Лікування риніту

на правах реклами

Практично кожен стикався з такою розповсюдженою проблемою як риніт. Риніт (або як кажуть – нежить) – запальний процес слизової оболонки носа, що супроводжується значним набряком і слизуватими виділеннями з носа.

Дане захворювання є найбільш розповсюдженим патологічним процесом верхніх дихальних шляхів. Є безліч класифікацій риніту: за походженням, за перебігом і тд. Проте найчастіше риніт поділяють на 3 основних типи:

• інфекційний – спричинений різноманітними патогенними бактеріями та вірусами;

• алергійний – внаслідок специфічної реакції організму на різного роду пилок, шерсть тварин;

• посттравматичний – набряки, викликані механічною непрохідністю носових ходів.

 

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ РИНІТУ

До основних причин виникнення риніту належать часті переохолодження, стреси і перебування у дуже вологих приміщеннях. Також причиною є зниження опірності організму, що суттєво полегшує проникнення різноманітних патогенних коків та паличок. При алергічних ринітах причиною є різка реакція організмом різних запахів, аерозолів, пилу, похідних епітелію різних тварин. При механічному риніті при порушенні прохідності носових ходів виникає сильний набряк слизової оболонки, що викликає постійну закладеність носа і найчастіше переходить у хронічну форму.

 

СИМПТОМИ ТА УСКЛАДНЕННЯ РИНІТУ

Захворювання має гострий перебіг і починається з одночасного закладення обох половин носа. Умовно перехід риніту поділяється на 3 стадії, котрі мають свої специфічні симптоми: 1 стадія – людина відчуває легке пощипування, сухість у носі, легке лоскотання, яке викликає рефлекс чхання.

Поступово наростає набряк носових ходів. І звісно ж починають проявлятися симптоми загальної інтоксикації – нездужання, підвищення температури тіла до 37.5-38˚С, озноб. 2 стадія – рясні виділення з носа, котрі подразнюють шкіру біля входу в носову порожнину, що й проявляється печією і почервонінням. Можуть приєднуватися і супутні проблеми – кон’юктивіт, запалення євстахієвих труб. 3 стадія – кількість виділень стає меншою, і воно стає в’язкішим і набуває темнішого кольору.

Носове дихання поступово відновлюється. Інколи нежить може супроводжуватися кровотечами з носа. Це пояснюється тим, що при риніті дещо порушується проникність капілярів слизової оболонки носа. У багатьох людей, котрі часто хворіють на риніт і ГРВі, є високий ризик виникнення хронічного риніту. Це небезпечно тим, що при загостреннях і неадекватному лікуванні проблема переходить у дуже неприємне ускладнення – запалення гайморових пазух, або просто гайморит.

 

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РИНІТУ

Діагностика риніту базується на зборі анамнезу та скарг пацієнта, адже у даному випадку це надає найбільше інформації для подальшого лікування. Також лікар-оториноларинголог проводить огляд і забирає матеріал для лабораторного дослідження. У загальному аналізі крові відмічаються основні ознаки запалення – лейкоцитоз та підвищення ШОЕ. І вже, отримавши якомога більше інформації, лікар може взятися за лікування. Лікування риніту залежить від самого типу захворювання та його стадії і спрямоване на попередження переходу проблеми на більш складні форми. Пацієнту рекомендується постільний режим і тепле рясне пиття. Обов’язково уникати переохолодження. За призначенням лікаря варто час від часу промивати носові ходи теплим фізіологічним розчином, також використовувати судинозвужувальні препарати для зняття набряку. Також лікар призначає інгаляції лікувальними розчинами. Пам’ятайте! При будь яких проблемах зі здоров’ям не займайтесь самолікуванням, адже так можна тільки погіршити ситуацію. Звертайтеся до фахівця!

 

Мар’яна Гаврилюк лікар-оториноларинголог МЦ Оксфорд Медікал


13.02.2018 18968 4
Коментарі (4)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

453
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3001
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21144
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2013
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1529 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2400

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

89

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

767

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2186

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

858
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

191
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

490
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1030
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

189
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

807
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

777
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8254
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

930 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

906
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2207 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

853