Материнська турбота: Франківчанка стала наставницею для чужої дитини

Традиційно у другу неділю травня в Україні відзначають день найдорожчої у житті людини – мами.

Кожен з нас від найменших років знає, що мама – це людина завжди його приголубить, підтримає, порадить. Проте є й такі мами, що окрім рідних дітей, дарують своє тепло і підтримку чужим дітям, які з різних причин залишились у цьому світі самі. Серед таких і франківчанка Віра Верле, пише Бліц-інфо.

Жінка займається музикою, співає в гурті "Ажур", має двоє власних дітей, проте вона стала ще й наставницею для дівчинки з дитячого будинку психоневрологічної реабілітації в селі Мединя. Жінка розповідає, що давно хотіла якось допомагати таким діткам і коли з’явилась можливість стати наставницею, зрозуміла, що це її шанс.

«Зазвичай я ходжу до церкви у Пасічній, проте якраз того дня потрапила на службу в катедру. Після завершення, я вже хотіла виходити, як почула, що набирають людей для цього проекту. Взяла телефон, проте ніяк не наважувалась зателефонувати. Але потім подумала, що якщо я це почула, значить це мій шанс і маю наважитись. Зателефонувала, домовилась», - розповідає жінка.

Пані Віра пригадує, що було трішки страшно, вона не знала, як дитина її сприйме. Проте вона подумала, що якщо змогла своїм дітям стати другом, то зможе стати і ще для якоїсь дитини.

«Нещодавно вона мені навіть розповіла, що закохалася. Чужій людині такого не скажеш, значить вона мені довіряє. Взагалі вона хороша дитина, але потрапила у «погану компанію». Після спілкування зі мною вона навіть на кілька тижнів кинула курити. Я не могла наполягати чи намагатися її перевиховати, просто пояснювала як подрузі, що вона має себе полюбити і дбати про себе. Я розуміла, що якщо почну їй вказувати, то вона закриється», - пригадує наставниця.

За словами Віри Верле, батьки забрали дівчинку додому 8 травня. Тож вони вирішили поки що спілкуватимуться через соцмережі.

«У неї є мама і я не знаю, чи вона  розповідала їй про мене, тому не хочу нав’язуватися. Проте вона пообіцяла мені, що буде чемна, спробує поступити в училище. Зараз я думаю, що якщо я їй більше не буду потрібна, то візьму під опіку ще одну дитину. Хотілося б цього разу дитину-сироту в якої нікого немає і якій я зможу більше допомогти, супроводжувати по житті.  А взагалі, хотілося б допомогти якнайбільшій кількості таких діток», - каже жінка.

Водночас пані Віра поділилась, що сім’я не відразу підтримала її рішення стати наставницею.

«Пам’ятаю, що чоловік спочатку насторожився, коли почув про проект, напевне подумав, що це як усиновлення. Навіть сказав: тобі, що мало двоє дітей? Я йому пояснила суть наставництва і він вже не заперечував. Тепер підтримує мене. Навіть на Новий рік ми разом поїхали до тих дітей у костюмах діда Мороза і Снігуроньки. Один хлопчик сів йому на коліна і не хотів відпускати. Потім чоловік питав мене чи той хлопчик його шукав, чи питав за ним. Він можливо також став б наставником, проте через роботу немає змоги цим займатися. В мене є двоє дітей: доньці 20 років, а синові 16 буде. Син не вникав, чим я займаюся, а от в доньки невеличкі ревнощі спочатку були. Навіть от тепер вона приїздила додому на канікули, а я мала їхати в Мединю, проте вирішила не їхати в той день, щоб вона не ображалась. Я завжди розповідала своїм дітям про свої поїздки, спілкування з підопічною, запитувала у них якісь молодіжні слова, які не розуміла», - пригадує мама.

Віра Верле каже, що не шкодує про своє рішення стати наставницею і другом для ще однієї дитини, поділитися з нею своїм теплом, настановити на «правильний шлях».

«В центрі реабілітації до мене підбігали інші діти і питали, чому я приїжджаю тільки до своєї підопічної. Адже вони також хочуть, щоб до них хтось приїздив. Тому можу порадити всім, хто вагається, не боятися і ставати наставниками. Діти є різні, але знайдеться дитина яка чекає саме вас. Цим дітям не треба матеріальних подарунків, а тепле слово і підтримка»,- закликає наставниця.

 

Читайте також:

Середній вік матерів на Івано-Франківщині – 27 років (інфографіка)


13.05.2018 1049
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13688 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1556
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6118
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5916
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13559
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2