Комбат "Прикарпаття": в СІЗО страшніше, ніж в зоні АТО

 

/data/blog/60687/1765c2dba9c36e989392834abded6f20.jpg

 

Після того, як 48-річний командир 5 територіального батальйону оборони "Прикарпаття" Віталій Комар вивів практично беззбройних проти танків бійців, навколо нього розгорнулася ціла кампанія. Хто говорить, що він герой, якому вдалося врятувати життя близько 400 осіб, хто називає його зрадником і винить батальйон у трагедії під Іловайськ. Що ж насправді сталося в серпні 2014 року, комбат "Прикарпаття" Віталій Комар розповів в інтерв'ю "Обозревателю".



- Як ви вважаєте, з якої причини навколо батальйону, яким ви командуєте, стільки розмов?

- Я зараз особливо не можу нічого коментувати. Як ви знаєте, я перебуваю під слідством в якості підозрюваного. Можу лише розповісти в загальних рисах. Про звинувачення, які прозвучали вчора, 7 жовтня, я знаю. Не можу тільки зрозуміти, з якої причини вони нас звинувачують у всьому, що тільки можна. Ми не були під Іловайськ. Наш штаб знаходився від нього десь в 70-80 км. Це було недалеко від Амвросіївки, там ми перебували близько двох місяців. Нам ніхто не ставив ніяких бойових завдань щодо Іловайська. Бійці були розкидані вздовж російсько-українського кордону по блокпостах. Їх весь час обстрілювали з мінометів і "Градів". Під час одного з сильних обстрілів блокпоста були знищені особисті речі і боєприпаси


- Коли ви прийняли рішення відходити?

- Я звернувся з проханням до командування, коли майже не залишилося боєприпасів, щоб нас вивели, для того, щоб ми змогли їх поповнити і щоб нас переформували. Ми відходили на ротацію. 26 серпня ми були в Запоріжжі. 29 серпня надійшов наказ командувача рухатися далі в пункт постійної дислокації. Там ми здали зброю. Після цього нас відпустили на кілька днів на побивку додому. Потім усіх передислокували до Рівненської області


- Вашому батальйону приписують втрату 14 БТР. Як ви це розцінюєте?

- Ні, слава Богу, БТР нам не приписують. У всякому разі, в офіційному порядку мене ніхто про це не питав


- Як вас затримали?

- Мене викликали як свідка на допит до Одеси. Хоча, коли я туди їхав, то думав, що може бути все. 3 вересня, коли я приїхав на допит, було винесено постанову суду, щоб мене посадити в СІЗО Одеси. Так мене затримали.
Читайте:
Порошенко призначив губернатором Прикарпаття людини голови ДУСі

- Як до вас там ставилися?

- Камера була на двох. Був співкамерник, але ми з ним майже не спілкувалися. Співробітники СІЗО ставилися адекватно, нормально. Не було ні принижень, ні тортур, ні звинувачень. Годували


- Коли вас звільнили?

- Звільнили під заставу. Спочатку просили заставу 300 тис. Гривень, але потім сума була знижена до 60 тис. Гривень. Гроші вносив не я. Наскільки мені відомо, їх за мене вніс представник партії "Батьківщина". Забирав з Одеси глава Коломийської міської адміністрації. Привіз додому, до сім'ї. 


- Як вас зустріли вдома?

- Тепло. Подробиці не буду говорити. Дружина Василиса плакала. Але вона у мене все розуміє. Зустрічала однаково як із зони АТО, так і з СІЗО. Переживала, щоб я не голодував. Але вона зрозуміє, якщо я знову повернуся в зону АТО


- Де було страшніше - в АТО або в СІЗО?

- Страшно і в АТО, і в СІЗО. Але в СІЗО страшніше. В АТО там зрозуміло, де ворог, де друг. Зрозуміло, з якої причини ти там перебуваєш. Я готовий знову повернутися туди і нести службу по захисту Батьківщини. 


- Після того, як випустили, вас ще викликали на допити?

- Так, адже йде слідство. Але у мене два адвоката, вони з об'єднання, яке допомагає учасникам АТО на волонтерських засадах. Грошей не беруть. 


- Батальйон все ще на ротації? Відомо подальше місце служби?

- Ніякої інформації по нашому підрозділу поки немає. Будемо чекати. Думаю, що всі чекають, яким буде судове рішення. 


- Ви вивели з-під вогню близько 400 бійців батальйону, через це потрапили під слідство. Бійці зараз вас дякують або лають?

- В основному, дякують. За те, що я їм життя зберіг. Але взагалі, це треба у них питати. нехай вони самі скажуть. Я не можу говорити за своїх підлеглих


- Після того, як це сталося, минуло більше місяця. Ви пройшли через СІЗО і допити. Скажіть, якби ситуацію можна було б повернути назад, ви, пройшовши через ТАІК випробування, як би вчинили?

- Я би вчинив так само. Одна справа, коли люди гинуть, виконуючи бойові операції. А інше, - коли знаходяться фактично під масованим обстрілом і їм практично нема чим дати відсіч. У даній ситуації головним було зберегти життя людей. Думаю, Бог розсудить.


08.10.2014 992 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

423
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

679
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1193
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2530
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1377
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2038 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

707

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

767

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1669

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1657
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

361
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

467
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18374
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7492
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3667
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1057
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10787
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

304
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

301
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

496
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

457
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

693