Корупція від Держлісагентства чи спецоперація ФСБ?

Нещодавно у багатьох засобах масової інформації опублікували матеріали розслідування журналістки «СтопКору»  Олександри Сербін, які оформлені у статтю "Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства".

В матеріалі описується низка фактів можливої корупції при закупівлі на мільйони гривень меблів, авто тощо.

А наочно (з відеоматеріалом) проілюстровано закупівлю на сотні тисяч гривень подарункових наборів горілки «Президентський стандарт», яка оформлена в упаковування вартістю від 3700 до 5000 гривень з логотипом-емблемою Держлісагентства.

Цікаво, що Голова Держлісагентства не розуміє, звідки взялися ці подарунки з емблемою державного органу, який він очолює. Якщо це не замовлення Держлісагентства, то велика ймовірність, що це є провокація російської спецслужби ФСБ, яка вчинила провокацію проти центрального органу виконавчої гілки влади для того, щоб очорнити українську  владу перед очима Заходу і послабити допомогу у боротьбі з російським агресором.

Зокрема, видання «Wall Street Journal» у своїй статті пише про корупційні скандали в Міноборони України та інших урядових відомствах і вказує, що вони посилили заклики в США посилити контроль над допомогою, яку отримує Київ: 

«Все більше американських виборців та політиків починають скептично ставитися до ціні фінансової та військової підтримки України через корупційні скандали, що може стати причиною скорочення допомоги.

У США та ЄС корупція у міністерстві оборони та крадіжка гуманітарної допомоги сприймаються як злочин проти західних цінностей, що позначиться у майбутньому на підтримці України».

Більше, того подарунок «Президентський стандарт» є підакцизним продуктом, призначеним для внутрішнього споживання. Тож, якщо Голова Держлісагентства впевнений, що подарунки з логотипом агентства з’явились  невідомо звідки, то можна припустити, що це ворожа провокація держави-агресора, спрямована на завдання шкоди здоров’ю громадянам України.

Виходячи з ціни подарунка, до плебеїв «Президентський стандарт», зрозуміло, не дійде. А отже, під загрозою фізичного знищення може опинитись політична еліта України представники якої можуть спокуситись на VIP-подарунок. Вірно поступив Президент України Володимир Зеленський коли 26 березня змушений був відмовитися від шоколадки, яку йому запропонував британський телеведучий і мандрівник Едвард Майкл "Беар" Гріллз. І все це - через ризик убивства.

Якщо перейти до втрати репутаційної складової України, то стаття Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства лише на сайті «Лісовод» лише за 5 днів набрала 12, 5 тис. переглядів.

Вона також розміщена ще на 5 інших сайтах. Тому можна констатувати, що її перегляд доходить до 100 тисяч читань, що безперечно має негативний вплив в частині мотивації поваги до влади. На додаток, такі дії центрально органу виконавчої влади не сприяє іміджу України на міжнародній арені.

У засобах масової інформації висвітлюється робота українських спецслужб щодо блокування роботи любителів «русского міра» за підтримку його наративів у соцмережах за гроші росії. До слова, такі дії, на мою думку, справедливо караються досить великими термінами ув’язненнями.

Тож, якщо за лайки у соцмережах злочинці отримують 5-8 років ув’язнення, то яким повинно бути покарання за цю подарунково-підривну диверсію, яка негативно впливає на свідомість та поведінку українців в умовах воєнного стану і тим самим знижує психологічний потенціал відбиття агресії росії.

Можливо, що до подарунка «Президентський стандарт» не причетні наші українські чиновники, в такому випадку діяльність іноземних спецслужб кваліфікується вже як ІПСО англ. – Psychological Operations, PSYOP.

Тому я хочу запропонувати нашим спецслужбам, владі та антикорупційній інфраструктурі поцікавитись роботою українських посадовців, в яких мотивацією до продажу країни стають цинізм, жадібність, зухвальство. На моє переконання, розслідувати цю справу буде не складно. 

Та попри всі корупційно-диверсійні скандали останнього часу с ж надію вселяє той факт, що 24 березня ц.р. Рада Європи викреслила Україну з «чорного списку» країн, які руйнують протидію корупції, а Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки передбачає невідворотність покарання за корупційні злочини.


11.04.2023 Олег Проців 4356 1
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

775
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

773
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699