Марія Савка: найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки відбулося чергове засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У зв’язку зі складними погодними умовами, це четверте засідання, яке проводять впродовж місяця, інформує прес-служба ІФ ОДА.

Адже, за словами Марії Савки, першочерговим завданням, яке ставить перед собою влада області, є дії, які зможуть звести до мінімуму негативні наслідки довготривалих опадів.

«Починаючи з кінця минулого місяця та впродовж липня на Прикарпатті, як і на більшій території України, випала велика кількість опадів, що у свою чергу привело до підвищення рівнів води у річках, і, як наслідок, маємо пошкоджені мости. Проте, найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води. Тому, прошу мобілізувати всі сили відповідних державних служб, щоб і надалі показувати високий професіоналізм та відповідальність за свою роботу під час негоди», - зазначила Марія Савка.

Посадовець висловила слова подяки працівникам служб з надзвичайних ситуацій та водникам області, завдяки яким ситуація на Прикарпатті залишається стабільною.

Своєю чергою начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба доповів присутнім про стан техногенно-екологічної ситуації та території Калуського гірничопромислового району.

Головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я ОДА з педіатрії Лідія Сенюта навела статистичні дані, згідно з якими, на території Калуського району впродовж останніх років почастішали випадки захворюваності населення на хвороби органів дихання та травлення, а також негативний вплив навколишнього середовища позначився на репродуктивних процесах – все частіше фіксуються випадки патології вагітності, що є неабияким сигналом до рішучих дій.

Було вирішено звернутися з клопотанням до Кабінету міністрів України щодо створення Державної робочої групи у складі науковців, відповідних фахівців та представників центральних органів влади для вивчення ситуації, яка склалася у районі.

Про технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту та стан їх готовності до використання присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, який зазначив, що в області проведено інвентаризацію 70 відсотків захисних споруд. Як наголосив посадовець, Рогатинський та Тлумацький райони уже завершили цей процес.

Про стан впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки поінформував провідний інспектор сектору техногенної безпеки відділу запобігання НС управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олександр Галянтний.

Також присутні обговорили стан матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та стан підготовки органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до контрольної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту та діяльності аварійно-рятувальних служб, яка буде проводитись ДСНС України у листопаді 2018 року.

Йшлося під час засідання й про надання експертного висновку щодо рівня надзвичайної ситуації, яка мала місце на території області 27-30 липня 2018 року.

Фотогалерея


31.07.2018 1732
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12939 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1481
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

805
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5988
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1659

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

578

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1403

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1115
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

470
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

592
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1510
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

539
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

821
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5855
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13207
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

152
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

472
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

741 2