Краса не врятує світ. Наталя Когут про спорт та "Дім Сірка"

 

/data/blog/55244/39937f92f4bcc5788ee2968b153559a2.jpg

 

Знайомство з нею проходить без натягнутих посмішок і неоковирного намагання здатись кращим, ніж ти є насправді. Вона одягнута в спортивний костюм і кросівки, не нафарбована і підстрижена “під хлопчика”, в свої майже тридцять вона—це 43 кілограми суцільної енергії. Наталя Когут — керівник благодійної організації “Дім Сірка”, вітає нас словами:

 

– Привіт. Молодці, що прийшли, я думала вас буде менше, коли дізнались, що будемо обробляти собак від бліх.

 

 Сідаю в машину до Наталі на переднє сидіння, може вдасться поговорити дорогою до собачого притулку в Павлівці. Мій пасок безпеки надгрижений в двох місцях, на сидінні трохи шерсті. Водія зовсім не треба розпитувати, Наталя замічає моє здивування і сама про все розказує:

– Я часто вожу собак, кішок, брудних, закривавлених, до і після операції. Моя машина—засіб перевезення. А взагалі я з Харкова, попала в Івано-Франківську прокуратуру на роботу по розприділенню, після юридичної академії Я. Мудрого. Оце дійсно була “жесть”, а не собаки. Приходилось і покійника возити в машині, і надивитись на різне. Але найгірше —атмосфера на роботі: нерви, крики і нецензурщина від начальства, нуль вільного часу. Поправилась на 10 кілограм, уявляєте? Тому й кинула те “козирне” місце. 

 

– А чим ти займаєшся зараз, окрім “Дому Сірка”?

– Б’ю морди (сміється).Серйозно. Я тренер по Тхеквондо. Після прокуратури повернулася в спорт. Я ж чемпіонка. Минулого року, правда, травмувала куприк, тому зараз не виступаю на змаганнях. Десь три роки тому, якраз коли мала їхати в Італію, мене попросили доглянути собаку, в неї був травмований хребет. Можна було тоді зробити операцію, але такого пса треба виходжувати приблизно рік, а я вже мала квитки, зобов’язання. Тоді собаку прийшлось усипити. Це так вплинуло на мене, що після повернення я з друзями вирішила серйозно зайнятись “собачими проблемами”.  Так з’явилась організація “Дім Сірка”

 

 Ми доїхали до колії в Павлівці, виходимо з машини, далі дорога пішки на край села. Гавкіт собак чути здалеку.

–  Це не наш притулок, ми тут просто допомагаємо, опікуємось собаками. Власник землі зареєстрував його під тваринництво давно і фактично він тут керує усім. А нам землі під притулок не дають нормальної. Ніхто не хоче з цим зв’язуватись. От недавно, запропонували на старому сміттєзвалищі, де частково сміття вже заросло травою з землею. Кажуть,- “беріть, під притулок”. А там же сморід жахливий, земля отруєна...ну які там тварини будуть жити, мутанти якісь? Навіть тут, в Павлівці, нормальні здорові щенятка не виживають, вони заражаються від дорослих собак ентеритом і мруть.

 

Підійшовши до притулку ми побачили маленький вольєр з собачатами. Ну от, приїхали. Їх тут штук десять. Дівчата-волонтерки піднімають всіх по черзі і перевіряють, хлопчик чи дівчинка. Пухнасті гарнюні хлопчики підуть перші, їх точно візьмуть люди, а от хто не вдався вродою чи статтю...

 

Далі ми обробляємо собак від бліх, переходячи по черзі у 5 чи 6 вольєрів. Тут живе близько 70 собак, було 120, але чумка скосила. Одна собака з страшною хворобою, майже без шерсті, шкіра в неї суха і облуплена, з рани на морді сочиться кров. Наталя хоче її забрати в місто, але власник не відпускає, каже що лікує сам, “бо там її усиплять”. Віддає іншу, здорову, дорослу, в далеких родичах якої були мисливці (вона поїла сусідських курей). Ми забираємо цю Найду і 6 щеняток. П’ятеро мусять залишитися там.

 

 Дорогою назад розмовляємо про гроші:

– Кошти нам небайдужі люди перераховують на офіційний рахунок. Дуже багато йде на ліки, операції травмованим собакам. В нас був пес, якому в морду запхали петарду. Ми його лікували, навіть зробили пластику. Це дорого і я розумію, що за такі кошти можна вакцинувати або стерилізувати багато собак, але моя думка така: якщо вже даєш шанс на життя, то треба йти до кінця. А от моди на дорожезних собак я не розумію, це ж сучасне рабство, де красивий пес “в тренді”-- це нова статусна іграшка. Дуже хочеться змінити такі вподобання людей.

 

Ще півдня ми їздили з Наталею містом. Були в їхніх власних вольєрах на лісокомбінаті, там собаки більш ситі, та доглянуті.  Двох собак віддали у руки нових щасливих господарів. Мене вразила ця сильна, вольова жінка з добрим серцем, тому я просто мусила наостанок запитати її про чоловіків:

– Ну, ветеринари переважно чоловіки. Хлопці-волонтери у нас часом з’являються, десь раз в квартал, але надовго їх чомусь не стає. Лише чоловіки волонтерок постійні, їм уже нікуди діватись (і знову посмішка). 

 

 

інтерв'ю взяла Анастасія Кінельська, БРІЗ


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

511
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

740
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2