Коломийська міськрада 15 гектарів роздала за дві години

 

/data/blog/87805/b91b73e01a1263cc3af60c7afa52d0f5.jpg

 

Ще так масово депутати не збиралися, – наголосив минулого четверга на початку 57-ї сесії Коломийської міськради міський голова Ігор Слюзар.

 

На ній цьогоріч уперше розглядали земельні питання. Їх було аж 124. Це блоки питань, кожне з яких містило по декілька прізвищ та земельних ділянок. Питання стосувалися як зміни цільового призначення земель, так і виділення та передачу їх у власність, надання дозволу на розроблення проектів землеустрою. На розгляд винесли питання, на вирішення яких коломияни стояли в черзі кілька років, але були й такі, що вигулькнули незадовго до сесії. Мабуть, саме тому до сесійної зали прийшли майже всі коломийські обранці, навіть ті, які тут зазвичай є рідкісними гостями.

 

ЗЕМЛЮ ВІЙСЬКОВИМ – ПЕРШОЧЕРГОВО

Про те, що сесія не обійдеться без чергового скандалу, було зрозуміло ще на початку. Чимало депутатів обурювалися: матеріали сесії їм роздали на руки зі значним запізненням – за не цілих два дні до засідання, з грубим порушенням регламенту. А за цей час вивчити 124 питання, кожне з яких складається з кількох блоків, – неможливо. Депутати, які були зацікавлені у найскорішому вирішенні питань, заспокоювали своїх колег, мовляв, прийти на сесію – необхідність, бо на виділення землі, зокрема, очікують учасники бойових дій. А насправді на вирішення деяких питань очікували й окремі депутати. Насамперед їм ішлося про зміни цільового призначення земельних ділянок чи передачі їх у власність. Були й депутати, які вимагали першочергово надавати землю військовим, а вже потім – після детального вивчення – переходити до інших питань. Як не дивно, але земельні питання розглянули на сесії за дві години. А потім навіть жартували між собою, що «встигли справитися до обіду».

Загалом депутати прийняли рішення по 28 (!) гектарах землі, з них понад 5 гектарів роздали у власність, ще на 9,8 гектара надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ПРОТЕСТ

Зі 124 земельних питань лише сім стосувалися учасників бойових дій.

Депутат міськради Ігор Ільчишин запропонував їх розглянути першочергово, а всі решта – винести на додаткове вивчення та обговорення у фракціях.

«Питання, які стосуються виділення землі бійцям АТО та афганцям, наша фракція підтримає й проголосує за них в першу чергу, а всі інші питання нам потрібно вивчити додатково. Тільки два дні тому нам роздали матеріали сесії, як завжди, із запізненням. А хіба можна вивчити за цей час усі 124 питання, в яких – кілька блоків? Ми не знаємо, за що нам пропонують голосувати, – справедливо обурювався Ігор Ільчишин. – У нас закралися сумніви щодо інших питань з виділення землі. За такий короткий час ми не встигли об’їхати всі винесені на голосування земельні ділянки. Не розуміємо, чи це питання ще 2006 року, чи це нові цьогорічні питання?»…

Однак більшість депутатів не підтримала пропозицію Ігоря Ільчишина і вирішила розглядати земельні питання відповідно до порядку денного.

На знак протесту депутати Ігор Ільчишин, Віталій Вандич, Володимир Довганюк, Володимир Харук, Юрій Плекан, Андрій Вітенко та Ростислав Сав’юк покинули депутатське зібрання. «Участь у дерибані міської землі ми брати не будемо!», – наголосив при виході з сесійної зали Ігор Ільчишин.

Питання, які стосувалися воїнів АТО та «афганців» у матеріалах сесії не подали послідовно, депутати плуталися під час голосування й уточнювали у представників земельного відділу, за що саме віддають свій голос.

«На сесії надали дозволи на складання проекту землеустрою приблизно на 30 земельних ділянок для учасників бойових дій, – коментує начальник відділу земельних питань міськради Богдан Мондрик. – На цій сесії у власність передали 16 земельних ділянок для учасників бойових дій, – переважно «афганців». Ще 15 ділянок виділили у власність учасникам АТО».

 

НА КОЖНЕ ПИТАННЯ НЕ БІЛЬШЕ НІЖ 5 ХВИЛИН

Зі 124-х запитань, які винесли на сесію, депутати не прийняли лише 17, розгляд двох з яких вирішили відкласти.

За дві години депутати прийняли 23 рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, 24 рішення щодо оренди земельних ділянок, дали три дозволи на право викупу землі, 50 земельних ділянок передали у власність, 61 земельну ділянку надали у власність, 111 рішень прийняли щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою.

Кожне земельне питання розглядали до п’яти хвилин. Низку рішень ставили на переголосування через нестачу голосів. На прохання депутатів земельний відділ міськради надавав короткий коментар, зокрема, щодо рішень відповідної комісії.

Голосування за землю для цього скликання міськради ще не закрите. До кінця каденції у ратуші планують провести ще дві-три сесії, на розгляд яких винесуть нові земельні питання й ті, які не набрали достатньої кількості голосів минулого тижня.

 

Дзеркало Коломиї


28.09.2015 475 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

180
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1526 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2617
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1155

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1941
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998