Кожен місяць - прем’єра: у франківському драмтеатрі розповіли про плани на 2020 рік

У четвер, 23 січня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка провів пресконференцію, де поділився планами на рік генеральний директор-художній керівник Ростислав Держипільський, обговорили прихід до театру штатної режисерки - постановниці Рози Саркісян, анонсували роботу над виставою «Едіп-цар» за Софоклом режисера з Києва Андрія Приходька, третю постановку головного режисера театру Жюля Одрі, початок роботи над «Ромео і Джульєтта» Шекспіра Ростислава Держипільського.

Після відзначення свого 80-ліття та завершення різдвяних свят Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка активно працює в кількох напрямках, пише Фіртка.

Перший спрямований на підбір найкращих кадрів, другий - на добір різнопланового драматургічного матеріалу для нових постановок.

«Цей рік - буде дуже крутим, не було ще такого повного штату від 1998 року. Завжди були проблеми з режисерами. На даний момент ми маємо укомплектований режисерський штат. На кожен місяць у нас заплановані прем’єри. Плануємо сезон відкрити наприкінці вересня, а не як завжди у жовтні», - говорить Ростислав Держипільський.

Так, з 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок Роза Саркісян. Кадри театру також поповнив екс-«заньківчанин» Юрій Хвостенко, відомий франківчанам за роллю Клавдія у неоопері Ростислава Держипільського «НАMLET».

Сьогодні він почав роботу у постановці режисера Андрія Приходька «Едіп- цар» за трагедією Софокла 429 року до н.е в перекладі Івана Франка, прем'єра якої запланована на 11 квітня. Робота триває у співпраці із Мaр'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні, і для пісенної режисури «Царя Едіпа» час від часу прилітатиме з Німеччини.

«Тут гратиме золотий склад - Гнатковський, Луцький та Хвостенко. Вони виконуватимуть всі головні ролі», - додав Держипільський.

Роза Саркісян для старту своєї роботи в Івано-Франківську обрала тему національних травм. Надважливо продовжувати для Франківського драмтеатру тему, що звучить у трилогії за творами Марії Матіос - «Солодка Даруся», «Нація» і «Майже ніколи не навпаки». Роза Саркісян опрацьовуватиме її в форматі документального театру, не лише з позиції жертви, а також із позиції свідка - «я бачив і мовчав. Мовчу навіть сьогодні».

«Бо людьми, котрі вибрали роль мовчазної жертви, дуже легко маніпулювати», - переконана режисерка.

Свою першу постановку вона робитиме з учнями «Дитячої тeатральної майстерності», які вже мають добрий досвід роботи в форматі документального театру (свою прем'єрну постановку про власні тривоги, невпевненість, труднощі і велику потребу любові «Мене звати» вони презентували 21 cічня) та з професійними акторами.

В основі роботи лежатиме адаптований літературний сюжет і реальні історії акторів. Жюль Одрі працюватиме над соціальною комедією «Гоголь-кабаре» за мотивами творів Миколи Гоголя.

Досвід роботи з його текстами Жюль мав у свої студентські часи, коли поставив «Ревізора».

«Кабаре - це мальовнича форма, яка мені дуже подобається. Я вже пережив це у Франції з двома виставами, включаючи «Ревізора», якого ставив зі студентами. Гоголь - перший український автор, якого я прочитав. У цих соціальних комедіях сміх є потужною зброєю. Комедія панує в кабаре, їмо, сваримося, співаємо, звучить музика. Це місце, де люди зустрічаються розповідають свої історії: як у театрі - так і у світі оповідок Гоголя. Я буду використовувати весь простір великої сцени для цього кабаре. Це стовідсотково моя естетика: комедія-фарс-меланхолія, багато-багато пісень», - каже головний режисер Франківського драмтеатру Жюль Одрі.


23.01.2020 1609
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1414
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2684
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2201
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2273
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6831 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2554 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

443

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1275

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1372

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1541
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

390
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

255
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

658
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

152
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26619
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

626
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10552 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

161
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

182
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

495
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

639
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

704