Мегаломанія в головах

 

Днями в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему: «Вивіски та реклама на фасадах. Шляхи вирішення проблеми». Проблема для міста не нова, фактично перманентна. Протягом останніх років центр Івано-Франківська нагадує Шанхай з його яскравими та здавалося б ніким не регламентованими рекламними конструкціями. А саме впорядкування вивісок, яким займається  комунальне підприємство «Рекламно-інформаційний центр» скидається на сізіфову працю, що не приносить задоволення ані її ініціаторам, ні безпосереднім виконавцям та підприємцям.

Один з присутніх на заході представників підприємців просив міську владу не чіпати старі вивіски «бо в країні війна».

 Попри нові вимоги старі габаритні вивіски залишаться. Підприємці прагнутимуть обійти заборони, керуючись власними уявленнями про взаємопов’язаність розміру вивіски та її яскравості з продажами, в гаражах й далі виготовлятимуться незаконні рекламні конструкції, міліція складатиме акти, які не виконуватимуться, а міська влада матиме залізний аргумент – «ми стараємося».

Насправді старатись варто, якщо той кому щось прагнуть змінити  усвідомлює потенційну цінність таких змін.

Мегаломанія – це хвороба  українців, яка проявляється ледь не на кожному кроці. «Чим вищий в мене паркан, тим краще я виглядаю в очах сусідів».

Якщо європейські міста керуються здебільшого мінімалізмом у проектуванні міського простору, то у нас навпаки - діє принцип «швидше, вище, сильніше!» Не дивно, що підприємці прагнуть розмістити дедалі масивніші вивіски, якщо так роблять їхні сусіди та ще й на фоні потворних скляних будівель, які спотворюють історичний центр міста, однак це зараз привертає увагу потенційних споживачів товарів і послуг.

Кільце замкнулося.

Еволюція змін соціальної свідомості іванофранківців – тривалий процес.  Першим кроком до вирішення проблеми є усунення її першопричини.

Невдовзі місто просто задихнеться без соціальної реклами, зокрема тієї, яка правильно демонструє міський простір. В наступний  бюджет Івано-Франківська варто закласти кілька сотень тисяч гривень на соціальну рекламу. Людям потрібно бачити як може бути, щоб їх справді обурило те, що є. Інакше різноманітні комісії з благоустрою, рекламно-інформаційні центри, містобудівні ради залишатимуться звичайною профанацією, імітуючи активність там, де вона не потрібна абсолютній більшості містян.  


25.02.2015 Василь Кедик 2328 1
04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

315
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

976
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

869
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1336
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2731
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1558

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

806

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

865

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1756

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1761
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

479
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

542
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18456
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7572
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3743
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1148
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10863
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

535
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

428
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

606
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

529