
У Яремче відбувається 25-й ювілейний Міжнародний Гуцульський фестиваль.
Про це інформує кореспондент Фіртки.
Офіційне відкриття міжнародного Гуцульського фестивалю відбулося вчора, 27 липня традиційною краєзнавчою науково-практичною конференцією.
Впродовж фестивалю гості можуть переглянути виступи учасників дійства, зокрема, фольклорні, вокальні та танцювальні номери, взяти участь у майстер-класах, відвідати ярмарки з автентичними виробами, національними сувенірами, що популяризують традиційні види народного мистецтва, звичаї та обряди етнічної групи українців - гуцулів.
Для любителів смачно поїсти відбувається дегустація традиційних гуцульських страв - бануш, зупа (грибна юшка), гуцульський борщ з білого буряка, сири, гуцульські голубці й багато інших страв.
Читайте також: Аркан та частування: В Яремче встановили два рекорди України (фото)
Для любителів екстриму - екскурсія в підпільний будинок-музей, опришківські змагання з барками (сокирами), майстер-класи з управління батогом і упряжці коня. А справжні цінителі кінного мистецтва зможуть навчитися підкувати коня.
Також, на фестивалі можна навчитися розписувати кераміку в гуцульському стилі, виготовляти традиційні жіночі прикраси і дізнатися технологію заварювання справжнього карпатського чаю.
Ну і, звичайно ж, який фестиваль без гуцульських танців. Крім того, фестиваль запам'ятається показом стилізованої весільного одягу і участю в весільних обрядах.
На фестиваль прибули численні делегації гуцулів із різних куточків світу, а саме: Румунії, Польщі, Литви.
Варто додати, що цьогорічний фестиваль проходить у рамках відзначення 231-ї річниці від дня заснування міста Яремче.
Загалом, 28-29 липня яремчанців та гостей краю чекає насичена фестивальна програма, яка завершиться гала-концертом переможців і виступами гостей XXV-ого Міжнародного гуцульського фестивалю.
На гуцульському фестивалі також покажуть міфо-оперу про Олексу Довбуша. Музично-драматичне дійство відтворює перекази, пісні та легенди про славного ватажка Олексу Довбуша та опришків, пам’ять про яких гуцули шанують донині.
Міфо-опера складається з п’яти епізодів: «Гуцульське весілля», «Гірки», «Опришки», «Месники», «Смертельний плес», у яких панує бойовий дух опришків-месників, прагнення до незалежності, волі та свободи, що наповнене стихією Карпатських гір.