Люди мають право на роботу і життя: у Франківську під стінами ОДА протестують ресторатори (ФОТО)

Сьогодні, 3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

Спільнота рестораторів об’єдналась з метою звернення  до органів державної влади,  передає кореспондент Фіртки.

Їхня вимога - скасувати рішення позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС від 27 серпня про повну заборону на діяльність. 

«Ми хочемо висловити незгоду з обмеженнями, які зараз діють у місті. Також ми сформували петицію з вимогою зняти жорсткі обмеження, бо знаходимося у стані карантину вже дуже довго і виконуємо всі карантині норми та вимоги. Готові це все робити далі, але в нас немає можливості не працювати. Ми вже втомилися від усього. Закрившись ще на два тижні - можемо і не відкритися», - говорить Оксана Камінська, івано-франківська рестораторка.

Світлана Брікнер, співвласниця мережі ресторанів каже, що влада примушує зачинятися, але нічого не компенсує.
«Люди мають право на роботу і життя. Ми розуміємо, що зараз йде осінь і активізуються всі віруси, люди почнуть бігти у лікарні, вони будуть усі заповнені. В нас немає гарантій, що 14 жовтня ми зможемо працювати. Ми не можемо кожних два тижні зачинятися-відчинятися. Це завдає збитків».
До протестувальників вийшов і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
«Ми - влада, живемо завдяки вам, бо ви сплачуєте податки. Для нас важливо тиснути на Уряд, щоб вони скасовували червону зону. В нас є ряд аргументів: критерії визначення зони несправедливі, бо в нас багато пацієнтів з області; у Франківську вісім лабораторій тестує хворих - де більше лабораторій, там і більше хворих; ми подали позов разом з Калушем і Коломиєю до суду через порушення конституційних прав», - каже міський очільник.
Спільнота рестораторів Івано-Франківська просить про допомогу і вимагає:
1)  виключити заборону приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, кінотеатрів, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, спортивних залів, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення для «червоної» карантинної зони;
2) виключити обмеження щодо розкладу роботи таких закладів;
3) запровадити обмеження в роботі таких закладів виключно в частині дотримання санітарних вимог та зменшення кількості відвідувачів до 50 відсотків   у приміщеннях закладів.

Підприємці виступають за належну організацію роботи, а не повну заборону на діяльність. 

Наслідки таких дій для економіки як місцевої так і державної будуть непоправними. 


Нагадаємо, з 31 серпня Івано-Франківськ занесено до червоної карантинної зони. Відтак, заборонена робота закладів громадського харчування, закриті дитячі садочки та школи, транспорт працює в режимі спецперевезень.

Окрім Івано-Франківська обмеження на два тижні запроваджені у Калуші, Коломиї, Городенківському, Косівському та Тисменицькому районах.

Нещодавно у Франківську підприємці просили поліцію не штрафувати їх за роботу у карантин.


Читайте також:

«Не дамо знищити бізнес»: У Франківську біля обласної поліції відбулась мирна акція протесту (ФОТО)

Ні червоній зоні: в Івано-Франківську сотні людей протестують проти карантинних обмежень (ФОТО)

Дистанційного не буде: франківським школярам планують продовжити канікули 

Фотогалерея


03.09.2020 17214
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2874
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

882
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

684
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10371 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2787 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2053

Як московити крали історію наших предків.

457

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

258

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

797

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

828
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

237
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

336
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

555
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

244
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

237
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

495
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

564
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5843
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

157
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

294
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

457
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

533