Лікарі Івано-Франківська наголошують на необхідності профілактичного медогляду

 

 

Про те, що кожній людині потрібно раз на рік пройти профілактичний медогляд, говорять часто. Проте, як це не прикро, не кожна людина звертається до лікувальної установи своєчасно, поки хвороба ще не довела до важкого стану, інколи навіть з фатальними наслідками.

 

Окрім цього, трапляється чимало випадків, коли пацієнт не прислуховується до рекомендацій лікаря та не виконує їх, тому стає значно важче попередити захворювання та зберегти здоров’я людини.

 

Головний лікар івано-франківської міської поліклініки №3 Наталія Ветоха наголошує: відділення профілактики є невід’ємною структурою медичного закладу, спільно з усіма відділами поліклініки, які здійснюють профілактичні огляди населення міста.

 

„Профілактичні медичні огляди – це максимальне обстеження пацієнтів і допомога з боку лікарів в дообстеженні. У разі вперше виявленої патології або загострення хронічних проблем, це і надання необхідної меддопомоги і недопущення того, щоб захворювання перейшло в хронічний перебіг”, – розповідає Наталія Ветоха.

 

За її словами, важливо знати і про порядок проведення медичних оглядів працівників окремих категорій. Закон України „Про охорону праці” визначає процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медоглядів робітників, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному виборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.

 

„Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації необхідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань, що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

 

Періодичні медичні огляди проводять з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничозумовлених захворювань; забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів і трудового процесу; вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу; розробки індивідуальних та групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику; проведення відповідних оздоровчих заходів”, – зауважує головний лікар міської поліклініки №3.

 

Окремі державні та приватні установи укладають договір щодо медичного огляду працівників. Так минулого року у міській поліклініці №3 було укладено понад 26 договорів з підприємствами, на яких люди працюють в шкідливих чи небезпечних умовах праці.

 

„Тішить те, що керівники колективів турбуються про здоров’я своїх працівників. Хотілося б відмітити директорів підприємств, які персонально піклуються і сприяють проведенню м/о їх підлеглих – це ТОВ „Лігос”, Івано-Франківськ МЕМ, ТзОВ „Електросвіт”, ПАТ „Прикарпаттяобленерго”, Прат „ІФЛРЗ”, ПАТ „Укртелеком”, РЕМ Івано-Франківська, обласна станція переливання крові, ПП „Альфа Енерго Груп”, „Укрпошта”, – каже Наталія Ветоха і додає. – У діагностиці пацієнтів нам дуже допомагає цифровий флюорограф, який дає можливість виявити не лише туберкульоз, але й інші патології, ЕКГ, ЕХО-кардіоскопія, фіброгастроскопія, спірограф . Ми маємо можливість проводити якісне Rtg-обстеження, лабораторні аналізи для діагностування ранніх стадій онкозахворювань, захворювань легень, ендокринної системи, гематологічних та інших патологій”.


11.03.2015 562 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

337
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13818 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1578
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

872
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6140
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1724

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

640

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1468

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1279

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1168
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

522
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1581
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

603
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

882
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5926
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13655
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

251
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

487
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

794 2