Лабіринт сухостою (з щоденника мисливця)

 

…Перед полюванням перечитував Пришвіна.  Того самого, Михайла Михайловича. Знавця тварин, рослин, амурських лісів і доброго люлькового тютюну. Вже на другій сторінці знаменитої повісті «Женьшень» М.М. пробалакався: «В то время я уже истратил все свои сухари и два дня питался белыми круглыми грибками, которые потом, созревая, пыхают под ногами: эти грибки, оказалось, были сносною пищей и возбуждали, почти как вино».

 

Збуджуючі гриби! Ось чому М.М. не мав звичного для мисливця трофейного шаленства. Пожалів чарівну Хуа-лу та ще десятки інших Божих тварин. Зрозуміло. Навіщо вбивати тварин, якщо під ногами ростуть білі круглі гриби? Питання риторичне. Той, хто ходить чумовими галявинами, зарослими благословенними білими круглими грибами, автоматично прозріває в сансарі, стає альтруїстом, послідовником Бріджит Бардо та свідомим грінпісником.

 

…Йду долиною пересохлого потічка під Водниками. Рослини тут висохли на власних стеблах. Вертикальний гербарій під колючою охороною глоду і решти родини Rosaceae. Ось бадильні, без квітів, шереги астрових – волошки, оман, ще щось, мені невідоме. Механічно зриваю фіолетове стебло, вкрите лускатим листям. Воно не зовсім висохле. На пальцях залишається сукровиця. Вже потім досвідчений ботанік підкаже, що це карніолійська скополія, отруйна рослина, з коренів якої виробляють ліки. Скополамін, гіосциамін. Навколо мене чекає на снігову шубу ціла аптека. Напевне серед тутешнього сухостою є щось сансарично прикольне, типу отих білих круглих грибів Пришвіна. Але моїх куцих флористичних знань недостатньо для визначення таких рослин. Та й я не по тій темі. Як казав найвідоміший персонаж Стівена Кінга: «Моя справа – свинець».

 

Ось вона – правильна тема! У кущах глоду ховається щось живе. Я не бачу його, проте відчуваю як ефемерне згущення тепла. Можна налякати його першим пострілом (петарди в мене нема), а другим спробувати припинити його буття. Але це згущення тепла може виявитись зовсім не зайцем, а якоюсь добропорядною землерийною дрібнотою. Лізти до колючок також не хочеться. Нехай живе. Я сьогодні ще не зробив жодного пострілу. Якщо вистрілю, прийдеться вдома чистити ІЖ. Кажуть, що лінощі є одним із найефективніших джерел гуманізму. Правду кажуть. Напрям ствола втрачає векторну твердість, м’язи рук розпружуються й навколишній світ знову набуває чисто ботанічного змісту.

 

Виходжу на те, що у цих місцях вважається дорогою. На звивисту смугу, обмежену фосами з характерним «ялинковим» рельєфом. Тут їздили вироби Мінського тракторного заводу. Краєм ока помічаю у заростях рух. Розвертаюсь, але запізно. Те, що ховалося під колючками, встигло щезнути. Все ж таки, міркую собі, це був не заєць.

 

Тобто, мені дуже хочеться, щоби це був не заєць.

 

 


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1853
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5481 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2150 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

741

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

794

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10254
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26142
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7709
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882