Малоповерхові забудови європейського типу в Івано-Франківську – міф чи реальність

А чи знали ви, що у найбільш розвинених країнах Європи вже давно не будують звичні для України багатоповерхівки, а єдиний американський квартал, зведений за принципами типового для нашого сприйняття житлового будівництва “хрущовок”, знесли через нелюдські умови для життя?

В Україні, зокрема і в Івано-Франківську, спостерігається масова забудова багатоповерхівками. Часто нові українські мікрорайони – це хаотично розміщені висотки з паркуванням та невеликими дворами.

Натомість під час проєктування житла у європейських країнах зараз ключовими факторами визначають людину, її простір для життя та відпочинку. При підході до будівництва враховують усе, що буде впливати на проживання та комфорт майбутніх мешканців: функціональні планування квартир з продуманим використанням кожного квадратного метра; зручні під’їзди з урахуванням усіх норм інклюзивності; стильні довговічні фасади; велику прибудинкову територію для прогулянок і розваг дітей; доступність інфраструктури.

Малоповерхова комплексна забудова створює гармонійне міське середовище. Таким районом приємно пройтися. У дворах хочеться проводити час, а висота будівель сприймається легко, і ви не почуваєтеся так, наче над вами “нависає” бетонний монстр. Жити в таких умовах безпечно та затишно.

Проте й в Івано-Франківську, серед великої кількості нових житлових багатоповерхових комплексів, можна побачити малоповерхові забудови європейського типу. Отже, для міста такі будівлі вже перестають бути міфом.

Одним із таких житлових комплексів є “Клубне містечко 12” від будівельної компанії VAMBUD, який знаходиться поруч з центром міста. Основна концепція у його створенні – це гармонійне поєднання логічного та емоційного, стриманого й ефектного, інноваційного та затишного.

Це великий комплекс, який складається з чотириповерхових будинків та одного шестиповерхового, власної алеї для прогулянок, зони для відпочинку з барбекю та окремим наземним багатоповерховим паркінгом, місця для паркування, якого вистачить усім мешканцям. Двори будуть закриті від проїзду автомобілів, що створить додатковий затишок і безпеку. Також на його території облаштовані зони для активних занять спортом. До того ж, локація “Клубного містечка 12” сприяє гнучкому та ефективному плануванню часу.

Ще одним прикладом забудови європейського типу є ЖК “Долішній”, який складається з двоповерхових таунхаусів та будинків чотири-п'яти поверхів. Він знаходиться подалі від міської метушні та водночас має усі зручності для мешканців міста.

З одного боку — архітектура у стилі лофт, сучасні ландшафтні рішення, розвинена інфраструктура, а з іншого — просторі квартири у малоповерхових будинках з ліфтами, квартири з власним подвір’ям, спільні простори для відпочинку. Це місце, де можна одночасно насолоджуватися природою і відчувати рівень комфорту, доступний міському жителю.

Як бачимо, забудови з невеликою кількістю поверхів, де люди мають змогу жити у затишку, стають реальними й для Івано-Франківська.

Засновник БК VAMBUD Микола Ковальчук розповів, чому у компанії вирішили будувати саме малоповерхові будинки, адже на тих самих ділянках можна було зводити й 10-, і навіть 16-поверхові будівлі:

“Все просто: ще при створенні компанії я керувався підходом до будівництва – будувати для людей найякісніше житло, адже дім – це найособливіше місце у житті.

Подорожуючи Європою, ми помітили, що в найрозвиненіших країнах вже давно не будують “типові” багатоповерхівки. Сьогодні нові європейські спальні райони — це квартали малоповерхових будівель із затишним подвір’ям”.

Саме за таким принципом, за словами Миколи Ковальчука, почали будувати й ЖК “Квартал Краківський”.

“Ми побачили його успішність серед клієнтів, і вирішили масштабувати цю концепцію у майбутніх проєктах – “Клубне містечко 12” та ЖК “Долішній””, – додав засновник компанії.

Партнерський матеріал


11.02.2022 1741
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1104
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14261 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6273

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

565
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

704
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1624
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

642
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

932
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5975
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13899
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

308
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

604
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2