Медична практика і розвиток особистості. Студенти ІФНМУ навчаються в престижному шведському університеті

Другий рік поспіль студенти Івано-Франківського національного медичного університету мають змогу навчатися і здобувати безцінний практичний досвід на медичному факультеті Лундського університету — престижного вишу в Швеції та одного з найстаріших університетів Північної Європи.

Про це повідомила пресслужба медичного університету, передає Фіртка.

Ця історія починалася з трагічних подій в Україні, коли після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році професорка кафедри гігієни та екології ІФНМУ Оксана Тимощук виїхала до Швеції. Там їй вдалося влаштуватися в неврологічний департамент медичного факультету Лундського університету.

Працюючи там, Оксані Тимощук хотілося допомогти рідному університету та його студентам. Після довгих пошуків можливих шляхів і контактів нарешті вдалося все організувати, і в рамках програми Erasmus+ почалася співпраця між медичним факультетом Лундського університету та Івано-франківським національним медичним університетом.

У вересні 2022 року перші четверо студентів-медиків п'ятого і четвертого курсів з Івано-Франківська вирушила на навчання до Швеції на один семестр. Вже наступного року на весняний семестр поїхали ще двоє студентів п'ятого курсу. А зараз триває вже третій заїзд наших майбутніх лікарів в рамках нового проєкту, Літньої школи, — 10 студентів другого, четвертого і п'ятого курсів мають навчальну програму загальною тривалістю 10 тижнів.

Протягом попередніх двох заїздів студенти мали навчання за класичною програмою медичного факультету Лундського університету, а от нинішня Літня школа вже спрямована на індивідуальний розвиток учасників у супроводі персональних супервайзерів.

Першими за програмою обміну восени 2022 року Швецію відвідали Христина Жигало, Ольга Жураківська, Вікторія Гриневич, Вікторія Бедей.

Усе починалося з ввідного курсу до шведської мови. Далі програма студентів трішки відрізнялася. Так, Ольга Жураківська мала курси акушерства та гінекології, ревматології та нефрології. Власне теоретичні заняття були один день, решта чотири дні робочого тижня студенти проводили в університетській клініці з лікарями та медсестрами.

"Ми були в гінекологічній та акушерській приймальних, на фізіологічних пологах, кесаревих розтинах, у післяопераційних палатах, бачили гінекологічні, лапароскопічні, лапаротомічні операції, малі втручання, також мали денні та нічні чергування в пологовому відділенні", — розповідає Ольга Жураківська.

Разом із Ольгою Жураківською осінній семестр 2022 року у Лунді провела тодішня шестикурсниця Христина Жигало. Вона теж мала курси акушерства та гінекології, ревматології, а також гематології. У групі їх було сім студентів. Крім українців були молоді люди з Німеччини та Іспанії.

"Була можливість відвідувати і асистувати на операціях, брати участь у лікарських обходах, оглядах пацієнтів, ми навіть бачили роботу славнозвісної роботизованої хірургічної системи Da Vinci, — розповідає Христина. — Приємно здивувало, що пацієнти у Швеції дуже привітні, охоче спілкуються зі студентами, не дивлячись на наш юний вік".

Студентське життя у Швеції доволі різноманітне. Тут діють клуби за інтересами, влаштовуються заходи дозвілля. Саме навчання зосереджене на практичній роботі безпосередньо в лікувальних закладах. У кінці семестру треба здати письмовий і усний іспити.

"Відчувається, що тут студента розвивають як особистість, підвищують його мотивацію, розкривають здібності, дають реалізувати себе і зрозуміти, ким ти є, і ким хочеш бути в житті", — каже Ольга Жураківська.

Оксана Тимощук розповідає, що навчальні групи можуть складатися з трьох, чотирьох, а часом і з двох студентів. Це значно підвищує ефективність навчання.

"Для мене було відкриттям, що студенти під час занять взагалі не користуються мобільними телефонами, — зізнається Оксана Тимощук. — Навіть на заняттях, які тривають по 3-4 години, або й цілий день, вони вмикають режим польоту, і телефон їх вже не цікавить.

Вони є відкритішими, сміливішими, багато читають, задають запитання. Навіть обідають разом з викладачами, і при цьому приносять їжу з собою з дому в ланч-боксах. Часто тут заняття ведуть два викладачі".

Зараз Оксана Тимощук працює в неврологічному департаменті медичного факультету Лундського університету, маючи інтернаціональну мобільність в ІФНМУ. Мріє повернутися у стіни Alma Mater і продовжити роботу в рідному Івано-Франківську.

Весняний семестр 2023 року в Швеції провела Ольга Цідило, тодішня студентка п'ятого курсу. Звісно, спершу усе було новим і незнайомим, але далі почалося навчання. Ольга мала два курси — акушерство та гінекологію, а також хірургію.

"Дуже сподобалося, що навчання у Швеції практично-орієнтоване. Робота з лікарем дозволяє виконувати чимало процедур власноруч, опановувати практичні навички безпосередньо на пацієнтах. Була можливість чергувати в лікарні, бути присутнім на пологах, асистувати на операціях.

Цікаво, що в Швеції пологи приймають акушери, а лікарі приходять лише в невідкладних станах. У Швеції студент під час навчання вже має велику практику, і коли приходить в інтернатуру, може одразу спокійно працювати з пацієнтами".

Студентів для поїздки до Швеції в ІФНМУ відбирають за трьома критеріями: мотиваційний лист, рейтинг в університеті, а також за результатами онлайн-співбесіди на знання англійської мови. Для студентів це дає дуже багато. Вони набувають дуже великого досвіду, занурюються у студентське життя, яке відрізняється від українського.

Лундський університет стабільно входить у ТОП-100 університетів світу. Наші студенти бачать сучасне медичне обладнання, лабораторне оснащення, усе найновіше, що пропонує нині наука і техніка.

"Така співпраця є надважливою для нашого університету, тим паче в цей важкий воєнний час, — коментує декан медичного факультету ІФНМУ професор Роман Яцишин. — Сьогодні для України як ніколи важливо отримувати висококваліфікованих медичних фахівців. Такі обміни дозволяють здобувати цінний досвід і навички.

Я впевнений, що наші студенти впроваджуватимуть це у своїй професійній діяльності. Тому ми дякуємо нашим шведським партнерам за допомогу і сподіваємося на продовження і розширення нашої співпраці".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Футзалісти з Івано-Франківська стали Чемпіонами Європи серед закладів вищої освіти

Отримає фінансову підтримку на суму 3,5 мільйона євро: ПНУ переміг у грантовому проєкті програми "Горизонт Європа"

Прикарпатський університет увійшов до десятки найкращих в Україні


28.07.2023 Іван Муканик 984
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

460
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4461
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1384
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1275
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2517
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3919

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

319

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1146

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

988

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

926
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

233
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10604
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

258
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

563
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5624
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1364
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

124
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

146
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

549 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

973
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

847