Мародерство та погроми: чому не можна називати національною революцією те, що відбувається у США

В ніч на неділю на фоні протесів через смерть Джорджа Флойда під час затримання поліцейськими районами Нью-Йорка прокотились хвилі мародерства.

Найбільше постраждав район Сохо. Про це повідомляє у Facebook мешканець Нью-Йорка Денис Фраєвич, інформує Фіртка.

За його словами, почалося все з биття вітрин на Бродвеї.

"...але народ швидко зрозумів, що ніякої реакції немає і можна грабувати. Фактично влада міста і штату розписалися сьогодні в своєму безсиллі і віддали Нью-Йорк на відкуп мародерам, щоб ті спустили пар і заспокоїлися. Влада сусідньої Філадельфії відразу ж після перших заворушень закрила місто на комендантську годину, але ми не такі. У нашого мера і губернатора свій підхід. У підсумку народ з'їхався грабувати магазини з усіх навколишніх штатів. Була купа машин з Нью-Джерсі, Пенсільванії і навіть з Мейн дісталися.

Вперше побачив грабіжників на дорогих тачках. Люди під'їжджали на Мерседесах за 100 штук і абсолютно спокійно йшли брати одяг, залазячи всередину через розбиті вітрини та набиваючи товаром салон і багажник. Власники деяких магазинів спішно намагалися забивати вікна, але боюся, що це не сильно допомогло. Розпалений успіхом натовп віддирав фанеру, бив скло і спокійно ліз всередину. Єдиний магазин, який найняв кремезних охоронців це Найк. Навіть цікаво, допомогло їм це чи ні?", - пише Фраєвич.

За його словами, грабіжники пересувалися малими групами на скейтах, велосипедах і скутерах. Коли на місце приїжджала поліція (а приїжджала вона далеко не завжди), тоді вони зникали. Переїжджали на іншу вулицю і починали грабувати там. Чоловік відмітив, що частина мародерів діяла скоординовано.

"У частини з них явно була якась координація, бо на найбільш ласі, з їх точки зору, магазини народ спеціально збігався з інших кварталів. Частина торгових точок розграбували заради товару, особливо були популярні кросівки та інший модний одяг. Частина просто зі "справедливості". Навіть те, що їм було не потрібно, все одно били, ламали і трощили: арт-галереї, косметику, кафе, товари для тварин і все інше, що траплялося на шляху. Всі поверхні розписані написами BLM, Fuck the police, Fuck 12 і навіть Kill cops. Народ підходив до магазину, зависав на хвилину, потім голосно говорив в слух "та ця компанія расисти" і вже з чистою совістю ліз всередину", - розповідає Денис Фраєвич.

Вулиці завалені вішаками, коробками та упаковками. У магазину Leica валяються порожні коробки від їх космічно дорогої фототехніки. Грабіжники ходили, набиваючи награбоване в мішки для сміття і абсолютно нікого не боялись.

"Поліцейські нікого не чіпають і, ніби взагалі людей з краденим не помічають, не дивлячись на очевидність і бирки з цінниками на речах. Подекуди виставили патрулі, але копи намагаються не ходити поодинці і переміщаються лише великими групами. Їм дана команда нікого не чіпати і хапати тільки тих, хто нападає на поліцію і проти кого є незаперечні докази. Періодично чутні вибухи бензобаків підпалених машин. Евакуатори вивозять понищену вандалами поліцейську техніку в промислових обсягах. Вчора знищили близько 60 машин", - описує нічні події Фраєвич.

Поліція тільки під ранок взяла ситуацію в Сохо "під контроль". За словами чоловіка, туди нагнали сотні поліцейських, перекрили всі навколишні вулиці, а грабіжникам, яких в новинах продовжують називати протестувальниками, залишили кілька коридорів для виходу.

Як повідомляє New York Post місцева поліція заарештувала десятки мародерів у Сохо в ніч на неділю. Одного чоловіка застрелили у Сохо поблизу вулиць Спрінг та Кросбі близько 12:30 год ранку у понеділок. Поруч з Nike Soho, поліція зупинила машину, наповнену коробками, включаючи товари від Gucci. Повідомляється про арештованих п’ятьох мародерів біля Блумінгдейла на Бродвеї.

Нагадаємо, у США 25 американських міст ввели комендантську годину на вихідні через протести.

Та не все так просто з подіями, які з кожним днем набирають обертів у Америці. США вже дев'ятий день захлинаються від мародерства.

Отож, чому погроми у США не мають нічого спільного з національною революцією чітко пояснив засновник полку Азов Андрій Білецький у своєму блозі на Українській правді.

На пальцях пояснюю, чому лівий бунт у США та українська національна революція – події різної природи при формальній подібності того, що штовхнуло людей до протесту.

Перше, що характеризує громадянську акцію – символіка.

В Україні 2014-го гинули під синьо-жовтим стягом.

Американські ліваки сьогодні палять і топчуть власні державні прапори. Їхній протест спрямований проти держави як такої і мета його – хаос.

Тотальне мародерство. Вже всі бачили сотні відео, де "борці проти расизму" виносять коробки з технікою з торговельних центрів, грабують ювелірні крамниці і громлять автосалони.

Революція Гідності: не був захоплений жоден магазин або кафе. Навіть у дні, коли на українських вулицях не було жодного мента – хтось утік, хтось звільнився, а хтось пішов, висловлюючись їхнім жаргоном, "на больнічку".

Сотні Майдану самі виставляли патрулі по Києву, які запобігали мародерству. Не "Антимайдан" прибирав Майдан Незалежності від наслідків протестів. Це робили самі революціонери.

У нас не били журналістів. Навпаки, свобода слова і чесна журналістика – одна з основних ідей Майдану. У США за вісім днів в одинадцяти містах зафіксовані напади на 60 знімальних груп. Коли твоя мета – безлад, немає різниці кого бити: чужого, свого чи оператора з камерою.

Майдан був національною революцією. З організованою структурою і чіткою головною вимогою: вигнати президента-злочинця, який робив з країни дев'ятий федеральний округ РФ.

Хоча адекватна національна еліта не прийшла до влади – вона вийшла з Майдану зупиняти російську агресію зі зброєю в руках або допомагати фронту. Цим цинічно скористалися політичні мародери і захопили владу в країні.

Хто підігріває лівацький бунт у США і кому він потрібен?

По-перше, ліберальні ЗМІ. Рупор "цивілізованого світу", який через ящик привів тисячі людей на протести грабувати магазини. До речі, ліберальні ЗМІ були дуже стримані в оцінках українського Майдану, аж поки його перемога не стала абсолютно очевидною.

По-друге, Антифа. Ліві терористи. Яких офіційно забороняють в Америці. З цього приводу дуже переймається український ліберальний фейсбук, якому було абсолютно байдуже, коли найбільш боєздатний офіційний військовий підрозділ країни намагалися визнати терористами, забороняли допомогу і банили в усіх соцмережах. З цього напрошується висновок про те, в якому ідеологічному напрямку рухаються українські "грантоїди" і, відповідно, на що зараз дають гранти.

По-третє, сотні "зірок шоу-бізнесу" зі своєю "авторитетною думкою" і метою хайпонути. Доведено досвідом: і в Україні, і в США, і деінде зіркам спорту та кіно краще займатися своєю справою. Їхня участь у політиці до добра не доводить ні суспільство, ні їх особисто.

І по-четверте, радикально ліве крило Демократичної партії. Передвиборчої віагри не буває забагато, особливо у нинішньому випадку.

Отже, сьогоднішні Штати – це бунт ліваків, анархістів та грабіжників, підігрітий вульгарними передвиборчими технологіями. Без конкретних вимог, сенсу та кінцевої мети.


Довідка Фіртки

Революція Гідності — національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля у держвладі, правоохоронних органах та силах спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Протести розпочалися 21 листопада 2013 року, як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протести значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада.

В різних регіонах України охочі висловити невдоволення призупиненням підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС вийшли на мітинги в ніч з 21 на 22 листопада 2013 року.

Одними із перших на майдан вийшли іванофранківці. Ще вночі кілька активістів розклали невелике наметове містечко, яке з кожним днем розросталось.

Студентські страйки, марші, кількатисячні віче, штурми ОДА, МВС, СБУ... Щоденні автобусні рейси у Київ...

Пропонуємо Вам переглянути найпам'ятніші фотоспогади про Революцію Гідності в Івано-Франківську від кореспондентів Фіртки.

Фотогалерея


03.06.2020 7969
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

937
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1014 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3037 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

861

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15046
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092