Якщо у вас немає відповідного досвіду, перед тим як орендувати приміщення під ведення бізнесу, рекомендуємо ознайомитися з детальною інформацією та отримати консультації юриста. Це дозволить уникнути прикрих помилок при укладанні договорів та врахувати усі важливі нюанси. Найбільш важливими аспектами у цьому питанні є вибір оптимального варіанту з точки зору розташування та комфорту, а також права й обов’язки орендаря та пакет документації, який слід попередньо отримати від орендодавця.
Привабливе місце
Розглядаючи район для оренди офісу, враховуйте те, щоб потенційним клієнтам було максимально зручно до вас дістатися. Переконайтесь, що є можливість доїхати до вибраної локації на громадському транспорті.
Оцініть зовнішній вигляд будівлі, а також планування приміщень всередині. Офіс дійсно є «обличчям» компанії, отже, якщо споруда схожа на руїни або покинутий промисловий комплекс, ваші партнери і навіть співробітники навряд чи будуть відвідувати офіс із задоволенням.
Важливо пам’ятати, що оренда офісів – важливе питання, до якого потрібно відноситися сумлінно. Суттєвою перевагою буде наявність поруч адміністративних установ і різних інфраструктурних об’єктів (готель, ресторан тощо). Якщо ж ви не плануєте часто приймати клієнтів у офісі, то платити великі кошти за розкішні кімнати у центральних районах немає практичного сенсу.
Юридичні нюанси оренди офісного приміщення
Оскільки офіс є приміщенням нежитлового типу (як правило, це частина будівлі), при укладанні договорів про оренду слід керуватися правилами, описаними Господарському та Цивільного кодексах України.
Договір про оренду офісного приміщення має бути укладений письмово мінімум у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Отже, кожна зі сторін отримує свій примірник, скріплений підписами і печатками учасників угоди. Якщо ці вимоги не дотримані, договір може бути визнаний недійсним судовим органом.
У договорі мають міститися наступні положення:
- предмет договору оренди;
- термін дії;
- адреса, площа та детальний опис приміщення (бажано, щоб було вказане його призначення: виробниче, складське, торгове або адміністративне);
- розмір плати за оренду;
- графік платежів (якщо сторонами погоджено, що оплата виконується рівними частинами через певні проміжки часу);
- перелік прав та обов’язків сторін за договором;
- ПІБ (якщо фізична особа) та повне найменування (якщо юридична особа) орендаря та орендодавця.
Щоб позбавити себе необхідності вивчення усіх нюансів, краще звернутися до компанії, що пропонує перевірені та надійні варіанти офісних приміщень. На сторінці https://a-office.com.ua/uk/filter/arenda-ofisov/goloseevskiy/ наведені актуальні пропозиції щодо здачі в оренду офісів у Голосіївському районі столиці. Ви можете підібрати оптимальний варіант для власної комерційної діяльності.
Важливо розуміти, що законодавчими актами регулюються лише базові аспекти відносин між господарськими суб’єктами, пов’язані з орендою офісів. Всі інші умови й нюанси визначаються положеннями укладеного між сторонами договору.
Партнерський матеріал