Любомир Гузар: «Людину не можна зрозуміти без Бога»

 


У дружньому колі відбулася в Києві зустріч наших земляків з кардиналом Любомиром Гузаром. 

 

Верховний єпископ Києво-Галицький приїхав на запрошення міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво», яка традиційно організовує  для вихідців з Галичини зустрічі з неординарними та цікавими особистостями.

 

Любомир Гузар також має галицьке коріння, а тому запевнив, що почуває себе як вдома. Про значення молитви в нашому житті, основні орієнтири, бачення сучасної молоді він і розповів в інтерв’ю.

 

Блаженніший, що означає для Вас молитва?

Суть молитви є дуже простою – старатися бути з Богом, стати відкритим для Нього. Не багато говорити, не багато просити, не радити Богові, що Він має робити. Сконцентруйте всю свою увагу на молитві, щоб не було зайвих думок, зайвих уявлень. І скажіть : «Господи, говори!». Молитва – це не те, що ми робимо, а радше те, що Бог робить для нас. Ми дуже часто перешкоджаємо Господові нашими проханнями, уявленнями, заповнюємо молитовний простір нашими словами. А ми повинні дати Богові можливість говорити.

 

Наскільки актуальним сьогодні є клич «Любити людину»?


Хочу сказати, що людину перш за все треба шанувати, любити. І починати потрібно з самого себе. Знаємо, що сам Ісус Христос сказав: люби Господа Бога цілим своїм єством, люби ближнього свого, як самого себе. Ми маємо трошки інше, своє поняття про те, що це значить. Тому любити  – означає бачити себе та інших людей як сотворіння Боже, обдароване даром життя, розумом, волею, особистими якостями. Сотворінням, яке Господь до чогось запрошує, дає таланти. Бог дав нам життя, тому що він нас любить, ми є результатом його любові. Любити самого себе – не значить шукати своєї вигоди, задоволення, слави, грошей. Кожна людина отримала від Бога те саме, що, наприклад, і я. І тому людина повинна думати, як використати ці Божі дари. Людину не можна зрозуміти без Бога – свого початку і свого кінця.

 

За кого Ви молитеся щодня?

Я стараюся не молитися ні за кого. Я розумію, що це вас шокує. Але я вважаю, що Господь знає, що кому потрібно, тому немає потреби, щоб я Йому нагадував. Бог знає, що Він у моїх думках. Наша молитва, яка б вона не була, завжди почута Богом. Що це значить? Як ми взагалі можемо мати контакт з Богом? Передусім через Ісуса Христа, Богородицю та святих. Я звертаюся в молитвах до тих святих, які б могли бути мною зацікавлені. Є святі, які визнана церквою як приятелі Господні. А є ті, яких не всі знають, світила церкви, нашого монашества.

 

Багато молодих людей дуже успішні, володіють сучасними комунікаціями. Але немає спільних цінностей, орієнтирів, а це робить їх беззахисними в світі. Яка Ваша порада молодому поколінню? Як подолати самотність у житті?

Забуваючи про основні завдання нашого життя, ми створюємо цілу низку проблем. Молодша гілка суспільства повинна усвідомити своє призначення, зрозуміти, що людина не може відчути себе вповні без людини. Коли маленьке немовлятко пробуджує свої почуття? Та тоді, коли бачить уперше над собою обличчя мами, тобто другої особи. Дитинка дуже сильно відчуває, чи вона сама, чи хтось поруч. Є гарний твір у Кіплінга «Брати Мауглі», де розповідається про хлопця, який виховувався звірами і дуже добре давав собі раду в лісі. Так, він був людиною, але не був свідомим, бо жив між вовками. Отже, нам потрібна людина, щоб зрозуміти самого себе. І це найбільше відбувається тоді, коли ми робимо один одному добро. Я думаю, що молоді люди мають навіть більше, у них загострене відчуття.

 


Оксана Романенчук


Коментарі (3)

N 2011.12.17, 02:07
юна "журналісточка" передерла інтерв.ю Блаженішого з диску, записаного з Лесею Оробець...ех, куди йде наша молодь?!
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:37
Поцікавтесь більше діяльністю журналістки,а потім робіть висновки. Зустріч з Любомиром Гузаром організував мій шеф,Богдан Гдичинський. На відеокамеру знімав і наш оператор,згодом вийшла програма на телебаченні (ось ссилка http://zaradydobra.org/index.php? option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=59 ),а мною була написана стаття.
Оксана Романенчук 2011.12.20, 22:42
На сайты http://zaradydobra.org/ знайдете відповідь
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

756 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720