МАФ — зло чи добро: чи доцільно забороняти роботу малого бізнесу під час війни

фото: ілюстративне


В умовах повномасштабної війни ринок праці в Україні, й на Прикарпатті зокрема, перебуває не в найкращому стані.

Мільйони українців через російську агресію втратили роботу. Чийсь бізнес повністю зруйнували російські окупанти, декому довелось тікати просто з-під обстрілів, залишивши роботу.

Зокрема, за оцінками Нацбанку, рівень безробіття в Україні сягнув 35%. Очевидно, що частина тимчасово безробітних знайдуть нову роботу, або за кордоном, або на Заході Україні. Відтак, сьогодні для підтримки економіки важливо не лише зберігати робочі місця, а й створювати нові.

Для цього, зокрема, необхідно всіляко підтримувати роботу малого підприємництва.

Невеличкі кіоски, які облаштовують підприємці, переважно називають МАФами. Сьогодні ці споруди є непоганим тимчасовим стартом для підприємців-початківців та дають можливість створити додаткові робочі місця.

Однак, є й негативні аспекти роботи таких елементів благоустрою, а тому — боротьба навколо встановлення та знесення МАФів не припиняється. 

Під час війни найважливіша функція МАФів — це забезпечувати доступність придбання продуктів першої потреби та працювати легально. Тим часом тимчасові споруди для малого бізнесу — це можливість заробляти гроші та створювати робочі місця.

Необхідно враховувати, що в разі повної заборони МАФів сотні тисяч українців, які працюють у цих тимчасових спорудах, втратять єдиний дохід під час війни.

Саме тому сьогодні важливо привести роботу МАФів до ладу: створити комплексну схему розташування тимчасових споруд та змусити власників МАФів не порушувати правил благоустрою. Так, МАФи повинні розташовуватись у відповідних місцях, де вони не заважають руху пішоходів та не обмежують видимість для проїзду автомобілям. 

Крім того, ключовим моментом у роботі МАфів має бути якісний сервіс та відповідність товару, який там продають, усім санітарним нормам, адже лише у такому випадку покупці можуть отримати товар чи послугу у зручному для них місці.

Задля ефективного функціонування МАФів влада має створити всі умови для того, щоб підприємці нормально працювали, а підприємці мають чесно сплачувати податки.

Думки українців стосовно функціонування МАФів розділились. Здебільшого їх вважають непоганим засобом для заробітку підприємців, але наголошують, що необхідно встановлювати їх так, аби вони не спотворювали місто.

Тобто, МАФ складно окреслити як "добро" чи "зло". Дотримуючись серединки, зокрема не встановлюючи їх бездумно на кожен вільний клаптик та працюючи легально, ці споруди для здійснення підприємницької діяльності є цілком доцільні. 

Бізнес, як великий, так і малий, — це рушій економіки, а для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливо працювати в тилу, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту.

Тому задля наближення перемоги на своєму фронті влада та підприємці мають діяти за принципом взаємної поваги, розвитку інфраструктури в інтересах всіх громадян.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Змінилась мотивація. Як війна вплинула на бізнес Івано-Франківщини

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


24.10.2022 1636
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1956
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1852
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5476 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26137
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10179 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

201
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879