«Малі Ґранти Теплого Міста» підтримали шість проєктів з розвитку Івано-Франківська

У четвер, 17 жовтня відбулося знайомство з переможцями зимової хвилі програми «Малі Ґранти Теплого Міста»

На зимову хвилю ґрантової програми, яка тривала з 26 серпня по 26 вересня, подалося 22 проєкти. Після співбесіди незалежна комісія відібрала 6 команд-переможців. Загальний бюджет хвилі цього разу склав 80 000 гривень.

Проєкти, що отримали фінансування:

1. Виставка художніх творів «Осип Сорохтей. З минулого – у сьогодення»

Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Сума ґранту: 10 000 грн.
Ініціативна група: Благодійний фонд підтримки та розвитку культурно-мистецьких ініціатив «РУСТ».

Проєкт покликаний вшанувати пам’ять митця Осипа Сорохтея, який жив та працював на Станіславівщині, та продемонструвати усе різноманіття його самобутньої творчості – акварель, графіку, карикатури.

2. Розвиток концертної та професійної діяльності танцювального колективу людей на інвалідних візках «Надійка»

Тематичний напрям: сучасне мистецтво, міський простір (дружність міста для всіх груп мешканців)
Сума ґранту: 19 700 грн.
Ініціативна група: «Надійка».

Проєкт спрямований на розвиток інклюзивного танцювального мистецтва серед широкої цільової аудиторії: людей з порушеними фізичними можливостями (задля їх соціалізації, адаптації та розвитку), танцюристів, які шукають нові напрямки й не бояться експериментувати і аматорів, які не бояться спробувати себе в танцях.

3. Школа юного біохіміка

Тематичний напрям: прогресивна освіта.
Сума ґранту: 11 600 грн.
Ініціативна група: «ResCom».

Організатори проєкту проведуть дводенну практично-теоретичну школу для популяризація біохімії серед школярів сільської місцевості, зокрема із віддалених населених пунктів. Діти зможуть самостійно визначити нітрати у харчових продуктах, розвіють міф, що кофеїну найбільше у каві, дізнаються чи справді цитрусові містять найбільшу кількість вітаміну С та розглядатимуть будову клітин крові тварин.

4. Перші містичні читання «Станіславський НЕгеловін»

Тематичний напрям: сучасне мистецтво.
Сума ґранту: 10 000 грн.
Команда: ГО «Культурно-мистецька агенція «БРАМА».

Метою проєкту є надання якісного мистецького наповнення Простору Палацу Потоцьких у міжсезоння. Нам представлять відомих українських письменників, акторів, музикантів та безпосередньо залучатимуть жителів міста. Перші містичні читання відбуватимуться у нереставрованих приміщеннях Палацу. Це приверне увагу широкого загалу, сприятиме залученню інвестицій для відродження цього місця.

5. Виставка «Сучасний портрет 2019: Екологія»

Тематичний напрям: сучасне мистецтво, екологія.
Сума ґранту: 8 700 грн.
Команда: організатори виставки «Сучасний портрет 2019: Екологія», лідер ініціативної групи – фотограф Сергій Горічок.

Організатори хочуть привернути увагу жителів та гостей міста до портретної фотографії як мистецтва та наголосити на важливості дбайливого ставлення до природи. Особливістю проєкту також є форма проведення — квест містом Івано-Франківськ.

6. Воркшоп по створенню обладнання для переробки пластику та устаткування для лабораторії ресайклінгу RE:

Тематичний напрям: екологія та енергоефективність
Сума ґранту: 20 000 грн.
Команда: ініціативна група «RE: лабораторія ресайклінгу»

Команда проєкту планує об’єднати екосвідомих мешканців Івано-Франківська навколо проблеми переробки вторсировини. Під час відкритої майстерні учасники збудують машину по переробці пластику та нададуть друге життя використаним речам.

Програма «Малі Ґранти Теплого Міста» започаткована платформою «Тепле Місто» для підтримки прогресивних міських ініціатив у 2015 році. Ґрантовий фонд програми формується з внесків бізнес-спільноти платформи та складає 80 000 грн на одну хвилю. Загалом за час існування програми програма підтримала 52 проєкти, які вже змінюють освіту, мистецтво, спорт та екологію в Івано-Франківську.


17.10.2019 653
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

547
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3103
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21201
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2058
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1557 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2429

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

274

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

206

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

812

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2223
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

239
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1066
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

229
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

841
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

730
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1038 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2236 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

937