Концесія під питанням: інвестор втрачає інтерес до калуського “Екосервісу”

Міська влада Калуша думає, чи продовжувати процес передачі майна КП "Екосервіс" у концесію. Місто ризикує, адже інвесторів, готових братися за "сміттєве питання", у місті катма. Сам процес займе ще не менше кількох місяців. Тим часом з червня за несортоване сміття вже можуть розпочати штрафувати.

Ще в 2016 році анонсувалося, що КП “Екосервіс” може зникнути як комунальне підприємство. Натомість його майно передадуть у “довготривалу оренду” приватній фірмі. Якій — мало стати відомим в результаті відповідного конкурсу. Міська влада сподівалася, що претендентів буде, як мінімум, кілька. Фірма-переможець мала б зайнятися вивезенням сміття і, теоретично, будівництвом сміттєсортувальної лінії, нагадують "Вікна".

Проте, процес затягнувся, а потенційний інвестор (чи інвестори), схоже, поволі втрачають інтерес до калуського сміття. І це тоді, коли документація на проведення у Калуші конкурсу з передачі у концесію КП «Екосервіс» вже практично готова. Процес ускладнює те, що досвіду передачі в концесію комунального майна в Україні немає, а з червня цього року захоронювати несортоване сміття буде заборонено законодавством, а відтак — каратиметься штрафом.

У Калуші вже зараз влада міста має визначитися, чи йти далі у питанні концесії або ж готувати запасний аеродром. Як варіант, розглядають варіант придбання сміттєсортувальної лінії бюджетним коштом. Міський голова Ігор Матвійчук каже, що обійдеться така установка у не менше як 10 млн гривень. Крім того, нікуди не дінуться і борги "Екосервісу", які зараз становлять уже 8 млн гривень.

"Скинути" всі ці питання на інвестора для міста начебто вигідно. Адже в умови концесійного договору внесли кілька важливих пунктів. Насамперед, інвестора зобов'яжуть здійснювати повне сортування сміття; забезпечити роботою всіх працівників підприємства на термін не менший, ніж два роки; вже за півроку розрахуватися з боргами підприємства та придбати основні засоби для його належного функціонування (загалом це понад 14 млн гривень. — Авт.). Втім, і міський голова, і депутати, які обговорювали це питання на засіданні постійної депутатської комісії з питань власності, зійшлися на тому, що для інвестора всі ці умови виглядають "кабальними". 

Міський голова резюмував:

"На такі умови, які ми пропонуємо, навряд чи інвестор погодиться".

Також, додав Ігор Матвійчук, останнім часом помітно, що інвестор, який раніше активно цікавився цим питанням, зараз інтересу проявляє щораз менше. Принаймні, публічно. Йдеться, нагадаємо, про В'ячеслава Кредісова, який раніше підтверджував, що готовий фінансувати будівництво сміттєсортувальної лінії в Калуші.

Сьогодні міська влада — на роздоріжжі. Концесія займе ще не менше кількох місяців, а ризик, що потенційних інвесторів цей процес узагалі не зацікавить — дуже високий. З іншого боку, обравши протилежний курс на встановлення сміттєсортувальної лінії бюджетним коштом, місто вішає на себе черговий фінансовий тягар, який ще невідомо чи подужає. Між цими двома варіантами наразі маневрують депутати міськради. На комісії з питань власності схилялися до першого, але пропонували полегшити умови для інвестора (зокрема, не зобов'язувати його розрахуватися з боргами вже за шість місяців). Тим часом інша депутатська комісія, з гуманітарних питань, не підтримала концесію. Всі — утрималися. Яким буде остаточне рішення депутатів, зараз спрогнозувати важко. Питання мали розглянути у найближчий четвер на сесії міської ради, але зараз є великий ризик того, що його ще відправлять на доопрацювання.


26.04.2018 965
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12550 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1453
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

787
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1641
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

561

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1102
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

453
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

576
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1495
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

526
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

799
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5840
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12937
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

448
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

417
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

730 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1181