Люстрація як необхідність

 

 

Чим далі, тим все більше стає зрозумілішим, що без люстрації неможлива ситуація довіри в суспільстві. Мова не йде про масові звільнення чиновників. Мова йде про поінформованість суспільства про те, кого воно бере собі на службу. Адже було б дивним бачити працедавця, який наймає людей, про яких йому нічого не відомо. Власне маємо залишковий синдром радянщини. За «совка» суспільству було необов’язково знати хто є хто серед «слуг народу». Достатньо було, щоби це знала правляча партія.

 

В пострадянському парадоксі «влади темних конячок» заховані корені тієї тотальної корупції, яка, немов концентрована кислота, роз’їдає українське суспільство.

 

Люстрація – це не «віник», як дехто вважає, це «прожектор». «Віник» був актуальним на початку 90-х років минулого століття, коли Україна щойно звільнилася від радянського ярма. Це пропонував тоді Вячеслав Чорновіл та інші наші моральні авторитети. Той час вже у відносно далекому минулому. Багато втрачено.

 

Після підписання угоди про Асоціацію України з Євросоюзом ми вступаємо в нову епоху, в новий цивілізаційний вимір. Суспільство повинно отримати повну інформацію про чиновників та правоохоронців. А вже потім суспільство вирішить, кого доцільно вигнати, а кого залишити, незважаючи, наприклад, на його комсомольське минуле. Може, ця людина – добрий професіонал і чесно виконує свої посадові функції. Треба до кожного випадку підходити відповідально і селективно. А інакше ми й нині діючого Президента змушені будемо «попросити» у відставку. А йому, нагадаю, більшість народу України виразила довіру і видала мандат на керування державою.

 

Це добрий приклад тому, що формальні критерії не вичерпують шляхів вирішення проблеми суспільної довіри. Тому потрібний дуже ефективний законодавчий фундамент для люстрацій них дій. Законом про люстрацію мають підтримуватись два процеси.

 

Перший – процес повного й безкомпромісного висвітлення інформації про «слуг народу». Про них не повинно бути заборонених тем. Жодного «особистого життя». Пішов у владу – будь готовий, що тебе і твоїх близьких суспільство розглядатиме під мікроскопом – аж до «спідньої білизни».

 

Другий – процес захисту чесних фахівців від переслідувань за формальними ознаками.

 

Тільки врівноважена дія цих двох процесів дасть нам результат. Адже у 2005 році було майже одночасно звільнено вісімнадцять тисяч чиновників «кучмівського» періоду. Хіба на їхнє місце прийшли кращі? Навпаки, багато професіоналів були відсторонені від влади за формальними політичними критеріями, а на їхнє місце за тими ж ознаками потрапили зовсім некомпетентні люди, але з «правильних партій». Не кожна «молода команда» (як добре відомо киянам) краща старої.

 

Але це зовсім не означає, що люстрацію треба відтермінувати. Наслідки затримки люстрацій них процесів можуть бути ще більш катастрофічними, аніж наслідки формальної люстрації.

 

Потрібно шукати «золоту середину».

 

Щодо дочасних виборів Верховної Ради. Так сталося що в той самий день, 17 червня, коли я склав присягу депутата Верховної Ради України, я проголосував і за включення до порядку денного ради питання про розпуск та дочасні вибори Парламенту. Деякі колеги навіть жартували з мене, - «ти кілька годин тому як став депутатом, і вже підтримуєш розпуск верховної Ради?»

 

Не це я їм відповідав – так, це моя переконання, моя тверда позиція, з якою я йшов на вибори.

 

Віддаючи належне цій Верховній Раді за роботу в непростих умовах, та розуміючи що більшість депутатів підтримують контакти з виборцями, все ж хотів би сказати наступне.

 

За півтора місяці передвиборчої компанії я щодня проводив до десятка зустрічей з виборцями, з колективами, громадами, відповідав на запитання людей в прямих ефірах…

 

Одна з головних вимог, яка звучала з уст громадян є – люстрація та повне перезавантаження всіх гілок влади.

 

І саме тому, перше, що я зробив щойно прийнявши присягу народного депутата, - закликав Верховну Раду прийняти політично-правове рішення щодо розпуску рад всіх рівнів (від Верховної до місцевих рад) та призначення нових виборів вже в жовтні поточного року.

 

Адже на даний момент необхідна нова кров, нові погляди, нові дії. Саме цей парламент несе частку відповідальності за ту ситуацію в країні, яка привела до кризи, до корупції в державних масштабах, до казнокрадства, до ігнорування думки громади щодо розвитку України, що і привело до Майдану.

 

А поки Верховна Рада є чинною – закликаю невідкладно прийняти пакет законів про реальну люстрацію негідних чиновників, перевертнів в погонах, продажних суддів.

 

Заміна кадрів у владі на нове покоління політиків – є вимогою часу та критично важлива для подальшого розвитку України…

 

 

Народний депутат України

Олександр Шевченко


26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

711
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

932
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1085
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1380
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2475 7
31.10.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поїхала на Косівщину, аби дізнатись тонкощі роботи ферми, рецепти екологічно чистих, натуральних сирів, на власні очі побачити кіз елітних порід та пройти справжню козячу терапію.

2842

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1019

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

1939

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1419

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2496
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

255
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

414
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

677
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

130
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5616
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1019
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1164
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

754
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

216
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

625
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

751
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1064