Коломийські можновладці оприлюднили свої доходи

Тижневик «Коломийські ВІСТИ», оприлюднивши на мерських перегонах декларацію нинішнього очільника ратуші, тоді ще кандидата, одразу потрапив в опалу. І попереджали нас, і погрожували то судами над редакцією, то над журналістами, то закриттям газети, але... Може «пронесе» і цього разу? Когось…

 

Ставши головою міста на самих початках, чи то на сесії міськради, чи то під час прямого ефіру з сесійної зали (ой, пригадуєте, і таке шоу у Коломиї було ще за демократії, тобто до Слюзара!), міський голова з болем у душі і жалем в очах зазначив: «Якщо б мене попросили, я б сам дав для оприлюднення свою декларацію». Що ж, слово – не горобець. Цього разу ми таки попросили, і не лише його, але й заступників подати нам для оприлюднення свої декларації, а заодно і запитали пана голову, чи справді він придбав автомобіль марки «Lexus», оскільки містом ширяться чутки, що за 100 днів перебування на посаді мер «заробився» на таку автівку. На що очільник міста відповів нам, що справді є така автівка і вона належить його дружині. До слова, у декларації ще тоді кандидата Слюзара за 2009 р. такого авта не було. А це означає, що воно придбане недавно.

 

Ознайомившись з цінами у салонах з продажу авто, а також в інтернеті (в офіційних представників цієї престиж-марки) не важко дізнатися, що нове авто марки «Lexus» моделі RX-350 (див.фото 1 – дані офіційних дилерів марки Lexus) коштує у найдешевшій комплектації (Executive) 53140 євро (за нинішнім курсом понад 600 тис. грн.). Мабуть, голова довго відкладав гроші на придбання суперавта, аби потішити дружину, зважаючи, що у 2009 році сумарно заробив лише 24 тис. грн. (див. фотокопію 3 – доходи І. Слюзара за 2009 р.), які він як кандидат задекларував у своїй декларації, оприлюдненій нами. Але про доходи поговоримо згодом.

Щиро кажучи, у редакції навіть були вражені таким жестом, гортаючи надіслані міським головою декларації. Отже, не обманув, надав! Навіть, сказати більше, усі були здивовані, що нам НАРЕШТІ відповіли, а не проігнорували наш черговий інформаційний запит. Закралося солодке сподівання, що таки спільно зможемо до кінця каденції зробити владу чесною і відкритою! Але… Всі декларації виявилися напівпорожніми Але і про це згодом.

 

Що ж, перейдемо до надісланого нам

 

Чимось наш голова таки подібний до президента. І з першим, і з другим якісь казуси трапляються. Той, що у Києві, десь колись писав «проффесор», з двома «ф». Наш же на мерських виборах забув у назві області написати м’який знак, про що вже йшлося в одному з чисел тижневика перед виборами, натомість написавши «Івано-Франківска» (див. фотокопію 2 – уривок титулки декларації за 2009 р.), перекладаючи мабуть у голові з російської, де м’якого знака таки немає («Ивано-Франковская»).

 

Справедливості ради треба зазначити, що за час перебування на посаді, голова трохи удосконалив знання української мови. Помилок уже у поданій до редакції тижневика свіжій декларації нема – «Івано-Франківська область» написано з м’яким знаком. Тобто, правильно, молодець!

 

Але! Голова, певно, так хвилювався, заповнюючи декларацію, що аж забув написати місто, у якому живе і, відповідно, яке очолює. Якось знову пригадалося, замугикалося: «Мой адресс не дом и не улица, мой адресс – Советский Союз»… Втім, саме так до Коломиї наш голова і потрапив – за союзним розподілом.

Прискіпуватися до слова «міський» у зазначенні займаної посади не будемо, хоча видно, що голові і тут не все вдавалося, але, як виглядає, вчасно виправився.

 

Тепер щодо доходів і майна

 

Законодавець установив, що службовці органів місцевого самоврядування мають право не заповнювати всі розділи декларацій, а саме ті, які стосуються нерухомості, землі, автомобілів, вкладів у банках тощо. Цим правом міський голова і його заступники всі дружно, окрім лише Михайла Білоуса, якому, мабуть, справді нема чого ховати перед громадою, і скористалися, проминувши відповідні графи (див. фотокопії 5 і 6).

 

Тож ми так і не знаємо, чи довелося міському голові щось продати зі свого майна, щоб придбати автівку «Lexus» дружині. Так само не відомо, чи вдалося до свого майна можновладцям щось додати, адже пам’ятаємо з виборчих перегонів, що мер (тоді ще кандидат) мав дві земельні ділянки у власності (див.фотокопії 7, 8, 9, 10 – дані з декларації кандидата Слюзара за 2009 р.): на вул. Я. Пстрака, 2А, площею 1000 м. кв. і на вул. Моцарта, 228 м. кв., житловий будинок на вул. Я. Пстрака, 2а (мабуть, «забувши» вказати у декларації за 2009 р. його площу), незавершене будівництво магазину на вул. Карпатській, два автомобілі марки «Мерседес» та один «Москвич», а також внески (паї) до статутних (пайових) фондів у розмірі понад 750 тис. грн.

 

Хм, а може, майна цього уже й нема? Може, голова змушений був усе спродати, аби придбати дружині автівку? Достеменно не знаю, припущу гіпотетично, що впритул, але від продажу майна (крім хати, адже у декларації голова зазначив, що і в 2010 році мешкав за тією самою адресою, що і в 2009 р.) мало б вистачити грошей, сплативши при цьому ще й усі податки від продажу нерухомості й іншого майна. А якщо не спродався, то за що тоді придбав таке дороге авто, адже ж відповідних доходів ні у 2009 (див.фотокопію 3), ні у 2010 році (див. фотокопію 5 та нижченаведену зведену таблицю) – не було. А ще ж, мабуть, треба і їсти, й автівки заправляти, і за комуналку платити, і воду вчасно міняти у власному басейні… Щось тут таки, як то кажуть, не в’яжеться...

 

Правда, кредит якийсь з’явився у 2010 р. на суму 90 тис. грн. Мабуть, таки скрутні справи у колишнього найбільшого будівельника, а нинішнього міського голови. А як же ж тоді «Формула успіху»?

 

Десь хтось таки щось приховує і недоговорює, або прикриваючи доходи і уникаючи сплати податків, або ж кажучи неправду про неймовірні здібності, успіхи та неабияку здатність спеців-фахівців. Але ми не правоохоронні органи, щоб звинувачувати, ми лише припускаємо.

 

Якось, як на мене, вийшло так, що голова з його молодою-старою командою вирішили погратися у відвертість, нібито і подавши декларації, але здебільшого з пустографками. А чи готовий голова та інші його заступники оприлюднити свої повні декларації, зазначивши все майно, у т.ч. нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки, розміри внесків, паїв тощо. Ну, заступники як заступники – ще півбіди, але зважаючи на ту істерію, яка мала місце перед виборами і заяви з обіцянками «самому все показати», пане голово, невже Ваші слова розминуться з ділом?

 

Контра спем сперо

 

Можливо, як наївний романтик, сподіваюся, що і голова, і його заступники надішлють нам свої повні декларації. Хоча, сумніви закрадаються. Ні ми, ні громада скоріш за все не знатимемо правди про тих, хто стали нашими слугами, отримують зарплати за наш рахунок і роблять наше життя щодня кращим, а місто таким, у якому хочеться жити. Тут чомусь згадалося народне: «Чого бідні? Бо… »

 

Насамкінець, щоб і ми виконали свою місію, а саме – оприлюднити відомості, викладені у декларації (для чого інформаційний запит і подавала редакція), нижче подаємо зведену таблицю з надісланих нам декларацій, де зазначено лише доходи, які отримали наші можновладці у 2010 році.

 

У ратуші люди – небагаті. Не скажеш, що бідаки, але й, виявляється, мільйонерів нема, а лише скромні підприємці-будівельники, окремі з яких колись були найбільшими. Найкращі статки у першого заступника, соратника по бізнесу Тараса Яворського. А хто більше заробляє, у того, мабуть, і голова (голова – тут мається на увазі та, що на плечах, а не те, що у кріслі) краще працює. А якщо так, то чого тоді самому було не сідати у мерське крісло? А може, у кріслі – один, а керує – інший? Але це так, роздуми вголос.

 

Ще одне цікаве спостереження. Якщо товариші-соратники на утримання майна, тобто нерухомості, транспорту, яке владці дружно вирішили не показувати, витрачають від 3 до 6 тис. грн. (навіть сім’я Тараса Яворського!), то міський голова витратив у 2010 р. аж 10,8 тис.грн. Мабуть, є куди, адже хатинка, площу якої голова завжди забуває вказувати, не маленька (сусіди так і кажуть – «восьмирічка», порівнюючи будівлю за розмірами, мабуть, з сільськими школами). Чи велика це сума? Якщо врахувати, що у недавньому минулому (у 2009 р.) підприємець, власник найбільшої автомайстерні та найбільший забудовник Коломиї заробив аж 24 тис. грн. за рік, то це – майже половина його річного заробітку.

 

Зате я почав розуміти пана Слюзара з точки зору його власного працевлаштування. Адже у 2009 році, згідно з декларацією, яку тоді ще кандидатом подав у виборчу комісію, за цілий рік він заробив 24 тис. грн, з яких заробітної плати – 7322 грн. А от за 2010 рік сума заробітної плати вже склала 20345 грн. Порівнюючи 2009 і 2010 роки, можу припустити, що два місяці 2010 р. (склав присягу, вступивши на посаду, якщо не помиляюся, у середи­ні листопада) міський голова доволі суттєво поліпшив свій фінансово-матеріальний стан. Оце, справді, щастя прибуло! Хоча, можливо, працюючи у «Спафісі» (припускаю лише), «закривав» собі мінімалки, аби стаж ішов. Зате тепер, вже будучи на посаді, взявся активно шукати у Коломиї тих, хто своїм працівникам платить малі зарплати, обіцяючи всіх вивести на чисту воду і наказати, опублікувавши прізвища у місцевій пресі. Та ж з себе і свого бізнесу варто би починати було!

 

Втім, гарно ж наш голова, майже як справжня телезірка, нещодавно виглядав у рекламному відеоролику з проханням до громадян підтримати кампанію з декларування доходів. Так і хочеться сказати по-народному «Ото козак!»

Чи не варто починати з себе, пане голово?

 

Юрій Пилипчук, 

Коломийські ВІСТИ

 

 

№ з/п

Перелік доходів

Слюзар І.Б.

Білоус М.М.

Граділь І.І.

Тарновецький В.В.

Яворський Т.О.

Розмір доходу (грн.)

Розмір доходу (грн.)

Розмір доходу (грн.)

Розмір доходу (грн.)

Розмір доходу (грн.)

Службовця

Членів сім’ї

Службовця

Членів сім’ї

Службовця

Членів сім’ї

Службовця

Членів сім’ї

Службовця

Членів сім’ї

1

Загальна сума сукупного доходу, в т.ч.

209759

109767

70095,96

6887,98

66418,59

21840,00

125217

141225

380658

380000

1.1.

Дивіденди, проценти, роялті

-

-

18,73

-

3,00

-

15842

45800

-

-

1.2.

Матеріальна допомога

-

15900

5074,61

-

5119,99

-

5098

1382

-

-

1.3.

Страхове відшкодування

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1.4.

Доход від наукової, викладацької, творчої діяльності, авторська винагорода (гонорар)

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1.5.

Доход від підприємницької незалежної професійної діяльності

189414

93867

-

-

-

-

-

-

377328

380000

1.6.

Доход від відчуження цінних паперів та корпоративних прав

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1.7.

Заробітна плата

20345

-

65002,62

6887,98

61295,60

21840,00

72175

89363

3330

-

1.8.

Пенсія, стипендія

-

-

-

-

-

-

32102

4680

-

-


17.05.2011 2538 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

134
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1354
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

926
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1294 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2655
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2020

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

341

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

455

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1390

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1365
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

215
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18134
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1097
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3445
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

800
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10565
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6299
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

957
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

234
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

461
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3057
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

781