Контроль за проведенням закупівель на всіх рівнях: як на Прикарпатті працює група «Прозорість і підзвітність»

Вже другий місяць на Прикарпатті працює робоча група "Прозорість і підзвітність" при обласній адміністрації.

Про це під час програми "Про головне в деталях" розповіла очільниця області Світлана Онищук, передає Фіртка.

"Важливо, щоб група "Прозорість і підзвітність" продовжувала працювати при Івано-Франківській військовій адміністрації. Тому, що зараз, у час війни, також про це говорилося на Конгресі місцевих і регіональних влад, бюджет має бути один - бюджет війни. Всі наші кошти повинні бути спрямовані на перемогу.

Ми тилова область. Маємо максимально працювати для того, щоб допомагати фронту. Наші підприємства, установи, організації мають працювати, щоб сплачувалися податки в усі бюджети. Ми повинні забезпечити життєдіяльність", - розповіла Онищук.

Зі слів Онищук, водночас є випадки, коли виділення коштів на інфраструктуру необхідне. Так, наприклад, у Верховинському районі влітку через повінь частина сіл була відірвана від нормального життя.

"Звісно, щоб виправити наслідки стихії потрібно було зробити дорогу, щоб вона була проїзна. Коли на такі цілі, щоб допомогти людям; виділяють кошти, то ми розуміємо.

Але, коли роблять фасади  Будинку культури, який 30 років не робили, чи міняють вікна там, де немає жодних заходів і дійств, то для мене це сумнівно. Навіщо це робити?

Чи робити якісь такі речі, які просто сьогодні не будуть використовуватися суспільством. Ці всі роботи треба припинити. Буде перемога – і так, будемо це робити.

Дуже багато до мене є звернень людей. Телефонують, звертаються в особисті повідомлення. І я тоді звертаюся до голів громад. Сама телефоную, запрошую до себе, ми спілкуємося. Проте, не всі хочуть розуміти, що сьогодні в державі триває війна.

Багато відповідей мені було, що вони не самі приймають ці рішення. Ці рішення виносять на сесію громади, нас підтримують депутати, мовляв, не втручайтеся в діяльність органу місцевого самоврядування.

Але, коли вже суспільство активніше стає, коли все більш відкрито говорить, то нам легше працювати у групі "Прозорість і підзвітність".

Ми запрошуємо цих голів територіальних громад, показуємо скільки є звернень, як реагує суспільство на ці непотрібні в час війни речі.

Тоді спільними зусиллями ми даємо рекомендації та прислуховуються голови територіальних громад", - зауважила Онищук.

Посадовиця наголосила, що багато громад підтримують військо, допомагають різними зусиллями, втім не всі. З її слів, багато хто вважає, що у державі війни немає й треба розвивати громаду.

"Громаду треба розвивати, я підтримую. Але робити зараз ті речі, які потрібні для забезпечення життєдіяльності. Після нашої перемоги, коли повернуться наші захисники і бюджети будуть хороші, ми тоді зможемо спрямовувати на різні речі кошти. 

Ми також рекомендуємо скасувувати непотрібні тендери. Це досить складна робота, але дієва. Були скасовані тендерні закупівлі на будівництво, наприклад, оглядової вежі в релігійному історичному центрі однієї територіальної громади. Це також у медіа говорили й писали.

Тільки спільними зусиллями на засіданні групи вдалося переконати голову громади. Що це зараз непотрібно. Тому 500 тисяч гривень були повернуті до обласного бюджету, а 300 тисяч голова громади пообіцяв спрямувати на потреби ЗСУ. Зараз зима, холодно, потреб є багато.

Я бачу, скільки є звернень від людей та скільки ми звертаємося до різних суб'єктів господарювання, до аграріїв, до підприємців. Скільки з обласного бюджету, а скільки територіальні громади виділяють, це – величезні гроші. Дуже часто ті речі, які ми відправляємо є розхідним матеріалом.

Війна диктує свої правила. Ми повинні перш за все допомагати військовим. Все решта після нашої перемоги. На це звертав увагу Президент України на Конгресі", - підкреслила Світлана Онищук.

Як зазначила посадовиця, група "Прозорість і підзвітність" працює з усіма територіальними громадами, щоб вони формували свої бюджети, одразу закладаючи кошти на підтримку ЗСУ.

Громадам рекомендували переглянути закупівлі, оптимізувати видатки, а натомість кошти спрямувати на підсилення війська й передбачити фінансовий резерв на наступний рік, коли місцеві бюджети більше не отримуватимуть ПДФО від військових.

"Зокрема, обговорювали про це на сесіях з депутатами різних рівнів. Така спільна робота дає результат. Але вона має бути постійна.

Продовжуємо працювати, бо війна триває й потреби у віськових залишаються", - резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів

Посилення антикорупційних заходів: як на Івано-Франківщині функціонує робоча група «Прозорість і підзвітність»

Допомоги потребують не тільки бійці з Прикарпаття: скільки реабілітаційних центрів відкрили в області


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2010
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14423 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14080
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2