Купляти не треба ремонтувати. Яка доля чекає на часомір на франківській Ратуші

Як повідомлялось раніше, в Івано-Франківську на міській ратуші зупинився годинник. Годинник працював, але відставав та показував невірний час. Він виходить з ладу уже не вперше. В жовтні минулого року часомір також виходив з ладу та відставав. Влітку пристрою дошкуляє висока температура, а взимку – мороз.

 

Також на пристрій впливають грози, відтак його доводиться часто ремонтувати.

За словами керівника КП «Івано-Франківськміськсвітло» Віктора Синишина, проблема виникла у самому механізмі, тому часомір вирішили замінити. Виготовлятиме новий годинник «Київський годинниковий завод».  Роботи планують розпочати вже до кінця липня.

«Поки ми чекаємо на пропозиції від заводу. Відповідно будемо вивчати варіанти, цінову політику та дизайн. Поки конкретних пропозицій та рішення ще не прийняли. Єдине, що можу сказати, що вони будуть з металу», - пояснив Синишин.

Діючий годинник

Проект майбутнього часоміра

В  годиннику, що є в ратуші зараз, лише один механізм, який приводить в дію чотири годинники.

В новому будуть 4 незалежних механізми, які синхронізуватимуться через комп’ютер. Тобто, якщо з ладу вийде один механізм – інші працюватимуть. Окрім того, час на новому годиннику переводитиметься та коригуватиметься автоматично.

Проте, новий вигляд годинника припав до душі не всім.

Як повідомив в мережі Facebook місцевий активіст Юрій Козакевич, наразі вдалось відшукати майстра-годинникаря, який 11 років тому особисто виготовив годинник на нашій Ратуші і дав на всі механічні частини довічну гарантію.

Зараз майстер готовий відремонтувати і осучаснити механізм нашого годинника на Ратуші за один день.

Звати майстра Олексій Бурнаєв, він мешкає у Львові і вже багато років займається виготовленням і обслуговуванням вежових годинників, курантів і карильйонів. На рахунку майстра 70 робіт по всій Україні.

Існуючий годинник є точною копією автентичного годинника, який висів на Ратуші з дня її побудови і до 2007 року.

З 2005 року старий годинник ламався і часто не працював і тому станом на 2007 рік тодішньою мерією міста було прийняте рішення виготовити копію оригінального годинника, спроектованого ще архітектором 4-ї франківської Ратуші - Станіславом Треля. Саме це і зробив майстер годинникар.

Циферблат – зробили наближену копію, механізм - виготовили на той час сучасний. Вага кожного годинника становить 50кг. Для виготовлення годинника використовували шведську сталь, механічні елементи (шестерні, втулки) виключно металеві довговічні.

З моменту встановлення годинника у 2007 році ремонт і обслуговування не проводилось.

У 2016 році Міськсвітло запросило майстра для огляду годинника і складання кошторису на необхідні роботи. На 2017 рік в бюджеті відповідно вже було закладено 100 тис грн.

Ці гроші мали піти на наступні роботи:

1. Виготовити захисні жалюзі і за допомогою альпіністів встановити їх в куполі Ратуші.

2. Чистка механізму годинника від бруду і усунення наслідків втручання через неналежну експлуатацію.

3. Перенесення і оновлення звукових динаміків з балкону оглядового майданчика в люки куполу.

4. Оновлення і осучаснення механізму годинника.

Однак в 2017 році передбачені кошти до майстра так і не потрапили, а майстер одержав коментар від влади міста: «гроші пішли на інший проект».

В 2018 році Міськсвітлу не вдалось порозумітись із майстром. Міськсвітло заявляє, що майстер відмовився ремонтувати і подаватись на Прозоро. Майстер ж запевняє, що працює через Прозоро у інших містах України і з радістю б погодився відремонтувати свій годинник, однак йому ніхто не пропонував.

Натомість у влади міста виникла ініціатива закупити абсолютно новий годинник за 500 тисяч гривень з новим дизайном у КГЗ.

«Конструктивна, логічна, ощадливіша пропозиція: циферблат – залишити, механізм – відремонтувати», – наголошує активіст Юрій Козакевич.

підготував Ростислав Ковтун

Фотогалерея


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667