Контроль за проведенням закупівель на всіх рівнях: як на Прикарпатті працює група «Прозорість і підзвітність»

Вже другий місяць на Прикарпатті працює робоча група "Прозорість і підзвітність" при обласній адміністрації.

Про це під час програми "Про головне в деталях" розповіла очільниця області Світлана Онищук, передає Фіртка.

"Важливо, щоб група "Прозорість і підзвітність" продовжувала працювати при Івано-Франківській військовій адміністрації. Тому, що зараз, у час війни, також про це говорилося на Конгресі місцевих і регіональних влад, бюджет має бути один - бюджет війни. Всі наші кошти повинні бути спрямовані на перемогу.

Ми тилова область. Маємо максимально працювати для того, щоб допомагати фронту. Наші підприємства, установи, організації мають працювати, щоб сплачувалися податки в усі бюджети. Ми повинні забезпечити життєдіяльність", - розповіла Онищук.

Зі слів Онищук, водночас є випадки, коли виділення коштів на інфраструктуру необхідне. Так, наприклад, у Верховинському районі влітку через повінь частина сіл була відірвана від нормального життя.

"Звісно, щоб виправити наслідки стихії потрібно було зробити дорогу, щоб вона була проїзна. Коли на такі цілі, щоб допомогти людям; виділяють кошти, то ми розуміємо.

Але, коли роблять фасади  Будинку культури, який 30 років не робили, чи міняють вікна там, де немає жодних заходів і дійств, то для мене це сумнівно. Навіщо це робити?

Чи робити якісь такі речі, які просто сьогодні не будуть використовуватися суспільством. Ці всі роботи треба припинити. Буде перемога – і так, будемо це робити.

Дуже багато до мене є звернень людей. Телефонують, звертаються в особисті повідомлення. І я тоді звертаюся до голів громад. Сама телефоную, запрошую до себе, ми спілкуємося. Проте, не всі хочуть розуміти, що сьогодні в державі триває війна.

Багато відповідей мені було, що вони не самі приймають ці рішення. Ці рішення виносять на сесію громади, нас підтримують депутати, мовляв, не втручайтеся в діяльність органу місцевого самоврядування.

Але, коли вже суспільство активніше стає, коли все більш відкрито говорить, то нам легше працювати у групі "Прозорість і підзвітність".

Ми запрошуємо цих голів територіальних громад, показуємо скільки є звернень, як реагує суспільство на ці непотрібні в час війни речі.

Тоді спільними зусиллями ми даємо рекомендації та прислуховуються голови територіальних громад", - зауважила Онищук.

Посадовиця наголосила, що багато громад підтримують військо, допомагають різними зусиллями, втім не всі. З її слів, багато хто вважає, що у державі війни немає й треба розвивати громаду.

"Громаду треба розвивати, я підтримую. Але робити зараз ті речі, які потрібні для забезпечення життєдіяльності. Після нашої перемоги, коли повернуться наші захисники і бюджети будуть хороші, ми тоді зможемо спрямовувати на різні речі кошти. 

Ми також рекомендуємо скасувувати непотрібні тендери. Це досить складна робота, але дієва. Були скасовані тендерні закупівлі на будівництво, наприклад, оглядової вежі в релігійному історичному центрі однієї територіальної громади. Це також у медіа говорили й писали.

Тільки спільними зусиллями на засіданні групи вдалося переконати голову громади. Що це зараз непотрібно. Тому 500 тисяч гривень були повернуті до обласного бюджету, а 300 тисяч голова громади пообіцяв спрямувати на потреби ЗСУ. Зараз зима, холодно, потреб є багато.

Я бачу, скільки є звернень від людей та скільки ми звертаємося до різних суб'єктів господарювання, до аграріїв, до підприємців. Скільки з обласного бюджету, а скільки територіальні громади виділяють, це – величезні гроші. Дуже часто ті речі, які ми відправляємо є розхідним матеріалом.

Війна диктує свої правила. Ми повинні перш за все допомагати військовим. Все решта після нашої перемоги. На це звертав увагу Президент України на Конгресі", - підкреслила Світлана Онищук.

Як зазначила посадовиця, група "Прозорість і підзвітність" працює з усіма територіальними громадами, щоб вони формували свої бюджети, одразу закладаючи кошти на підтримку ЗСУ.

Громадам рекомендували переглянути закупівлі, оптимізувати видатки, а натомість кошти спрямувати на підсилення війська й передбачити фінансовий резерв на наступний рік, коли місцеві бюджети більше не отримуватимуть ПДФО від військових.

"Зокрема, обговорювали про це на сесіях з депутатами різних рівнів. Така спільна робота дає результат. Але вона має бути постійна.

Продовжуємо працювати, бо війна триває й потреби у віськових залишаються", - резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів

Посилення антикорупційних заходів: як на Івано-Франківщині функціонує робоча група «Прозорість і підзвітність»

Допомоги потребують не тільки бійці з Прикарпаття: скільки реабілітаційних центрів відкрили в області


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

566
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

755
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2388
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1775
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2067
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5675 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

53

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

221

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1185

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1201
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

943
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

793
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14615
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

634
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10442
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6137
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

666
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7623
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2874
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

598
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

686
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

512