У пʼятницю, 15 листопада, в Івано-Франківську провели Міжрегіональний Форум під назвою «Український експорт: сьогодення та майбутнє».
Про це повідомляє журналістка Фіртки, яка відвідала подію.
У Форумі взяли участь понад сто представників експортоорієнтованого бізнесу західних регіонів України, зокрема Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей, керівництво Міністерств економіки та аграрної політики, «Офісу з розвитку підприємництва та експорту», керівники територіальних громад, державної та регіональної влади.
Керівник проєкту, президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович відзначив важливість проведення Форуму для Івано-Франківська.
"Потенціал Франківська, і в цілому заходу України, дуже великий, особливо коли йдеться про продукцію з доданою вартістю. Щоб це не була просто сировина або, умовно, продукт з поля, а було якесь перероблення і ми отримали максимальний дохід.
Сьогодні ми здобули нові ринки — Європейського Союзу, США, Канади, водночас повністю відмовились від старих. Якість продукції, яку ми експортуємо, виросла в декілька разів”, – розповідає Андрій Левкович.
У Форумі, зокрема, взяли участь Керівник ТПП України Геннадій Чижиков, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
"В Україні на сьогодні аграрний сектор генерує 60% валютного виторгу. Ми є абсолютно експортоорієнтованими, тому що дві третини агропродовольчих продуктів експортується. Тому однозначно подальший ріст, збільшення виробництва означає збільшення експорту. Для того, щоб експорт відбувався, потрібно навчання і взаємодія.
Насправді міжнародні ринки є дуже конкурентними і там на нашу продукцію просто так не чекають — треба їх завойовувати і треба бути конкурентними" — говорить перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
На думку заступника, Форум є майданчиком для обговорення того, де можна взаємодіяти та як держава може допомогти своїми інструментами поточним та майбутнім експортерам, навчити підходити виходити на нові ринки.
За словами Тараса Висоцького, частка аграрної продукції в експорті у 2021 році, тобто до повномасштабного вторгнення, становила близько 40-45 відсотків, а станом на сьогодні — близько 60%.
"Ми бачимо, що, на жаль, інші сектори знижуються і роль агарної продукції збільшується. Але також це є підтвердженням того, що наші ринки відкриті. Тобто фактично, внутрішня українська ціна, вона співвідноситься з міжнародною ціною", — зазначив перший заступник Мінагро.
Захід провела Івано-Франківська торгово-промислова палата в межах Проєкту “USAID підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту”, який реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
"Форум став завершальною подією широкого проєкту, який тривав з квітня по листопад 2024 року та в якому взяли участь понад сто представників експортоорієнтованого бізнесу західних регіонів України, зокрема релокованого бізнесу.
Для менеджерів з експорту підприємств провели дванадцять навчальних вебінарів, пʼять тематичних круглих столів, кілька навчальних турів на успішні підприємства.
Також для учасників проєкту провели групові та індивідуальні консультації експертів, зробили аналіз експортних стратегій підприємств-учасників проєкту", — розповіла модераторка Форуму, віцепрезидентка Івано-Франківської ТПП Марія Савка.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Промислова палата Івано-Франківська завершила програму вебінарів для менеджерів з експорту