Курси англійської мови: навіщо потрібні і як отримати максимум користі

Навіщо потрібні курси англійської мови

Зараз в умовах глобалізації саме англійська мова посіла місце універсального засобу спілкування для більшої частини цивілізованого світу. Бізнес, навчання, робота, туризм і навіть просто розважальний контент - все це в найбільшій мірі є доступним власникам даних мовних знань. Звичайно, вони не є життєво необхідними, але їх вивчення є дуже вигідним.

Щоб це оцінити, треба не шукати відповіді на запитання навіщо потрібні курси англійської мови, а скоріше, чим вони будуть корисні в перспективі. Спробуємо чітко і, головне, аргументовано відповісти на це. Наприклад, розглянемо деякі плюси того, що дають просто курси розмовної англійської:

  1. Туризм. Знаючи англійську, мандрівникові більш комфортно в більшості країн світу. Її знають багато професійних гідів. У деяких державах вона є однією з основних мов спілкування у населення, а в міській інфраструктурі багато написів дублюються нею.
  2. Спілкування в інтернеті. Російська, німецька, італійська або навіть китайська дають широкі можливості для онлайн-спілкування, проте вони серйозно поступаються англійській. Вона є по-справжньому міжнародною і познайомитися з іноземцем в мережі буде набагато простіше, володіючи її розмовним варіантом.
  3. Розваги. ігри, фільми, серіали та музика - істотна частина даного контенту представлена англійською мовою. Звичайно, щось з цього локалізується, інше дублюється, а третє можна знайти за бажанням в перекладі. Але на це витрачається певний час, та й в оригіналі багато з цього виявляється набагато кращим.

А глибоке навчання цій мові дає ще більше переваг людині. Вона стає більш конкурентоспроможною на сучасному ринку праці та може розраховувати на посаду навіть в іноземному підприємстві. Їй відкрито доступ до кращого навчання - найпрестижніші навчальні заклади світу, представлені переважно в англомовних країнах. До того ж вільне володіння англійською мовою, істотно полегшує еміграцію будь-якого типу.

Так що, якщо перед вами стоїть питання чи треба вчити цю іноземну мову, відповідь буде однозначно позитивною. Швидше потрібно задуматись, які курси вибрати та вдумливо поставитись до даного рішення. Наприклад, одним з варіантів може стати English Prime, де представлена досить широка навчальна програма для різних цілей.

Чи можна вивчити англійську самому?

За загальноприйнятою думкою, англійська мова не належить до числа найскладніших для вивчення іноземцями. При цьому навчальні матеріали з неї навпаки знайти досить легко. Виходячи з цих передумов, багато хто замислюється, навіщо ходити на курси англійської? Може просто обкласти себе підручниками і зайнятись самоосвітою?

Так, такий підхід може дати певні результати. Але тільки якщо мета занять трохи підтягнути свої знання. Для серйозного володіння мовою самостійних занять недостатньо. Такий підхід має цілий ряд недоліків:

  • немає чітких термінів навчання;
  • немає продуманої навчальної програми;
  • відсутня нормальна мовна практика;
  • прогалини в знаннях правил і нюансів мови.

Звичайно, якщо ви досить дисципліновані та маєте занурення у відповідне мовне середовище, то самостійно вивчити мову можливо. Але подібні умови швидше виняток, ніж правило.

Які плюси у курсів англійської мови

Трохи освіжити отримані раніше знання цілком можливо самостійно. А ось для отримання серйозних мовних навичок цього вже буде недостатньо. Тут необхідний системний підхід, який важко забезпечити, не володіючи відповідними знаннями. Розглянемо ж інші чинники на користь того, чи варто ходити на курси англійської.

Перевірена програма

В інтернеті досить багато ресурсів для самонавчання і безкоштовних навчальних матеріалів. А для практики можна і серіали дивитись в оригіналі, і статті іноземної преси читати, і спілкуватися з носіями мови. Однак, знання, які людина почерпне таким чином, не мають головного - чіткої структури.

Без впорядкованості, що надходить, вона вся плутається і замість стрункої логічної системи, отримуємо справжній хаос. Та й на пошук необхідних знань часто витрачається дуже багато часу. Чіткий навчальний план позбавляє від необхідності вибрати, що вивчати в першу чергу, а що знадобиться пізніше. Вся попередня робота вже проведена. Подача інформації йде впорядковано, що значно полегшує її освоєння.

Досвідчені викладачі

Займаючись самостійно, людина втрачає досить багато часу на пошук, вибір і впорядкування інформації, що надходить. Викладач не просто дає учневі навчальний план, він з ним працює. Він забезпечує інтерактивний спосіб надходження нових знань, контролюючи процес і відповідаючи на ці запитання.

Викладач допомагає грамотно розподілити час учня. При цьому він зможе вказати на що зробити упор або де пошукати додаткові матеріали по темі.

Практика спілкування англійською

На жаль, у багатьох, хто вивчає англійську немає можливості попрактикуватись в мові. Курси допоможуть усунути цю прогалину, причому для цього є відразу два шляхи. По-перше, на певному етапі навчання викладач почне давати завдання або задавати питання учневі англійською і тому потрібно відповідати аналогічним чином. По-друге, при заняттях в групах, викладач може дати завдання учням, що припускає спілкування на будь-яку запропоновану тему.

Перевірка завдань і виправлення помилок

Головна проблема при самостійному навчанні, це відсутність стороннього контролю. Тому легко припуститися помилки. Якщо ж учня ніхто не поправить, то вона має всі шанси вкоренитися і ускладнити подальше вивчення мови. По суті, курси дають людині те ж, що і школа - перевірку знань і виправлення помилок. Наприклад, останнє особливо важливо при постановці вимови, яка істотно відрізняється в плані набору звуків.

Партнерський матеріал


26.10.2021 1233 3
Коментарі (3)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

530
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

833
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3435
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1266
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1473

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

419

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1064

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1229
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

442
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

501
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1438
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15305
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

429
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

165
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1185 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

467