Кому з прикарпатських чиновників вже пора "на пенсію"

 

/data/blog/61605/d2dcb1912eeb13947b6e67d54fd9361b.jpg

 

Минулого тижня вступив у дію давно очікуваний Закон "Про очищення влади". Як зауважують експерти, загалом під дію закону потрапляє близько мільйона осіб.
 
 
Звичайно, не омине люстрація й Прикарпаття. За словами представників ініціативи "Громадська люстрація", у списку осіб вже понад 300 чоловік. І він ще не повний.

 

Кореспондент "Бліц-Інфо" проаналізував яким прикарпатським чиновниким «світить» автоматичне звільнення та заборона 10 років працювати в органах державної влади через перебування на посаді під час правління Віктора Януковича.

 

А застосовуються до осіб, які не менше одного року займали посади у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. А також до тих, що були при владі у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не звільнились під час Майдану за власним бажанням. 

 

Отже, заборона працювати в державних органах стосується: керівника, заступника керівника територіального (регіонального) органу прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. А також Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації, їх перших заступників, голови районної державної адміністрації.

 

Відтак озброївшись законом, кореспондент «Бліц-Інфо» вияснив, що за період правління Януковича в Івано-Франківську «працювали» 2 прокурори, які сьогодні підпадають під люстрацію: Микола Гошовський - з 2005 по вересень 2011 року та Олександр Каліфіцький - з 2011 року по жовтень 2013 року.

 

До слова, Микола Гошовський найбільш тривалий період своєї прокурорської діяльності провів саме на Прикарпатті. Сьогодні ж Гошовський працює на посаді Прокурора Львівської області. Враховуючи той факт, що Івано-Франківську прокуратуру він очолював більше півтора року, то відповідно до закону "Про очищення влади" Львівщину очікують кадрові ротації.

 

Про Олександра Каліфіцького вже давно немає звісточки. Нагадаємо, він займав посаду прокурора Івано-Франківської області з 29 вересня 2011. У 2013 з «легкої руки» екс-генпрокурора України Віктора Пшонки отримав посаду начальника Головного слідчого управління ГПУ в Києві.

 

Щодо начальників управління СБУ в Івано-Франківській області, то їх було за цей період троє – Михайло Курник (до серпня 2011 р.), Геннадій Грищенко (серпень 2011 по грудень 2012 року, який до вересня 2013 очолював УСБУ у Закарпатській області) та Андрій Кміта (з квітня 2013). 

 

На сьогодні про Курника та Кміту також нічого не відомо. А от Геннадій Грищенко з 17 квітня 2014 року очолює правління СБУ у Дніпропетровській області. Загалом на посаді керівника регіонального управління Служби Безпеки України він має чималий досвід роботи. Схоже, прийшов час йому перекваліфіковуватись, бо закон про люстрацію внесе свої корективи і в долю Грищенка.

 

Серед колишніх начальників управління МВС в Івано-Франківській області ні Василю Варцабі, ні Олегу Салу на роботу в державних органах до 2024 року також не варто сподіватись. А от Василю Фелику «підфартило», адже люстрація його не зачіпає і він ще має шанси повернутися в правоохоронні органи.   

 

Летітимуть «люстровані голови» і очільників ОДА з їхніми першими заступниками та голів РДА, які трудились на своїх посадах в період правління Віктора "Кривавого".

 

«Вірою та правдою» протягом майже всього цього періоду Івано-Франківську ОДА очолював Михайло Вишиванюк  - з 2010 по листопад 2013 року. Тож найближчі 10 років Михайла Васильовича в жодній державній структурі не побачимо.

 

В той же час першим заступником Вишиванюка був Василь Плав’юк, який сьогодні працює в державній структурі заступником голови правління Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз". Тож він буде змушений також попрощатися із своєю роботою.

 

Крім них, під люстрацію підпадає «вічний чиновник» Василь Брус, який за часи головування Івано-Франківською ОДА Вишиванюка був також заступником, а пізніше - став директором департаменту у Василя Чуднова. До слова, на пана Бруса не вплинула ані революція Гідності, ані зміна двох очільників облдержадмінстрації. Адже він і досі займає кабінет директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА.

 

Що ж до осіб, які займали посади в період з 21.11.2013 року по 22.02.2014 року та не пішли через Майдан за власним бажанням, то тут неабияким щасливцем виявився вищезгаданий Василь Чуднов. Адже він пробув на посаді голови ОДА всього три місяці, і на фоні протестів 21 лютого написав заяву про звільнення. Тож, під Закон "Про очищення влади" він не підпадає.

 

А от кільком головам районних державних адміністрацій Івано-Франківської області, які обіймали цю посаду не менше 1 року в період з 2010-2014років таки прийдеться попрощатися із своєю роботою. 

 

Зокрема, це Василь Сенів, який зараз очолює головне управління будівництва, архітектури та ЖКГ Івано-Франківської ОДА, Григорій Івасишин, який обіймає посаду заступника директора агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА та Петро Шкутяк, який очолює КП "Єдиний розрахунковий центр". 

 

Ці особи в зазначений період часу були головами Тлумацької, Галицької та Долинської РДА відповідно. Хоча, Шкутяк може залишитись на посаді, адже виправдальним вироком для нього є участь в АТО. Крім того, з посади він пішов сам, пояснивши що не згідний з політикою влади.

 

Всім іншим тогочасним районним головам звільнення не загрожує, оскільки більшість із них зараз або тимчасово безробітні, або працюють в приватних структурах. Проте, і їхні прізвища в органах державної влади до 2024 року ми також не побачимо.


22.10.2014 1138 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

511
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

740
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2