Коломийська міськрада 15 гектарів роздала за дві години

 

/data/blog/87805/b91b73e01a1263cc3af60c7afa52d0f5.jpg

 

Ще так масово депутати не збиралися, – наголосив минулого четверга на початку 57-ї сесії Коломийської міськради міський голова Ігор Слюзар.

 

На ній цьогоріч уперше розглядали земельні питання. Їх було аж 124. Це блоки питань, кожне з яких містило по декілька прізвищ та земельних ділянок. Питання стосувалися як зміни цільового призначення земель, так і виділення та передачу їх у власність, надання дозволу на розроблення проектів землеустрою. На розгляд винесли питання, на вирішення яких коломияни стояли в черзі кілька років, але були й такі, що вигулькнули незадовго до сесії. Мабуть, саме тому до сесійної зали прийшли майже всі коломийські обранці, навіть ті, які тут зазвичай є рідкісними гостями.

 

ЗЕМЛЮ ВІЙСЬКОВИМ – ПЕРШОЧЕРГОВО

Про те, що сесія не обійдеться без чергового скандалу, було зрозуміло ще на початку. Чимало депутатів обурювалися: матеріали сесії їм роздали на руки зі значним запізненням – за не цілих два дні до засідання, з грубим порушенням регламенту. А за цей час вивчити 124 питання, кожне з яких складається з кількох блоків, – неможливо. Депутати, які були зацікавлені у найскорішому вирішенні питань, заспокоювали своїх колег, мовляв, прийти на сесію – необхідність, бо на виділення землі, зокрема, очікують учасники бойових дій. А насправді на вирішення деяких питань очікували й окремі депутати. Насамперед їм ішлося про зміни цільового призначення земельних ділянок чи передачі їх у власність. Були й депутати, які вимагали першочергово надавати землю військовим, а вже потім – після детального вивчення – переходити до інших питань. Як не дивно, але земельні питання розглянули на сесії за дві години. А потім навіть жартували між собою, що «встигли справитися до обіду».

Загалом депутати прийняли рішення по 28 (!) гектарах землі, з них понад 5 гектарів роздали у власність, ще на 9,8 гектара надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ПРОТЕСТ

Зі 124 земельних питань лише сім стосувалися учасників бойових дій.

Депутат міськради Ігор Ільчишин запропонував їх розглянути першочергово, а всі решта – винести на додаткове вивчення та обговорення у фракціях.

«Питання, які стосуються виділення землі бійцям АТО та афганцям, наша фракція підтримає й проголосує за них в першу чергу, а всі інші питання нам потрібно вивчити додатково. Тільки два дні тому нам роздали матеріали сесії, як завжди, із запізненням. А хіба можна вивчити за цей час усі 124 питання, в яких – кілька блоків? Ми не знаємо, за що нам пропонують голосувати, – справедливо обурювався Ігор Ільчишин. – У нас закралися сумніви щодо інших питань з виділення землі. За такий короткий час ми не встигли об’їхати всі винесені на голосування земельні ділянки. Не розуміємо, чи це питання ще 2006 року, чи це нові цьогорічні питання?»…

Однак більшість депутатів не підтримала пропозицію Ігоря Ільчишина і вирішила розглядати земельні питання відповідно до порядку денного.

На знак протесту депутати Ігор Ільчишин, Віталій Вандич, Володимир Довганюк, Володимир Харук, Юрій Плекан, Андрій Вітенко та Ростислав Сав’юк покинули депутатське зібрання. «Участь у дерибані міської землі ми брати не будемо!», – наголосив при виході з сесійної зали Ігор Ільчишин.

Питання, які стосувалися воїнів АТО та «афганців» у матеріалах сесії не подали послідовно, депутати плуталися під час голосування й уточнювали у представників земельного відділу, за що саме віддають свій голос.

«На сесії надали дозволи на складання проекту землеустрою приблизно на 30 земельних ділянок для учасників бойових дій, – коментує начальник відділу земельних питань міськради Богдан Мондрик. – На цій сесії у власність передали 16 земельних ділянок для учасників бойових дій, – переважно «афганців». Ще 15 ділянок виділили у власність учасникам АТО».

 

НА КОЖНЕ ПИТАННЯ НЕ БІЛЬШЕ НІЖ 5 ХВИЛИН

Зі 124-х запитань, які винесли на сесію, депутати не прийняли лише 17, розгляд двох з яких вирішили відкласти.

За дві години депутати прийняли 23 рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, 24 рішення щодо оренди земельних ділянок, дали три дозволи на право викупу землі, 50 земельних ділянок передали у власність, 61 земельну ділянку надали у власність, 111 рішень прийняли щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою.

Кожне земельне питання розглядали до п’яти хвилин. Низку рішень ставили на переголосування через нестачу голосів. На прохання депутатів земельний відділ міськради надавав короткий коментар, зокрема, щодо рішень відповідної комісії.

Голосування за землю для цього скликання міськради ще не закрите. До кінця каденції у ратуші планують провести ще дві-три сесії, на розгляд яких винесуть нові земельні питання й ті, які не набрали достатньої кількості голосів минулого тижня.

 

Дзеркало Коломиї


28.09.2015 415 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

765 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3002 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2307
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6503 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

17823 26
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4464 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

868

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1305

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1226

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2293
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

351
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

407
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

683
01.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

523
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

459
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

885
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1480
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22693
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

111
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

427
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

529
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

853