Мародерство та погроми: чому не можна називати національною революцією те, що відбувається у США

В ніч на неділю на фоні протесів через смерть Джорджа Флойда під час затримання поліцейськими районами Нью-Йорка прокотились хвилі мародерства.

Найбільше постраждав район Сохо. Про це повідомляє у Facebook мешканець Нью-Йорка Денис Фраєвич, інформує Фіртка.

За його словами, почалося все з биття вітрин на Бродвеї.

"...але народ швидко зрозумів, що ніякої реакції немає і можна грабувати. Фактично влада міста і штату розписалися сьогодні в своєму безсиллі і віддали Нью-Йорк на відкуп мародерам, щоб ті спустили пар і заспокоїлися. Влада сусідньої Філадельфії відразу ж після перших заворушень закрила місто на комендантську годину, але ми не такі. У нашого мера і губернатора свій підхід. У підсумку народ з'їхався грабувати магазини з усіх навколишніх штатів. Була купа машин з Нью-Джерсі, Пенсільванії і навіть з Мейн дісталися.

Вперше побачив грабіжників на дорогих тачках. Люди під'їжджали на Мерседесах за 100 штук і абсолютно спокійно йшли брати одяг, залазячи всередину через розбиті вітрини та набиваючи товаром салон і багажник. Власники деяких магазинів спішно намагалися забивати вікна, але боюся, що це не сильно допомогло. Розпалений успіхом натовп віддирав фанеру, бив скло і спокійно ліз всередину. Єдиний магазин, який найняв кремезних охоронців це Найк. Навіть цікаво, допомогло їм це чи ні?", - пише Фраєвич.

За його словами, грабіжники пересувалися малими групами на скейтах, велосипедах і скутерах. Коли на місце приїжджала поліція (а приїжджала вона далеко не завжди), тоді вони зникали. Переїжджали на іншу вулицю і починали грабувати там. Чоловік відмітив, що частина мародерів діяла скоординовано.

"У частини з них явно була якась координація, бо на найбільш ласі, з їх точки зору, магазини народ спеціально збігався з інших кварталів. Частина торгових точок розграбували заради товару, особливо були популярні кросівки та інший модний одяг. Частина просто зі "справедливості". Навіть те, що їм було не потрібно, все одно били, ламали і трощили: арт-галереї, косметику, кафе, товари для тварин і все інше, що траплялося на шляху. Всі поверхні розписані написами BLM, Fuck the police, Fuck 12 і навіть Kill cops. Народ підходив до магазину, зависав на хвилину, потім голосно говорив в слух "та ця компанія расисти" і вже з чистою совістю ліз всередину", - розповідає Денис Фраєвич.

Вулиці завалені вішаками, коробками та упаковками. У магазину Leica валяються порожні коробки від їх космічно дорогої фототехніки. Грабіжники ходили, набиваючи награбоване в мішки для сміття і абсолютно нікого не боялись.

"Поліцейські нікого не чіпають і, ніби взагалі людей з краденим не помічають, не дивлячись на очевидність і бирки з цінниками на речах. Подекуди виставили патрулі, але копи намагаються не ходити поодинці і переміщаються лише великими групами. Їм дана команда нікого не чіпати і хапати тільки тих, хто нападає на поліцію і проти кого є незаперечні докази. Періодично чутні вибухи бензобаків підпалених машин. Евакуатори вивозять понищену вандалами поліцейську техніку в промислових обсягах. Вчора знищили близько 60 машин", - описує нічні події Фраєвич.

Поліція тільки під ранок взяла ситуацію в Сохо "під контроль". За словами чоловіка, туди нагнали сотні поліцейських, перекрили всі навколишні вулиці, а грабіжникам, яких в новинах продовжують називати протестувальниками, залишили кілька коридорів для виходу.

Як повідомляє New York Post місцева поліція заарештувала десятки мародерів у Сохо в ніч на неділю. Одного чоловіка застрелили у Сохо поблизу вулиць Спрінг та Кросбі близько 12:30 год ранку у понеділок. Поруч з Nike Soho, поліція зупинила машину, наповнену коробками, включаючи товари від Gucci. Повідомляється про арештованих п’ятьох мародерів біля Блумінгдейла на Бродвеї.

Нагадаємо, у США 25 американських міст ввели комендантську годину на вихідні через протести.

Та не все так просто з подіями, які з кожним днем набирають обертів у Америці. США вже дев'ятий день захлинаються від мародерства.

Отож, чому погроми у США не мають нічого спільного з національною революцією чітко пояснив засновник полку Азов Андрій Білецький у своєму блозі на Українській правді.

На пальцях пояснюю, чому лівий бунт у США та українська національна революція – події різної природи при формальній подібності того, що штовхнуло людей до протесту.

Перше, що характеризує громадянську акцію – символіка.

В Україні 2014-го гинули під синьо-жовтим стягом.

Американські ліваки сьогодні палять і топчуть власні державні прапори. Їхній протест спрямований проти держави як такої і мета його – хаос.

Тотальне мародерство. Вже всі бачили сотні відео, де "борці проти расизму" виносять коробки з технікою з торговельних центрів, грабують ювелірні крамниці і громлять автосалони.

Революція Гідності: не був захоплений жоден магазин або кафе. Навіть у дні, коли на українських вулицях не було жодного мента – хтось утік, хтось звільнився, а хтось пішов, висловлюючись їхнім жаргоном, "на больнічку".

Сотні Майдану самі виставляли патрулі по Києву, які запобігали мародерству. Не "Антимайдан" прибирав Майдан Незалежності від наслідків протестів. Це робили самі революціонери.

У нас не били журналістів. Навпаки, свобода слова і чесна журналістика – одна з основних ідей Майдану. У США за вісім днів в одинадцяти містах зафіксовані напади на 60 знімальних груп. Коли твоя мета – безлад, немає різниці кого бити: чужого, свого чи оператора з камерою.

Майдан був національною революцією. З організованою структурою і чіткою головною вимогою: вигнати президента-злочинця, який робив з країни дев'ятий федеральний округ РФ.

Хоча адекватна національна еліта не прийшла до влади – вона вийшла з Майдану зупиняти російську агресію зі зброєю в руках або допомагати фронту. Цим цинічно скористалися політичні мародери і захопили владу в країні.

Хто підігріває лівацький бунт у США і кому він потрібен?

По-перше, ліберальні ЗМІ. Рупор "цивілізованого світу", який через ящик привів тисячі людей на протести грабувати магазини. До речі, ліберальні ЗМІ були дуже стримані в оцінках українського Майдану, аж поки його перемога не стала абсолютно очевидною.

По-друге, Антифа. Ліві терористи. Яких офіційно забороняють в Америці. З цього приводу дуже переймається український ліберальний фейсбук, якому було абсолютно байдуже, коли найбільш боєздатний офіційний військовий підрозділ країни намагалися визнати терористами, забороняли допомогу і банили в усіх соцмережах. З цього напрошується висновок про те, в якому ідеологічному напрямку рухаються українські "грантоїди" і, відповідно, на що зараз дають гранти.

По-третє, сотні "зірок шоу-бізнесу" зі своєю "авторитетною думкою" і метою хайпонути. Доведено досвідом: і в Україні, і в США, і деінде зіркам спорту та кіно краще займатися своєю справою. Їхня участь у політиці до добра не доводить ні суспільство, ні їх особисто.

І по-четверте, радикально ліве крило Демократичної партії. Передвиборчої віагри не буває забагато, особливо у нинішньому випадку.

Отже, сьогоднішні Штати – це бунт ліваків, анархістів та грабіжників, підігрітий вульгарними передвиборчими технологіями. Без конкретних вимог, сенсу та кінцевої мети.


Довідка Фіртки

Революція Гідності — національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля у держвладі, правоохоронних органах та силах спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Протести розпочалися 21 листопада 2013 року, як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протести значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада.

В різних регіонах України охочі висловити невдоволення призупиненням підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС вийшли на мітинги в ніч з 21 на 22 листопада 2013 року.

Одними із перших на майдан вийшли іванофранківці. Ще вночі кілька активістів розклали невелике наметове містечко, яке з кожним днем розросталось.

Студентські страйки, марші, кількатисячні віче, штурми ОДА, МВС, СБУ... Щоденні автобусні рейси у Київ...

Пропонуємо Вам переглянути найпам'ятніші фотоспогади про Революцію Гідності в Івано-Франківську від кореспондентів Фіртки.

Фотогалерея


03.06.2020 7783
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

818
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1995
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3239 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4027
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3482
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2407

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

292

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

865

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

706

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1834
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

504
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

706
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1038
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

85
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1075 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5271
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

571
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

597
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

275
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

494
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

494 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

575