
Заборона міськвиконкомом встановлення літніх майданчиків поряд з ресторанами «Цимес» та «Фабрика» в Івано-Франківську викликала жваве обговорення серед «мешканців» соціальних мереж.
Нагадаємо, що у вівторок, 28 квітня, нарешті відбувся виконком, який розглянув питання встановлення літніх майданчиків. З надуманих маніпулятивних причин влада відмовила підприємцям займатися їхній законній підприємницькій діяльності.
Ще раніше в соцмережах були проведенні опитування щодо встановлення літника на вул. Страчених націоналістів, яке показало 10-кратну перевагу респондентів, які підтримують встновлення майданчика. Проте міський голова та виконком іншої думки… Якби не розуміння «політичного» підтексту в діях мера та виконкому, то могло б здатися, що наша влада та певна частина «схвильованого» або ж маніпульованого та дезорганізованого населення вперто не прагне рухатися в ногу з часом, «в Європу».
Як реагують активісти в Фейсбуці на дії влади, - краще за них самих не скажеш. То ж, лише цитати під постом статті із заголовком «Виконком заборонив літник ресторану Fabbrika. Івано-Франківський міськвиконком заборонив встановлення літнього майданчика на тротуарі біля "Fabbrica". Причина – близькість до пам'ятника першій в місті українській церкві»:
Natalya Golomidova Проте жоден з краєзнавців не знає, де саме була та церква. Цей памятний знак -- лише символ. В католицькій Іспанії літники ледь не до дверей храмів приліплені, і нічо, не заважає вірити. Everything in your head.
Petro Goy Цей ресторан теж заборонити:
Petro Goy: Заборонити мера і вигнати його за межі міського муру.
IrynaPetrovskaMarchiano ....назріває думка "із такою швидкістю та розмахом церкво- та капличко-будування у Франківську та області, скоро не буде місця нічому іншому". Цікаво як видаються дозволи на спорудження релігійних споруд у нашому місті, чи не видати такий дозвіл то гріх?... так, роздуми на вільну тему
Natalya Golomidova Захист цінностей пакетом))
ViktorZagreba "20 метрів біля пам'ятнику церкві". який зв'язок взагалі? яка логіка? центр Львова взагалі весь в UNESCO як світова спадщина, але літні майданчики чомусь ніхто не додумався через це забороняти. або у нас у Франківську дуже мудрі міський голова і його виконком, або, навпаки, чудаки на букву "м". правильний варіант оберіть самі.
Олег Устимчук Реально це розправа з Юрою за позицію, але це лише слабкість нашої ганебної влади
NatalyaGolomidova Дозволити Колковському зруйнувати памятку на Вірменській 1 -- про цінності ні слова. А літник поставити -- згадали про мораль. Не розумію, які це норми моралі кажуть, що закрите кафе з алкоголем біля памятників ставити можна, а відкрите -- ні? )) В чому різниця?
Андрій Назаренко Різниця в тому, що люди, які бесідують за обідом чи вечерею — це найбільша загроза нашій історичній пам’яті і моралі. Немає нічого гіршого, ніж живі люди, які наслоджуються життям. Люди мають ходити і покладати квіти… та ні, які там квіти — штучні вінки. Всюди мають бути меморіали і ми всі маємо носити під ці меморіали вінки. Ні пам’ятникам майбутнього! Ні життю!
Ігор Фріс Андрій ці аргументи в нас були того року. Не діють. Не діють жодні аргументи окрім паперових. Ну або в нашому випадку преференційні. Посилання на адекватність, здоровий рух до майбутнього - повний ігнор з іх боку. Тому підтримаю ініціативу з громадських слухань та громадського судового процесу.
NatalyaGolomidova Памятник цій каденції міської влади скоро будемо ставити. ще трішечки))
Ihor Panchyshyn Ще раз - проблему потрібно вирішувати не на економічному рівні (при всій повазі до пана Фріса). Який може бути економічний аргумент у охоронної зони чи "зони меморії" себто якихось пам'ятних чинників? Необхідно встановлювати критерії свідомісні. Мабутьспочатку діалог і визначення цінностей у нашому місті. Я дотепер не знаю, що важливіше - комфорт і достаток, чи пам'ять і gloria? Мені безконечно подобається шантан біля синагоги. Направду затишно. Але весь "цимес" того нашого міста в багатоверствній його тканині. Все існує одночасно. Потрібно говорити. І не в судах, а помежи люде. Всі пам'ятають як пішли назустріч ініціатори встановлення "памятника церкві" на майданчику, а не безпосередньо коло синагоги. А були всі підстави. Мусить бути суспільний діалог.
Ігор Фріс 2 Ігор Панчишин. Цілком згідний. Але діалогу не має. Є диспозитивне твердження власної тимчасової переваги. Але як там казав Соломон?......
IrynaPetrovskaMarchiano повністю підтримую коментарі щодо того, що у Європі (до якої всі так прагнуть) кафешки та їхні літні майданчики розташовуються як не на території релігійних споруд, чи місцин культурної спадщини, то у дуууууууже великій близькості до них. і нічо. На додаток до цього подумайте скільки людей сидячи за столиком будуть у комфортній та розслабленій атмосфері споглядати на цей витвір мистецтва порівняно із "товпами поломників, які щодня тисячами вклякають біля постаменту" і яким просто не стане місця у іншому випадку......
Андрій Назаренко В нормальному світі охоронні зони живуть цікавим насиченим життям. Вони всім цікаві, всім потрібні і дуже дорогі (буквально і в переносному значенні також). Там завжди купа людей. В нас же все або зноситься, або перетворюється на кладовище (хоча і деякі кладовища в цивілізованому світі цілком можуть вважатися громадським простором). Якщо позбавити охоронні зони людей, про них всі забудуть. От і виходить, що з метою збереження досягається забуття і ізоляції.
Андрій Назаренко Крім того, літні майданчики — це безпека. Побутує думка, що літні майданчики — це погано, бо там розпивають пиво і бушують. Насправді ж дозволити собі нормальне пиво в нормальному закладі (з нормальним туалетом) алкоголіки-бушувальники не можуть, але можуть купити пива в найближчому магазині і випити його на лавочці. В туалет вони підуть в найближчий безлюдний провулочок (вулиця Страчених чудово пасує). А якщо хтось його ввечері випадково за цим заняттям побачить, алкоголік може і розгніватись, а далі різне буває. Це найбанальніший сценарій. А от літній майданчик з хорошими цінами, світлом і життям — це безпека, добро, спілкування і все інше.
Iryna Petrovska Marchiano Terrace cafe in front of Rouen cathedral, Normandy, France
Ігор Фріс Нащо так далеко? Львів. Домінікани
Олександр Бубен Краще б дав на рік. Походив, відвідав ці майданчики. Подивився на людей ( мешканців міста ІФ) які бувають в ціх кафешках ( ресторанах), а після приняв рішення! Але це мудрий так зробив би;( шкода здоровий глузд, програв !!!
IrynaPetrovskaMarchiano Прям попри стіну..... Pavement cafe in front of the Cathedral, Praza Quintana (Plaza de la Quintana),Santiago de Compostela, Galicia, Spain
Сергій Панчак чомусь тільки нормальним закладам забороняють встановлювати літні майданчики, впевнений майданчики для споювання молоді, на стометрівці, біля Пасажу Гартенбергів будуть працювати і цього року((( сумно...
Оксана Говера бо, палатки - то файно, а це все - Фабрика, Тераса Барбекю, Урбан Спейс - то якесь гейропейське рагульство: на базарах таке не ставлять. Блін, от кажуть. ж, що у людини у свій час світогляд обмежився вікном в базарно-палаточній будці і ніякі владні крісла це не змінять. якась двулична підміна понять.
JuliyaLiakhovych сумно, коли захищають пам'ять вибірково. Мораторій на забудову історичного центру, заборона пінопластової реставрації, заборона реклами пива на отриманих задарма палатках, ті ж вивіски, і ще багато-багато серйозних справ. Та ті ж пластмасові звірята плюндрують пам'ять більше ніж літник! А Ратуша хіба не культова споруда? Чому там є літники? До речі, біля фабрики на лавочках люди деколи піццу їдять, навколо того пам'ятника. І я з дітьми так роблю. А влітку навіть на траву можна сісти, перекусити. в 2-х метрах біля пам'ятника. І тараньку прямо навпроти продають. і машини там прямо на тротуар паркуються, одразу біля пам'ятника. І сємками плюються. і нікого то, блін, не гребе.
.
Juliya Liakhovych в мене половина бабусиної родини загинула в практично той же історичний період, що і Страчені.. І я не бачу жодної аморальності в тому, щоб випити чашку кави, дивлячись на пам'ятник. чи посидіти біля нього. знову ж таки, при здоровому глузді- коли це звичайна, тиха цивілізована кав'ярня..
Iryna Petrovska Marchiano а ось ще думка.... як ви вважаєте, який варіант є найімовірнішим? 1) підростаюче молоде покоління Станіславова проходить повз "пам'ятку архітектури/культури/релігійну" і 100% задумується над тим, що воно таке є, чому тут стоїть і яке є його значення... в той же час шукаючи умовну "лавочку" де б сісти "випити пива", до речі лавочки встановлюють не для споживання їжі а для відпочинку. 2) на вдало встановленому літньому майданчику (який не перешкоджає пішоходам та іншим учасникам дорожнього руху) на кожному столику є маленька табличка (інфо-флаєр) або просто додатковий текст на зворотній стороні меню, який звертає увагу відвідувача на історію вулиці, скверу чи визначної пам'ятки яка знаходиться поруч.... цей текст людина образно кажучи "від нічого робити" читає поки очікує на своє замовлення, збагачуючиь як гастрономічно так і духовно
Volodymyr Mirchuk А тараньку не заборонили продавати біля пам'ятнику церкві?
Андрій Стецевич я віддаю належне нашому мерові... за стільки років не зробити абсолютно нічого для міста ні в містобудівному, ні в економічному, ні соціальному житті і так вміло тримати аудиторію по таких дріб'язково-неважливих епізодах. майстер епатажу... соррі, Майстер!
P.S. "Фіртка": І ні додати, ні відняти...)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: