Комбат "Прикарпаття": в СІЗО страшніше, ніж в зоні АТО

 

/data/blog/60687/1765c2dba9c36e989392834abded6f20.jpg

 

Після того, як 48-річний командир 5 територіального батальйону оборони "Прикарпаття" Віталій Комар вивів практично беззбройних проти танків бійців, навколо нього розгорнулася ціла кампанія. Хто говорить, що він герой, якому вдалося врятувати життя близько 400 осіб, хто називає його зрадником і винить батальйон у трагедії під Іловайськ. Що ж насправді сталося в серпні 2014 року, комбат "Прикарпаття" Віталій Комар розповів в інтерв'ю "Обозревателю".



- Як ви вважаєте, з якої причини навколо батальйону, яким ви командуєте, стільки розмов?

- Я зараз особливо не можу нічого коментувати. Як ви знаєте, я перебуваю під слідством в якості підозрюваного. Можу лише розповісти в загальних рисах. Про звинувачення, які прозвучали вчора, 7 жовтня, я знаю. Не можу тільки зрозуміти, з якої причини вони нас звинувачують у всьому, що тільки можна. Ми не були під Іловайськ. Наш штаб знаходився від нього десь в 70-80 км. Це було недалеко від Амвросіївки, там ми перебували близько двох місяців. Нам ніхто не ставив ніяких бойових завдань щодо Іловайська. Бійці були розкидані вздовж російсько-українського кордону по блокпостах. Їх весь час обстрілювали з мінометів і "Градів". Під час одного з сильних обстрілів блокпоста були знищені особисті речі і боєприпаси


- Коли ви прийняли рішення відходити?

- Я звернувся з проханням до командування, коли майже не залишилося боєприпасів, щоб нас вивели, для того, щоб ми змогли їх поповнити і щоб нас переформували. Ми відходили на ротацію. 26 серпня ми були в Запоріжжі. 29 серпня надійшов наказ командувача рухатися далі в пункт постійної дислокації. Там ми здали зброю. Після цього нас відпустили на кілька днів на побивку додому. Потім усіх передислокували до Рівненської області


- Вашому батальйону приписують втрату 14 БТР. Як ви це розцінюєте?

- Ні, слава Богу, БТР нам не приписують. У всякому разі, в офіційному порядку мене ніхто про це не питав


- Як вас затримали?

- Мене викликали як свідка на допит до Одеси. Хоча, коли я туди їхав, то думав, що може бути все. 3 вересня, коли я приїхав на допит, було винесено постанову суду, щоб мене посадити в СІЗО Одеси. Так мене затримали.
Читайте:
Порошенко призначив губернатором Прикарпаття людини голови ДУСі

- Як до вас там ставилися?

- Камера була на двох. Був співкамерник, але ми з ним майже не спілкувалися. Співробітники СІЗО ставилися адекватно, нормально. Не було ні принижень, ні тортур, ні звинувачень. Годували


- Коли вас звільнили?

- Звільнили під заставу. Спочатку просили заставу 300 тис. Гривень, але потім сума була знижена до 60 тис. Гривень. Гроші вносив не я. Наскільки мені відомо, їх за мене вніс представник партії "Батьківщина". Забирав з Одеси глава Коломийської міської адміністрації. Привіз додому, до сім'ї. 


- Як вас зустріли вдома?

- Тепло. Подробиці не буду говорити. Дружина Василиса плакала. Але вона у мене все розуміє. Зустрічала однаково як із зони АТО, так і з СІЗО. Переживала, щоб я не голодував. Але вона зрозуміє, якщо я знову повернуся в зону АТО


- Де було страшніше - в АТО або в СІЗО?

- Страшно і в АТО, і в СІЗО. Але в СІЗО страшніше. В АТО там зрозуміло, де ворог, де друг. Зрозуміло, з якої причини ти там перебуваєш. Я готовий знову повернутися туди і нести службу по захисту Батьківщини. 


- Після того, як випустили, вас ще викликали на допити?

- Так, адже йде слідство. Але у мене два адвоката, вони з об'єднання, яке допомагає учасникам АТО на волонтерських засадах. Грошей не беруть. 


- Батальйон все ще на ротації? Відомо подальше місце служби?

- Ніякої інформації по нашому підрозділу поки немає. Будемо чекати. Думаю, що всі чекають, яким буде судове рішення. 


- Ви вивели з-під вогню близько 400 бійців батальйону, через це потрапили під слідство. Бійці зараз вас дякують або лають?

- В основному, дякують. За те, що я їм життя зберіг. Але взагалі, це треба у них питати. нехай вони самі скажуть. Я не можу говорити за своїх підлеглих


- Після того, як це сталося, минуло більше місяця. Ви пройшли через СІЗО і допити. Скажіть, якби ситуацію можна було б повернути назад, ви, пройшовши через ТАІК випробування, як би вчинили?

- Я би вчинив так само. Одна справа, коли люди гинуть, виконуючи бойові операції. А інше, - коли знаходяться фактично під масованим обстрілом і їм практично нема чим дати відсіч. У даній ситуації головним було зберегти життя людей. Думаю, Бог розсудить.


08.10.2014 1080 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1578 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3658
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5428
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1679
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2078

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

191

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

883
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

476
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

772
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2469 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

506
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

870
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4919
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

737
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

655
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

586
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

402
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

728
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

886 2