Кожному політику по художнику

 

    Вкотре майбутнє виявляється/проявляється митцем. Воно настільки тонко енергетичне (просунуті скажуть  – паралельні світи), що тільки художнє, образне мислення може вловити його ознаки.

     Цього разу, 28 лютого, в АртБастіон завітав сумський художник Сергій Баловін з проектом «Натуральний обмін». Не берусь писати про художню сторону його робіт, бо не бачила, проте не сумніваюсь в їх естетичній якості, якщо  «пів світу»  готове мати своє художнє «Я» (портрет)  за горнятко кави, чи шанхайський  барабан  там-там.

     Привертає увагу інша сторона проекту – подача/передача твору. Світ вже готовий, вірніше ніколи й не забував, до такого простого  прийому/контакту/передачі, як натуральний обмін. Сергій доводить своїм проектом, що де б він не був (Європа, далі Азія-Америка)  для людини існує декілька головних речей/потреб: тепло, їжа, спілкування. І для цього потрібно мати тільки «самого Себе», котре вміє щось робити для «Іншого». Питання стоїть у пошуку потреб «Іншого» (підказка – інтернет) і місця контакту (фізична присутність):  Я + Ти = Обмін.

     Якщо вийти за художні рамки проекту, постає більш глобальне питання. Коли  мільйони людей вміють щось робити і мають одне для одного продукт, то чи потрібно цей продукт доводити до товару, який передбачає гроші? Я не буду розводитись на рахунок економіки і фінансів, які постають з цього «простого»  рівняння  Товар-Гроші-Товар  (Т-Г-Т),  яке непомітно деформувалось/логаритмувалось у Г-Т-Г, для цього є інші спеціалісти/ілюзіоністи. Але факт залишається фактом:  мистецтво «чує/відчуває/відчитує» прояви майбутнього. І не важливо в якій формі це майбутнє проявиться:  малюнок (читай плакат, біл-борд), знак (герб, прапор, товарний знак), вірш (заклик), поема (петиція, закон), перформенс/п’єса (демонстрація, ритуал), танок (бунт, дрес-код) , чи мелодія (гімн).

     «МАЙБУТНЄ. Все названо. Всім дано Імена, тільки Воно тремтить в чеканні від Хрестителя плаща, в який запеленає нові Імена» Е.Вітер, «Імена».

     Сьогодні художник, завтра селяни, післязавтра держава може відмовитись від паперових/електронно-віртуальних  значків (символів чиєї могутності?)  До речі, найсуттєвішими сейсмографами соціальних змін завжди були інтуіти-митці. Якщо АртБастіон і надалі такими прогресивними темпами буде запрошувати «просунутих» митців, то «мозковий центр: міськ*/обл/Верховну** Ради»  можна перенести у Бастіон (він витримає облогу). Головне правильно перевести  видіння/знаки   шаманів/митців  у  реальну/фізичну  площину  політиків/бізнесменів. Тут з’явилася/явилася  зовсім нова функція мистецтва, вичерпавши себе предметно (кінець постмодернізму)  воно перейшло на рівень обміну, нового?  типу обміну.

     Отже, глобальне село потребує глобального натуробміну?

 

***

 

Все сиплеться, мов  з дірочки пісок,

тонкою цівкою з минулого в майбутнє:

з рослини у рослину – насінина,

з імперії в імперію – людина.

 

Зуживши всі обряди і закони

людина, несвідомо, вимагає іншої будови. 

 

Але хто зможе показати людям їх оселю?

Ця праця не для логіка-сліпця,

а для творця і скульптора від Бога.

Творець формує силою любові

й не потребує виправдань

і визнання для нього – внутрішня структура,

яку обчислять логіки в рівняння,

своїм знаряддям – мірою й числом…

 

Таких рівнянь в обличчі міста не існує.

І я звелів /закликати/ архітекторів.

                                Антуан де Сент Екзюпері, «Цитадель», XVIII.

 

 

     * Серед  Натури Художника були помічені  і місцеві політики.

     ** Кожному Пінчуку по «Артцентру», кожному Шкутяку по «Химері»  –  Україна FOREVER !

 

                                                                                                                                      1.03.2013 Еріка Вітер


04.03.2013 Еріка Вітер 1690 1
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269