Майк Джонсон і Україна

Джеймс Майкл Джонсон —  американський політик-республіканець, юрист за освітою, спікер Палати представників з 25 жовтня 2023 року.  Обраний на посаду після усунення Кевіна Маккарті.

Він очолює нижню палату Конгресу США, яка затверджує фінансування різних проєктів, в тому числі допомогу Україні.

Деякі трампісти виставляють Джонсона другом України, спираючись на те, що він засудив повномасштабне російське вторгнення і підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України.

«Ми будемо говорити про підтримку України і про те, що необхідно для її отримання. Ми повинні гарантувати, щоби Володимир Путін не досягнув успіху, і я думаю, що всі республіканці в Палаті представників єдині в цьому питанні»

«Додатковий документ має наполягати на тому, щоб Байден надсилав ATACMS, M26, JASSM, M1 і M2, GLSDB, F-16/F-18, все, що потрібно для фактичної перемоги.»

Але насправді його слова і діла кардинально розходяться у різні боки й по суті є лише ширмою для цілком протилежних вчинків. 

Коли він говорить про допомогу Україні, то замовчує той факт, що ця допомога власне найбільше залежить від нього самого, оскільки він очолює палату Конгресу, яка цю допомогу затверджує, і всіма засобами він блокує цей процес.

Щоб там не приймав Байден чи Сенат, якщо очолювана Джонсоном Палата представників це не затвердить, то в межах бюджету ніякої допомоги не буде.

Не зважаючи на деякі свої усні висловлювання, Джонсон підтримував припинення американської військової допомоги Україні у її війні з Росією.

Громадська ініціатива «Республіканці за Україну» проаналізувала висловлювання й голосування в Конгресі усіх представників партії й поставила Джонсону найнижчу оцінку F.

Згідно з дослідженнями порталу  "Republicans for Ukraine"  який відстежує активність американських законодавців із Республіканської партії щодо питань підтримки України, Джонсон займає найнижчу оцінку і належить до «дуже поганого» вибору для України, оскільки голосував проти всіх законів на підтримку України, окрім лендлізу.

- Він проголосував проти додаткових асигнувань Україні на 2022 рік.

- Проголосував за поправку 21 до HR 2670, Закону про дозвіл на національну оборону, яка скасувала б допомогу Україні у розмірі 300 мільйонів доларів.

- Проголосував за поправку 22 до HR 2670, Закону про дозвіл на національну оборону, яка забороняє будь-яку безпекову допомогу Україні.

- Проголосував за поправку 25 до HR 2670, Закону про дозвіл на національну оборону, яка б скасувала поширення повноважень ленд-лізу на Україну.

- Голосував проти HR 5692: Закон про додаткові асигнування на допомогу України та нагляд у сфері безпеки 2023 року.

Джонсон завжди голосував проти додаткового фінансування України і завжди підтримував ініціативи ультраправих колег про її скорочення або скасування, хоча після обрання на посаду спікера намагався це заперечувати.

Джонсон був серед тих 57 республіканців, які голосували проти запиту Білого дому на додаткові 40 мільярдів доларів для допомоги Україні та союзникам:

«Ми не повинні скеровувати за кордон чергові 40 мільярдів доларів, коли на наших власних кордонах вирує хаос, американські матері не можуть знайти харчування для своїх немовлят, ціни на пальне рекордно високі, а американські сім'ї ледь зводять кінці з кінцями.»

При цьому він без проблем виступав за фінансову підтримку Ізраїлю, але, коли йому запропонували поставити цю допомогу в один пакет з Україною (61 млрд Україні), він відмовився поставити це на голосування, бажаючи профінансувати допомогу Ізраїлю без жодних умов, а допомогу Україні затвердити лише при умові розв'язання проблем південного кордону США.

В результаті Палата представників схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну.

Тоді Джо Байден сказав, що накладе вето на цей законопроєкт, якщо там не буде коштів для України, тому 7 листопада демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

В результаті два тимчасові бюджети США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.

Майк Джонсон повністю залежний від Трампа, який поза владою, але не поза політикою, і сам зізнався, що у питаннях кордону у контексті домовленостей з демократами постійно з ним консультується.

Тому він, навіть будучи юристом, попри те, що десятки судів підтвердили перемогу на виборах Байдена, і що Верховний суд також це підтвердив,  як і той факт, що Фокс канал, головний рупор республіканців, який устами Такера Карлсона брехав, нібито виграв Трамп, програв судовий позов на 780 мільйона доларів, Джонсон і далі не визнавав рішень судів і підтримав Трампа у його заколоті в січні 2021 року.    

Тепер, коли Верховний суд США визнав незаконними дії губернатора штату Техас стосовно Федеральної прикордонної служби,  Джонсон підтримав Трампа у його ігноруванні рішення Верховного суду і у його заклику до чергового заколоту.

Дональд Трамп проголосив свою тактику як стосовно виборців, так в першу чергу і до Майка Джонсона:

«Якщо ви хочете мати справді безпечний кордон, ваша ЄДИНА НАДІЯ — проголосувати за ТРАМПА 2024».

Таким чином Трамп дав зрозуміти, що республіканці шукатимуть будь-які приводи, щоб затягнути це питання (включно з допомогою Україні) аж до виборів. Тому спікер нижньої палати Джонсон зараз діє  саме у цьому напрямку. 

Ще не бачивши тексту двопартійної угоди Сенату, Джонсон заявив, що будь-який двопартійний проєкт Сенату (у який включена допомога Україні) буде мертвим після надходження у Палату представників, якщо це буде нагадувати щось близьке до того, про що його повідомили.

За інформацією, яку зібрало видання Newsweek, розслідування Федеральної виборчої комісії встановило, що парламентська виборча кампанія Майка Джонсона фінансувалася російськими структурами.

Найближчим часом двопартійний Законопроєкт Сенату, що включає допомогу Україні, буде оприлюднений, і коли він дійде до нижньої палати Конгресу, у Джонсона знову буде можливість продемонструвати своє справжнє обличчя і зробити вибір між добром та злом.

.


24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1225 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9768 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10777 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4871
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2649
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2150

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

69

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

183

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

555

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

953
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

151
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1156
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

648
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2420
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1632
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

611
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1032
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

266
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

266
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

713 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1346 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

930 1