Кожна людина має володіти базовими правилами, як захиститися від шахрайства.
На цьому наголосив начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Тарас Мороз в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.
З його слів, насамперед всі мають критично мислити. Потрібно памʼятати елементарні базові правила інформаційної гігієни.
"Не відкривати та не переходити за невідомими посиланнями під будь-яким приводом. Не вказувати будь-де реквізити банківських карток. Не повідомляти телефоном будь-яку інформацію.
Привʼязати сім карту до паспорта громадянина України для того, щоб убезпечитись від перевипуску. Встановити ліцензійне програмне забезпечення на будь-яких гаджетах. Адже є випадки на Прикарпатті, що від шахрайства потерпають юридичні особи.
Потрібно ставити складні паролі. Вони мають бути збережені та правильно згенеровані, це унеможливлює взлом соціальних мереж. Раджу на месенджер поставити подвійну авторизацію.
Якщо ви будете постійно за це памʼятати, то випадків шахрайств на Прикарпатті буде набагато менше", - ділиться Тарас Мороз.
Правоохоронець каже, якщо, ви опинилися в ситуації повʼязаній із шахрайством, потрібно негайно звернутися до поліції за номером «102». Також ви можете фізично звернутися у найближчий відділ поліції та написати заяву.
"Є подача електронного звернення. На сайті Національної поліції, сайті департаменту кіберполіції розроблені форми зворотного звʼязку. Ви заходите та вказуєте, що трапилося, подробиці вчинення шахрайства, реквізити банківських карток, свої дані.
Це електронне звернення зразу приходить до поліції в роботу. Воно перенадсилається в кіберполіцію, а також приходить в територіальний підрозділ поліції, де ви фізично знаходитесь.
У випадку чого, ви можете звернутися до кіберполіції за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 185 в місті Івано-Франківськ", - зазначив Мороз.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: