Люди мають право на роботу і життя: у Франківську під стінами ОДА протестують ресторатори (ФОТО)

Сьогодні, 3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

Спільнота рестораторів об’єдналась з метою звернення  до органів державної влади,  передає кореспондент Фіртки.

Їхня вимога - скасувати рішення позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС від 27 серпня про повну заборону на діяльність. 

«Ми хочемо висловити незгоду з обмеженнями, які зараз діють у місті. Також ми сформували петицію з вимогою зняти жорсткі обмеження, бо знаходимося у стані карантину вже дуже довго і виконуємо всі карантині норми та вимоги. Готові це все робити далі, але в нас немає можливості не працювати. Ми вже втомилися від усього. Закрившись ще на два тижні - можемо і не відкритися», - говорить Оксана Камінська, івано-франківська рестораторка.

Світлана Брікнер, співвласниця мережі ресторанів каже, що влада примушує зачинятися, але нічого не компенсує.
«Люди мають право на роботу і життя. Ми розуміємо, що зараз йде осінь і активізуються всі віруси, люди почнуть бігти у лікарні, вони будуть усі заповнені. В нас немає гарантій, що 14 жовтня ми зможемо працювати. Ми не можемо кожних два тижні зачинятися-відчинятися. Це завдає збитків».
До протестувальників вийшов і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
«Ми - влада, живемо завдяки вам, бо ви сплачуєте податки. Для нас важливо тиснути на Уряд, щоб вони скасовували червону зону. В нас є ряд аргументів: критерії визначення зони несправедливі, бо в нас багато пацієнтів з області; у Франківську вісім лабораторій тестує хворих - де більше лабораторій, там і більше хворих; ми подали позов разом з Калушем і Коломиєю до суду через порушення конституційних прав», - каже міський очільник.
Спільнота рестораторів Івано-Франківська просить про допомогу і вимагає:
1)  виключити заборону приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, кінотеатрів, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, спортивних залів, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення для «червоної» карантинної зони;
2) виключити обмеження щодо розкладу роботи таких закладів;
3) запровадити обмеження в роботі таких закладів виключно в частині дотримання санітарних вимог та зменшення кількості відвідувачів до 50 відсотків   у приміщеннях закладів.

Підприємці виступають за належну організацію роботи, а не повну заборону на діяльність. 

Наслідки таких дій для економіки як місцевої так і державної будуть непоправними. 


Нагадаємо, з 31 серпня Івано-Франківськ занесено до червоної карантинної зони. Відтак, заборонена робота закладів громадського харчування, закриті дитячі садочки та школи, транспорт працює в режимі спецперевезень.

Окрім Івано-Франківська обмеження на два тижні запроваджені у Калуші, Коломиї, Городенківському, Косівському та Тисменицькому районах.

Нещодавно у Франківську підприємці просили поліцію не штрафувати їх за роботу у карантин.


Читайте також:

«Не дамо знищити бізнес»: У Франківську біля обласної поліції відбулась мирна акція протесту (ФОТО)

Ні червоній зоні: в Івано-Франківську сотні людей протестують проти карантинних обмежень (ФОТО)

Дистанційного не буде: франківським школярам планують продовжити канікули 

Фотогалерея


03.09.2020 18186
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1306
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2602
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2151
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2220
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6660 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2497 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

391

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1196

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1330

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

327
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

197
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

620
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

102
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26556
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

584
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10505 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

106
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

132
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

443
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

592
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

657