Корисні продукти, які повинні бути вдома у кожного: поради дієтологині

Для довголіття та хорошого здоров'я потрібно збалансовано харчуватися. В раціоні кожної людини повинні бути корисні продукти, які допоможуть бути здоровим.

Так, на думку дієтологині Катерини Толстікової, є певні корисні продукти, які обов'язково повинні бути вдома, якщо ви хочете харчуватися правильно і бути здоровим.

Важливо, що більшість з них можуть довго зберігатися, а тому ними можна запастись заздалегідь, йдеться в матеріалі ТСН.

І ось повний перелік з десяти корисних продуктів:  

  1. Перлова крупа - вона є джерелом білка, клітковини, складних вуглеводів, фосфору, марганцю, селери, міді та вітамінів групи В, а ще вона доступна і може довго зберігатися.
  2. Твердий сир - до його складу входять різноманітні корисні жири (наприклад, Омега-3), а ще сир багатий на кальцій, білок, калій, а тому допомагає зміцнити кістки і тканини організму. В сирі міститься вітамін PP, вітамін В9, селен і фосфор.
  3. Арахіс - в цьому горіхові багато білків та жирів, а ще є клітковина, різні вітаміни (В, Е, Н і РР), магній, фосфор і калій. Однак, дієтологиня наголошує, що кількість арахісу в раціоні потрібно контролювати через велику кількість Омега-6 - ці жирні кислоти можуть нашкодити організму.
  4. Насіння льону - в цьому продукті також міститься достатньо корисних жирів, зокрема Омега-3, а ще калій, фосфор, магній, марганець, залізо, цинк, мідь, селен та вітаміни групи В. Насіння льону можна додавати до салатів або споживати натще. А якщо подрібнити його, вийде смачна та корисна льняна каша, яку можна їсти з молоком, улюбленими ягодами та фруктами.
  5. Свіже сало - хоч багато хто вважає, що сало шкідливе для організму, це не так. Дієтологиня підкреслює - воно є джерелом корисних жирів тваринного походження, лауринової кислоти та корисного холестерину. Ці елементи відіграють важливу роль у синтезі жовчі, вітаміну D та стероїдних гормонів.
  6. Оселедець - слабосолоний оселедець можна назвати корисним лише в тому випадку, якщо в процесі його приготування не використовували цукор та шкідливі домішки. В продукті є велика кількість білка, вітаміну D, ненасичених жирів Омега-3, калію, селену, фосфору, вітаміну В12.
  7. Яловича печінка - цей продукт тваринного походження обов'язково повинен бути в раціоні, тому що він є джерелом заліза, міді, цинку, селену та вітамінів В2, В3, В5, В12, А, К.
  8. Буряк - користь буряка не лише в тому, що він є джерелом резистентного крохмалю, містить складні вуглеводи, магній, калій та клітковину.
  9. Кукурудза - в цьому коренеплоді можна знайти калій, вуглеводи, цинк, вітамін P. Водночас кукурудза корисна в будь-якому вигляді: варена, запечена тощо.
  10. Яблука - цей фрукт можна назвати найбільш популярним серед українців. Крім цього він ще й дуже корисний. До його складу входять клітковина, корисні вуглеводи, калій, мідь, залізо та вітамін С.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


17.06.2023 5694
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492