Курси англійської мови: навіщо потрібні і як отримати максимум користі

Навіщо потрібні курси англійської мови

Зараз в умовах глобалізації саме англійська мова посіла місце універсального засобу спілкування для більшої частини цивілізованого світу. Бізнес, навчання, робота, туризм і навіть просто розважальний контент - все це в найбільшій мірі є доступним власникам даних мовних знань. Звичайно, вони не є життєво необхідними, але їх вивчення є дуже вигідним.

Щоб це оцінити, треба не шукати відповіді на запитання навіщо потрібні курси англійської мови, а скоріше, чим вони будуть корисні в перспективі. Спробуємо чітко і, головне, аргументовано відповісти на це. Наприклад, розглянемо деякі плюси того, що дають просто курси розмовної англійської:

  1. Туризм. Знаючи англійську, мандрівникові більш комфортно в більшості країн світу. Її знають багато професійних гідів. У деяких державах вона є однією з основних мов спілкування у населення, а в міській інфраструктурі багато написів дублюються нею.
  2. Спілкування в інтернеті. Російська, німецька, італійська або навіть китайська дають широкі можливості для онлайн-спілкування, проте вони серйозно поступаються англійській. Вона є по-справжньому міжнародною і познайомитися з іноземцем в мережі буде набагато простіше, володіючи її розмовним варіантом.
  3. Розваги. ігри, фільми, серіали та музика - істотна частина даного контенту представлена англійською мовою. Звичайно, щось з цього локалізується, інше дублюється, а третє можна знайти за бажанням в перекладі. Але на це витрачається певний час, та й в оригіналі багато з цього виявляється набагато кращим.

А глибоке навчання цій мові дає ще більше переваг людині. Вона стає більш конкурентоспроможною на сучасному ринку праці та може розраховувати на посаду навіть в іноземному підприємстві. Їй відкрито доступ до кращого навчання - найпрестижніші навчальні заклади світу, представлені переважно в англомовних країнах. До того ж вільне володіння англійською мовою, істотно полегшує еміграцію будь-якого типу.

Так що, якщо перед вами стоїть питання чи треба вчити цю іноземну мову, відповідь буде однозначно позитивною. Швидше потрібно задуматись, які курси вибрати та вдумливо поставитись до даного рішення. Наприклад, одним з варіантів може стати English Prime, де представлена досить широка навчальна програма для різних цілей.

Чи можна вивчити англійську самому?

За загальноприйнятою думкою, англійська мова не належить до числа найскладніших для вивчення іноземцями. При цьому навчальні матеріали з неї навпаки знайти досить легко. Виходячи з цих передумов, багато хто замислюється, навіщо ходити на курси англійської? Може просто обкласти себе підручниками і зайнятись самоосвітою?

Так, такий підхід може дати певні результати. Але тільки якщо мета занять трохи підтягнути свої знання. Для серйозного володіння мовою самостійних занять недостатньо. Такий підхід має цілий ряд недоліків:

  • немає чітких термінів навчання;
  • немає продуманої навчальної програми;
  • відсутня нормальна мовна практика;
  • прогалини в знаннях правил і нюансів мови.

Звичайно, якщо ви досить дисципліновані та маєте занурення у відповідне мовне середовище, то самостійно вивчити мову можливо. Але подібні умови швидше виняток, ніж правило.

Які плюси у курсів англійської мови

Трохи освіжити отримані раніше знання цілком можливо самостійно. А ось для отримання серйозних мовних навичок цього вже буде недостатньо. Тут необхідний системний підхід, який важко забезпечити, не володіючи відповідними знаннями. Розглянемо ж інші чинники на користь того, чи варто ходити на курси англійської.

Перевірена програма

В інтернеті досить багато ресурсів для самонавчання і безкоштовних навчальних матеріалів. А для практики можна і серіали дивитись в оригіналі, і статті іноземної преси читати, і спілкуватися з носіями мови. Однак, знання, які людина почерпне таким чином, не мають головного - чіткої структури.

Без впорядкованості, що надходить, вона вся плутається і замість стрункої логічної системи, отримуємо справжній хаос. Та й на пошук необхідних знань часто витрачається дуже багато часу. Чіткий навчальний план позбавляє від необхідності вибрати, що вивчати в першу чергу, а що знадобиться пізніше. Вся попередня робота вже проведена. Подача інформації йде впорядковано, що значно полегшує її освоєння.

Досвідчені викладачі

Займаючись самостійно, людина втрачає досить багато часу на пошук, вибір і впорядкування інформації, що надходить. Викладач не просто дає учневі навчальний план, він з ним працює. Він забезпечує інтерактивний спосіб надходження нових знань, контролюючи процес і відповідаючи на ці запитання.

Викладач допомагає грамотно розподілити час учня. При цьому він зможе вказати на що зробити упор або де пошукати додаткові матеріали по темі.

Практика спілкування англійською

На жаль, у багатьох, хто вивчає англійську немає можливості попрактикуватись в мові. Курси допоможуть усунути цю прогалину, причому для цього є відразу два шляхи. По-перше, на певному етапі навчання викладач почне давати завдання або задавати питання учневі англійською і тому потрібно відповідати аналогічним чином. По-друге, при заняттях в групах, викладач може дати завдання учням, що припускає спілкування на будь-яку запропоновану тему.

Перевірка завдань і виправлення помилок

Головна проблема при самостійному навчанні, це відсутність стороннього контролю. Тому легко припуститися помилки. Якщо ж учня ніхто не поправить, то вона має всі шанси вкоренитися і ускладнити подальше вивчення мови. По суті, курси дають людині те ж, що і школа - перевірку знань і виправлення помилок. Наприклад, останнє особливо важливо при постановці вимови, яка істотно відрізняється в плані набору звуків.

Партнерський матеріал


26.10.2021 1198 3
Коментарі (3)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

340
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13863 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1583
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6151
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1729

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

524
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13685
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

256
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2