Крихівецька дорога "смерті"

 

/data/blog/115380/bbf2f0f8c4dd39892d964d289a9063b8.jpg

 

31 серпня у приміському селі Крихівці стався прикрий випадок — водій мікроавтобуса збив 13-річну дівчинку та втік з місця події. Пізніше винуватець здався правоохоронцям, проте ДТП на тій ділянці дороги — непоодинокий випадок, а регулярне явище. Ми вирішили розібратися, чому Крихівецьку трасу називають дорогою смерті. 

 

Кричущий випадок із втечею водія викликав широкий резонанс серед жителів Івано-Франківська. Люди почали закликати владу навести порядок із сумнозвісним пішохідним переходом. Найбільш послідовну позицію висловлювала місцева жителька Наталія Дзундза. Як виявилося, проблема цієї ділянки дороги для неї не є чужою, адже 31 травня 2016 року її 10-річну доньку на тому самому переході травмувала автівка. 

 

"Для мене проблема цього переходу стала особистим викликом після того, як моя дочка потрапила в ДТП. На щастя, ми відбулися легкими травмами, проте іншим не так пощастило", — розповідає пані Наталія.

 

"Я вже протягом кількох місяців пишу запити та листи до різних владних структур міста із проханням вирішити проблему, проте у відповідь чиновники пояснюють, чому це зробити нереально", —  додає вона.

 

3

 

На думку місцевих жителів, є кілька варіантів зменшення кількості ДТП на цьому відрізку дороги. По-перше, поставити світлофор. По-друге, встановити відео- фотофіксацію. По-третє, встановити "лежачих поліцейських". І по-четверте, взагалі забрати звідти пішохідний перехід.

 

Жителі, практичного кожного будинку, які живуть біля сумнозвісного переходу мають родичів чи друзів, які були учасниками ДТП на тій ділянці дороги.  Так, одного разу, водій серед ночі в'їхав в магазин, що знаходиться на розі вулиць 16 липня та Крихівецька. Іншого — на великій швидкості залетів у житловий будинок, що знаходиться навпроти магазину. Кілька років тому, на цьому ж пішохідному переході, під колесами авто загинула пенсіонерка. 

 

Як нам стало відомо, сьогодні у кабінеті сільського голови Крихівців Мирона Гаргата відбувалася зустріч щодо проблемної ділянки дороги, на якій були присутні представники "Автодору", поліції та служби автомобільних доріг. Цікаво, що міські чиновники не хотіли афішувати свої зібрання, тому присутність ЗМІ була небажаною.

 

Варіант зі світлофором відкинули одразу, установлення фото- відеофіксації може зайняти 1-2 роки, тому зупинилися на варіанті розміщення по периметру вулиці Крихівецька різних розміток, острівців безпеки та велосипедних доріжок. Чиновники домовилися розробити проектну пропозицію та порахувати вартість робіт.

 

Ми звернулися за коментарями до голови правління громадської організації "Vision Zero" Віктора Загреби, який пояснив, що на вулиці Крихівецькій ключова проблема полягає у швидкості руху.

 

4

 

"На високій швидкості водії пізно помічають пішохода або велосипедиста, і фізично не встигають зупинитись. Також, швидкість призводить до більш тяжких наслідків. Умовно, наїзд на швидкості 30-40 км/год є менш травматичним, ніж коли наїзд стається на 60-80 км/год. В другому варіанті результатом є важкі травми або смерть", —  розповідає він.

 

Загреба додає: "У липні 2016 року ми робили дослідження швидкості потоку транспорту на вулицях міста. На Крихівецькій вимірювали швидкість 395 автомобілів, у випадково обраний час (до темряви та після). Результати сумні: 89,4% водіїв їдуть швидше ніж 60 км/год, хоча за правилами максимально допустима швидкість на цьому відрізку дороги — саме 60, і вона є більш-менш безпечною з точки зору мінімізації ризику ДТП на вулицях, на яких є нерегульовані переходи.

 

39% від усіх водіїв їдуть по місту зі швидкістю понад 80 км/год, а 6% — понад сотню. Сумарно за 120 хвилин замірів, ми виявили 24 машини, які "летіли" цією вулицею понад сотню.
 
 
дослідження швидкості
 
 
Рекордні результати були 124, 127 і 128 км/год. І це лише протягом короткого відрізку часу. На жаль, це явище там є стандартним. В межах міста це одна з найгірших вулиць з точки зору загрози людям, які на ній живуть".
 

Детальніша інформація доступна за цим посиланням.  

 

Віктор дає свій рецепт вирішення проблеми на цьому переході: "На нашу думку, перше що треба зробити, щоб убезпечити людей — це знизити швидкість потоку транспорту та фізично убезпечити пішоходів, шляхом змін в самій вулиці. Це можуть бути, як мінімум, острівці безпеки та відповідне звуження смуг руху. Також гарним варіантом було б встановлення нових світлофорів або побудова кільцевих перехресть."

 

Проте, поки чиновники створюватимуть чергову проектну пропозицію можуть відбутися ще кілька ДТП, які завдадуть травм або ж навіть заберуть чиєсь життя.

 

5

 

0342.ua


07.09.2016 2389 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

230
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1185
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2017 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

700

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18368
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3660
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1047
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687