Вперше за 20 років мовчання 80-річна поетеса Ліна Костенко опублікувала новий роман «Записки українського самашедшого».
Ця подія і стала приводом, щоб зібрати в Івано-Франківському Центрі патріотичного виховання багатьох прихильників і поціновувачів творчості Ліни Костенко на літературні читання - це учні і педагоги шкіл, учасники гуртків, студенти фінансово-комерційного кооперативного коледжу ім. С. Граната. Учні 10-х класів ЗШ № 21 під керівництвом учителя української мови та літератури п. Северин та педагога-організатора п. Оксани Черняєвої підготували цікаву розповідь про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко.
Якось Гете сказав, що жінка-поет не здатна писати про речі, які вимагають аналізу, зусилля розуму. Жіноча область творчості — це почуття. Ліні Костенко вдається усе. Вона говорить про серйозне, важливе, вічне, аналізує, робить висновки, розмірковує — і все це пропускає через своє чутливе серце. Уся її творчість по-чоловічому поміркована, мудра і по-жіночому пристрасна.
“Записки українського самашедшого” - насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Ліна Костенко сформулювала жанр свого твору так: “сюрреалістичний Вавилон сучасного світу”. Як не гордитися тим, що живемо в один час із нею, що Україна має її – Ліну Костенко?
Про необхідність знати свою культуру, літературу сказав у своєму виступі командувач Прикарпатським козацьким округом УРК п. В. Гринів.
16