Колишній заручник терористів про полон у Слов'янську та реабілітацію на Прикарпатті

 

 

На Прикарпатті проходить реабілітацію колишній заручник донецьких сепаратистів Артем Попік. 26 –річного активіста ВО «Свобода», мешканця міста Костянтинівка (Донеччина) місяць тримали в полоні ДНР. Він мав слабку надію що залишиться серед живих. Щодня йому зачитували статтю кримінального кодексу, що означала зраду Батьківщини. У них і у нього Батьківщини різні…

 

Артем виглядає зараз добре – нічого не виказує пережитого. Часу пройшло вже досить і лікувальні процедури дали свій результат. Лише шрам на носі та надмірна худорлявість. А ще неспокій в очах і те, що не побачить сторонній: тривожний сон та хвилювання за маму, яка залишилася у Костянтинівці сама. Саме вона і стала свідком, як 30 квітня її сина з двох спроб викрали з дому. Спочатку Артем відкрив на стукіт у двері. Йому заламали руки та вдалося вирватися. З другої спроби не церемонились: вибили двері, скрутили, заліпили скотчем рота та потягнули за собою, залишивши заплакану маму. Вона наступні 3 тижні не чутиме жодної звістки про сина.

 

Першу ніч провів у Костянтинівській міліції, де били та допитували. Які провокації планує «Свобода» на 1 та 9 травня і які у нього зв’язки з «Правим сектором». Наступного дня перевезли до Слов’янського СБУ. Власне, Артема вирахували по соцмережах як патріотичного українця, і наступний місяць цей патріотизм суворо гартували.

 

Артем розповідає, що усі заручники діляться в них на політичних і неполітичних. Політичних, як у сталінські часи, утримають окремо, часто допитують. Неполітичні в’язні ДНР, а це ті, хто не виконує умови комендантської години, застукані на крадіжці або на недозволеній фото- чи відео зйомці, виконують фізичну роботу: риють траншеї, будують укріплення тощо.

 

Якось до Артема у підвал «підселили» сільського дядька, якого здали місцеві жителі за те, що підгодовував бійців Національної гвардії. Йому теж було непереливки. Годували заручників кашею та час від часу давали стусанів. А ще принижували морально, зневажали, що ти українець і погрожували смертю.

 

Хлопець намагався зрозуміти, чого хочуть ці люди, які їхні політичні погляди. Вони мріяли про повторення кримського сценарію, який з кожним днем все віддалявся, а після референдуму18 травня взагалі зник за горизонтом. Тоді ополченці ходили, як у воду опущені та повторювали: «Якби Харків приєднався, то наша би взяла». І ще помітив, що всі вони місцеві, серед них не було приїжджих з-за кордону. Вони свято вірять в Росію-матінку та не визнають українську владу.

 

30 травня стало для Артема Попіка днем другого народження – його випустили з неволі. Припускає, що обміняли на якогось сепаратиста. На свободі його зустріли працівники СБУ і доправили до Дніпропетровська, де його чекали побратими зі «Свободи». Саме вони добивалися звільнення Артема увесь місяць, а потім переправили на Прикарпаття, де його зустріли надвірнянські хлопці.

 

Учора (17 червня) Артем прийняв останню крапельницю у клініці Івано-Франківського медуніверситету. З вдячністю відгукується про місцевих лікарів, які турбувалися не тільки про тіло, але і про душу. Зараз думає, як забрати сюди маму, адже не сподівається, що там швидко все владнається.

 

Ще два роки тому, коли лише вступив у партію, то навіть не припускав, що Донеччина продемонструє такий антиукраїнський оскал. Раніше, під час патріотичних акцій могли кидати зі злістю «бандерівці», «націоналісти», але щоб розбивати голови, нищити національну символіку, вбивати українських патріотів, – це треба було добряче зазомбувати цих людей, зігравши на їхніх найгірших почуттях та інстинктах, завербувати криміналітет, який не зупинила жодна протидія правоохоронців.

 

Артем вважає, що молодь Сходу значно прогресивніша за своїх батьків, але її не так багато, і вона усе ж з острахом спостерігає за полюванням на українців, за законами автомата і правдою сили.

 

Артем працює на залізниці, хоча мріяв стати кінооператором. Підприємства поступово зупинялися. Роботи залишалося все менше. Олігархів, які тримають у руках цілий Схід, там, у Костянтинівці, ніхто ніколи не бачив.

 

Скромний хлопець із Донеччини, який обрав найрадикальнішу на той час політичну силу каже, що у темному підвалі служби, яка покликана охороняти безпеку громадян, не раз засумнівався у своєму виборі. І лише коли чув, як сепаратисти починають панікувати, метушитися, збирав сили в кулак і діставав нову надію.

 

Українські хлопці із щирим серцем, як правило, не вміють патетично говорити про патріотизм. Їхні думки на язику кострубаті. Їхні почуття у слові стримані. Але вони знають, що таке любити свою Батьківщину, коли навіть це небезпечно. Пам’ять надовго закарбує кіно, яке Артем не зняв, але у якому був одним з головних героїв, пише Збруч.


18.06.2014 845 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

772
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

754
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1254
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2622
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1420
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

804

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724