МАФ — зло чи добро: чи доцільно забороняти роботу малого бізнесу під час війни

фото: ілюстративне


В умовах повномасштабної війни ринок праці в Україні, й на Прикарпатті зокрема, перебуває не в найкращому стані.

Мільйони українців через російську агресію втратили роботу. Чийсь бізнес повністю зруйнували російські окупанти, декому довелось тікати просто з-під обстрілів, залишивши роботу.

Зокрема, за оцінками Нацбанку, рівень безробіття в Україні сягнув 35%. Очевидно, що частина тимчасово безробітних знайдуть нову роботу, або за кордоном, або на Заході Україні. Відтак, сьогодні для підтримки економіки важливо не лише зберігати робочі місця, а й створювати нові.

Для цього, зокрема, необхідно всіляко підтримувати роботу малого підприємництва.

Невеличкі кіоски, які облаштовують підприємці, переважно називають МАФами. Сьогодні ці споруди є непоганим тимчасовим стартом для підприємців-початківців та дають можливість створити додаткові робочі місця.

Однак, є й негативні аспекти роботи таких елементів благоустрою, а тому — боротьба навколо встановлення та знесення МАФів не припиняється. 

Під час війни найважливіша функція МАФів — це забезпечувати доступність придбання продуктів першої потреби та працювати легально. Тим часом тимчасові споруди для малого бізнесу — це можливість заробляти гроші та створювати робочі місця.

Необхідно враховувати, що в разі повної заборони МАФів сотні тисяч українців, які працюють у цих тимчасових спорудах, втратять єдиний дохід під час війни.

Саме тому сьогодні важливо привести роботу МАФів до ладу: створити комплексну схему розташування тимчасових споруд та змусити власників МАФів не порушувати правил благоустрою. Так, МАФи повинні розташовуватись у відповідних місцях, де вони не заважають руху пішоходів та не обмежують видимість для проїзду автомобілям. 

Крім того, ключовим моментом у роботі МАфів має бути якісний сервіс та відповідність товару, який там продають, усім санітарним нормам, адже лише у такому випадку покупці можуть отримати товар чи послугу у зручному для них місці.

Задля ефективного функціонування МАФів влада має створити всі умови для того, щоб підприємці нормально працювали, а підприємці мають чесно сплачувати податки.

Думки українців стосовно функціонування МАФів розділились. Здебільшого їх вважають непоганим засобом для заробітку підприємців, але наголошують, що необхідно встановлювати їх так, аби вони не спотворювали місто.

Тобто, МАФ складно окреслити як "добро" чи "зло". Дотримуючись серединки, зокрема не встановлюючи їх бездумно на кожен вільний клаптик та працюючи легально, ці споруди для здійснення підприємницької діяльності є цілком доцільні. 

Бізнес, як великий, так і малий, — це рушій економіки, а для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливо працювати в тилу, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту.

Тому задля наближення перемоги на своєму фронті влада та підприємці мають діяти за принципом взаємної поваги, розвитку інфраструктури в інтересах всіх громадян.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Змінилась мотивація. Як війна вплинула на бізнес Івано-Франківщини

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


24.10.2022 1460
Коментарі ()

08.12.2023

Про те, як повномасштабна російська агресія вплинула на будівельну галузь  та його особисте життя читайте в інтерв’ю Фіртці.  

879
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

1145 3
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1319
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3663 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

4021
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4355

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

238

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

335

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

819

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1279
09.12.2023

Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.  

105
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

231
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

353
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11405
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

912
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

867
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5521
08.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13392
06.12.2023

Уряд продовжує політику енергоефективності, стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні.  

291
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

476
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

470
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1315