Матеріальні допомоги та оформлення біометричних документів: які послуги в ЦНАПах є найпопулярнішими серед мешканців Івано-Франківської громади

Сьогодні в Івано-Франківську ЦНАПи працюють у штатному режимі та надають сотні послуг.

Про послуги, які є найпопулярнішими серед громадян журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

"Одним з таких викликів для ЦНАПу було те, що ми взяли на себе функцію надання соціальних послуг. Ми взяли на себе нову групу послуг, яка започаткована у 2024 році — це послуги щодо державної реєстрації актів цивільного стану. ЦНАП міста Івано-Франківська є уповноваженим суб'єктом у сфері державної реєстрації.

Ми видаємо свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб і також видаємо свідоцтво про смерть. Відповідно, ці послуги в нас доступні у всіх наших центрах надання адміністративних послуг.

Основний акцент, звісно, ми робили, щоб це було доступно в селах Івано-Франківської міської територіальної громади, щоб людина на місці змогла звернутися до ЦНАПу, оформити документи, щоб нікуди не їхати", — каже Богдан Питель.

Як зазначив Богдан Питель, що найпопулярніші послуги – це є різні матеріальні допомоги з міського бюджету. За ними найчастіше звертається велика кількість людей.

"Це є особи золотого віку, особи з інвалідністю першої, другої групи, військовослужбовці, які оформляють допомоги на амуніцію — 50 тисяч гривень, якщо  беруть безпосередньо участь в бойових діях, 20 тисяч гривень — якщо ще не брали участь в бойових діях, але призвані на службу і мають довідку.

Також у центрі надаються допомоги дітям військовослужбовців з нагоди Дня народження. Також тут отримують матеріальну допомогу у зв'язку з пораненням чи каліцтвом військовослужбовця", — наголошує Богдан Питель.

Директора Департаменту адміністративних послуг додає, що нова програма у 2024 році — це допомога на реабілітацію та відновлення.

"Тільки в цьому році більше тисячі військовослужбовців вже оформили цей вид допомоги у розмірі 10 тисяч гривень. Відповідно кожен має можливість пройти реабілітацію та відновлення за цією програмою.

Також це допомоги соціального характеру — це є пільги, субсидії, послуги внутрішньо переміщеним особам.

Зараз в Івано-Франківській міській територіальній громаді зареєстровано майже 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і, відповідно, вони до нас звертаються. Хтось стає на облік, нові люди приїжджають, є такі, які продовжують виплати внутрішньо переміщеним особам.

Якраз в лютому прийняли постанову Кабінету Міністрів, відповідно до якої вносилися зміни у порядок нарахування допомоги внутрішньо переміщеним особам і всіх, хто бажав отримати виплати. Частині перерахували автоматично — це соціально незахищені верстви населення, а всім іншим необхідно було звернутися і поновити виплати відповідно до рівня свого доходу, працевлаштування. Це теж одна з таких популярних послуг і внутрішньо переміщені особи до нас звертаються", — розповів Питель.

Богдан Питель продовжує, що само собою популярним є оформлення біометричних документів.

"Люди звертаються за оформленням ID-карток, паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Також це є послуги щодо реєстрації актів цивільного стану, свідоцтва про народження дітей.

Ми теж комплексно підходимо до цього питання. Людина звертається до нас, може оформити комплексну послугу «Є малятко» і за поданою заявою для новонародженої дитинки оформити свідоцтво про народження, оформити ідентифікаційний код, унікальний номер запису в Єдиному державному реєстрі, оформити допомогу при народженні дитини, оформити пакунок малюка, і вже якщо це третя дитина, оформити, наприклад, свідоцтво багатодітної сім'ї, або оформити дитині закордонний паспорт.

Тобто є різні випадки, ми підходимо комплексно до кожного питання.

Якщо у 2024 році народилася дитина, і хтось з батьків є військовослужбовцем, то люди мають можливість отримати одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету в розмірі — 50 тисяч гривень. А якщо це не сім'я військовослужбовця, то — 20 тисяч гривень. Це стосується тих жінок, які народили в міському пологовому будинку і, відповідно, зареєстровані в Івано-Франківській міській територіальній громаді.

У нас на сайті ЦНАПу створено окремий розділ послуги військовослужбовців, де зібрано ці всі блоки послуг, особливо для наших захисників та захисниць України. І, відповідно, вони можуть ознайомитися з інформацією.

Також ми пропрацювали і більшість цих послуг взагалі доступні онлайн. За допомогою може звернутися сам військовослужбовець, якщо він перебуває в Івано-Франківську, повнолітні члени сім'ї військовослужбовця, але в будь-якому випадку, навіть якщо вони подають заяву від імені бійця, то цю допомогу отримує сам захисник на свій розрахунковий рахунок. Тобто захисник може користуватися, витрачати на ті потреби, які вважає за необхідні.

Послуга доступна онлайн, тобто доступна 24 години на добу, 7 днів на тиждень, і людина може, незалежно, де вона знаходиться, авторизуватися через банк-IT, долучити скан копії фото необхідних документів, і ми оформимо таку допомогу.

У 2024 році вже майже пів тисячі військовослужбовців оформили цю допомогу онлайн.

Звичайно, що у випадку онлайн проводиться повна перевірка,  процедура підтвердження особи, процедура реєстрації місця проживання, і вже відповідно така допомога призначається рішенням виконавчого комітету, і ці кошти зараховуються на рахунок.

Тобто різні блоки послуг по різних напрямках, по всіх життєвих ситуаціях: народження дитини, одруження, відкриття бізнесу, реєстрації нерухомості, оформлення дозвільних документів, заняття підприємницькою діяльністю, сімейний блок, посвідчення багатодітної сім'ї, реєстрація новонароджених діток, видача свідоцтво про народження дітей.

На жаль, є "сумні" послуги — це свідоцтва про смерть і оформлення всіх необхідних документів у зв'язку з таким процесом", — підкреслив Богдан Питель.

Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Система працює стабільно: в Івано-Франківській громаді понад півтори тисячі військовозобов'язаних вже оновили свої дані

Допомагають визначитись із вибором професії у війську: в Івано-Франківську відкрили центр рекрутингу української армії


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

530
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

707
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2377
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1765
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2059
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5666 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

196

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1173

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1193

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1695
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

936
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

785
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14608
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

622
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10436
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6129
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

659
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7612
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2860
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

590
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

675
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

504