Малоповерхові забудови європейського типу в Івано-Франківську – міф чи реальність

А чи знали ви, що у найбільш розвинених країнах Європи вже давно не будують звичні для України багатоповерхівки, а єдиний американський квартал, зведений за принципами типового для нашого сприйняття житлового будівництва “хрущовок”, знесли через нелюдські умови для життя?

В Україні, зокрема і в Івано-Франківську, спостерігається масова забудова багатоповерхівками. Часто нові українські мікрорайони – це хаотично розміщені висотки з паркуванням та невеликими дворами.

Натомість під час проєктування житла у європейських країнах зараз ключовими факторами визначають людину, її простір для життя та відпочинку. При підході до будівництва враховують усе, що буде впливати на проживання та комфорт майбутніх мешканців: функціональні планування квартир з продуманим використанням кожного квадратного метра; зручні під’їзди з урахуванням усіх норм інклюзивності; стильні довговічні фасади; велику прибудинкову територію для прогулянок і розваг дітей; доступність інфраструктури.

Малоповерхова комплексна забудова створює гармонійне міське середовище. Таким районом приємно пройтися. У дворах хочеться проводити час, а висота будівель сприймається легко, і ви не почуваєтеся так, наче над вами “нависає” бетонний монстр. Жити в таких умовах безпечно та затишно.

Проте й в Івано-Франківську, серед великої кількості нових житлових багатоповерхових комплексів, можна побачити малоповерхові забудови європейського типу. Отже, для міста такі будівлі вже перестають бути міфом.

Одним із таких житлових комплексів є “Клубне містечко 12” від будівельної компанії VAMBUD, який знаходиться поруч з центром міста. Основна концепція у його створенні – це гармонійне поєднання логічного та емоційного, стриманого й ефектного, інноваційного та затишного.

Це великий комплекс, який складається з чотириповерхових будинків та одного шестиповерхового, власної алеї для прогулянок, зони для відпочинку з барбекю та окремим наземним багатоповерховим паркінгом, місця для паркування, якого вистачить усім мешканцям. Двори будуть закриті від проїзду автомобілів, що створить додатковий затишок і безпеку. Також на його території облаштовані зони для активних занять спортом. До того ж, локація “Клубного містечка 12” сприяє гнучкому та ефективному плануванню часу.

Ще одним прикладом забудови європейського типу є ЖК “Долішній”, який складається з двоповерхових таунхаусів та будинків чотири-п'яти поверхів. Він знаходиться подалі від міської метушні та водночас має усі зручності для мешканців міста.

З одного боку — архітектура у стилі лофт, сучасні ландшафтні рішення, розвинена інфраструктура, а з іншого — просторі квартири у малоповерхових будинках з ліфтами, квартири з власним подвір’ям, спільні простори для відпочинку. Це місце, де можна одночасно насолоджуватися природою і відчувати рівень комфорту, доступний міському жителю.

Як бачимо, забудови з невеликою кількістю поверхів, де люди мають змогу жити у затишку, стають реальними й для Івано-Франківська.

Засновник БК VAMBUD Микола Ковальчук розповів, чому у компанії вирішили будувати саме малоповерхові будинки, адже на тих самих ділянках можна було зводити й 10-, і навіть 16-поверхові будівлі:

“Все просто: ще при створенні компанії я керувався підходом до будівництва – будувати для людей найякісніше житло, адже дім – це найособливіше місце у житті.

Подорожуючи Європою, ми помітили, що в найрозвиненіших країнах вже давно не будують “типові” багатоповерхівки. Сьогодні нові європейські спальні райони — це квартали малоповерхових будівель із затишним подвір’ям”.

Саме за таким принципом, за словами Миколи Ковальчука, почали будувати й ЖК “Квартал Краківський”.

“Ми побачили його успішність серед клієнтів, і вирішили масштабувати цю концепцію у майбутніх проєктах – “Клубне містечко 12” та ЖК “Долішній””, – додав засновник компанії.

Партнерський матеріал


11.02.2022 1774
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1149
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2845
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3155 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123