Станом на 23 грудня 5,8 мільйона українців відкрили картки «єПідтримка» у банках.
Про це сьогодні під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Фіртка
Водночас 4,7 мільйона громадян подали заявки на отримання 1000 гривень, а понад 2,3 мільйона — вже їх отримали.
Крім цього, майже 210 мільйонів гривень вже витратили.
Зауважимо, для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.
Право на виплату мають громадяни України, старші 18 років, які згенерували «зелений» сертифікат про вакцинацію.
Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:
- книжки;
- квитки у кіно чи театр;
- візит до музею чи картинної галереї;
- абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
- квитки на потяг чи літак в межах країни;
- особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.
Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.
Додамо, що чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.
Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.
читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19
Що було раніше?
14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.
Програма почала діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.
Наразі в Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19