Коломийська міськрада 15 гектарів роздала за дві години

 

/data/blog/87805/b91b73e01a1263cc3af60c7afa52d0f5.jpg

 

Ще так масово депутати не збиралися, – наголосив минулого четверга на початку 57-ї сесії Коломийської міськради міський голова Ігор Слюзар.

 

На ній цьогоріч уперше розглядали земельні питання. Їх було аж 124. Це блоки питань, кожне з яких містило по декілька прізвищ та земельних ділянок. Питання стосувалися як зміни цільового призначення земель, так і виділення та передачу їх у власність, надання дозволу на розроблення проектів землеустрою. На розгляд винесли питання, на вирішення яких коломияни стояли в черзі кілька років, але були й такі, що вигулькнули незадовго до сесії. Мабуть, саме тому до сесійної зали прийшли майже всі коломийські обранці, навіть ті, які тут зазвичай є рідкісними гостями.

 

ЗЕМЛЮ ВІЙСЬКОВИМ – ПЕРШОЧЕРГОВО

Про те, що сесія не обійдеться без чергового скандалу, було зрозуміло ще на початку. Чимало депутатів обурювалися: матеріали сесії їм роздали на руки зі значним запізненням – за не цілих два дні до засідання, з грубим порушенням регламенту. А за цей час вивчити 124 питання, кожне з яких складається з кількох блоків, – неможливо. Депутати, які були зацікавлені у найскорішому вирішенні питань, заспокоювали своїх колег, мовляв, прийти на сесію – необхідність, бо на виділення землі, зокрема, очікують учасники бойових дій. А насправді на вирішення деяких питань очікували й окремі депутати. Насамперед їм ішлося про зміни цільового призначення земельних ділянок чи передачі їх у власність. Були й депутати, які вимагали першочергово надавати землю військовим, а вже потім – після детального вивчення – переходити до інших питань. Як не дивно, але земельні питання розглянули на сесії за дві години. А потім навіть жартували між собою, що «встигли справитися до обіду».

Загалом депутати прийняли рішення по 28 (!) гектарах землі, з них понад 5 гектарів роздали у власність, ще на 9,8 гектара надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ПРОТЕСТ

Зі 124 земельних питань лише сім стосувалися учасників бойових дій.

Депутат міськради Ігор Ільчишин запропонував їх розглянути першочергово, а всі решта – винести на додаткове вивчення та обговорення у фракціях.

«Питання, які стосуються виділення землі бійцям АТО та афганцям, наша фракція підтримає й проголосує за них в першу чергу, а всі інші питання нам потрібно вивчити додатково. Тільки два дні тому нам роздали матеріали сесії, як завжди, із запізненням. А хіба можна вивчити за цей час усі 124 питання, в яких – кілька блоків? Ми не знаємо, за що нам пропонують голосувати, – справедливо обурювався Ігор Ільчишин. – У нас закралися сумніви щодо інших питань з виділення землі. За такий короткий час ми не встигли об’їхати всі винесені на голосування земельні ділянки. Не розуміємо, чи це питання ще 2006 року, чи це нові цьогорічні питання?»…

Однак більшість депутатів не підтримала пропозицію Ігоря Ільчишина і вирішила розглядати земельні питання відповідно до порядку денного.

На знак протесту депутати Ігор Ільчишин, Віталій Вандич, Володимир Довганюк, Володимир Харук, Юрій Плекан, Андрій Вітенко та Ростислав Сав’юк покинули депутатське зібрання. «Участь у дерибані міської землі ми брати не будемо!», – наголосив при виході з сесійної зали Ігор Ільчишин.

Питання, які стосувалися воїнів АТО та «афганців» у матеріалах сесії не подали послідовно, депутати плуталися під час голосування й уточнювали у представників земельного відділу, за що саме віддають свій голос.

«На сесії надали дозволи на складання проекту землеустрою приблизно на 30 земельних ділянок для учасників бойових дій, – коментує начальник відділу земельних питань міськради Богдан Мондрик. – На цій сесії у власність передали 16 земельних ділянок для учасників бойових дій, – переважно «афганців». Ще 15 ділянок виділили у власність учасникам АТО».

 

НА КОЖНЕ ПИТАННЯ НЕ БІЛЬШЕ НІЖ 5 ХВИЛИН

Зі 124-х запитань, які винесли на сесію, депутати не прийняли лише 17, розгляд двох з яких вирішили відкласти.

За дві години депутати прийняли 23 рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, 24 рішення щодо оренди земельних ділянок, дали три дозволи на право викупу землі, 50 земельних ділянок передали у власність, 61 земельну ділянку надали у власність, 111 рішень прийняли щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою.

Кожне земельне питання розглядали до п’яти хвилин. Низку рішень ставили на переголосування через нестачу голосів. На прохання депутатів земельний відділ міськради надавав короткий коментар, зокрема, щодо рішень відповідної комісії.

Голосування за землю для цього скликання міськради ще не закрите. До кінця каденції у ратуші планують провести ще дві-три сесії, на розгляд яких винесуть нові земельні питання й ті, які не набрали достатньої кількості голосів минулого тижня.

 

Дзеркало Коломиї


28.09.2015 429 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

465
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1560
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1604
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1590
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5534
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8095 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

846

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2314

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

463
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2484
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3878
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2120
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

432
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2353
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3367
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25918 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

747
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

976 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

687
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2264 6