Зі словом «звітність» завжди виникають асоціації «важко», «довго», «багато роботи» тощо. Якщо цей процес організувати за допомогою ефективної програми, ці асоціації будуть повною протилежністю. Це стосується і складського обліку, який є дуже важливою ланкою на підприємствах.
Основні функції та значення складського обліку
Щоб зрозуміти значення обліку на складі, слід розглянути його специфічні функції.
- Реєстрація товарів – додавання нових надходжень до системи, вказання їх характеристик та параметрів.
- Приймання та видача продукції – оформлення надходження товарів на склад і їх видача, врахування кількості.
- Інвентаризація – можливість організації контролю для перевірки фактичної наявності найменувань на складі.
- Статистика та аналітика – формування звітів і аналіз основних показників роботи складу (обороти, обсяги, прибуток, інші статистичні дані).
- Інтеграція з обліковими системами – забезпечення обміну даними між складською програмою та іншими обліковими системами підприємства (бухгалтерія, управління замовленнями і т. д.).
- Трекінг – відстеження руху товарів на складі та їхній історії переміщень.
Всі вказані функції вказують на значну трудомісткість процесу. Організувати складський облік просто, ефективно і швидко можливо за допомогою автоматизації обліку сучасною програмою.
Оптимізація запасів
Ключову роль у забезпеченні ефективності управління ланцюгом постачання та складською діяльністю грає оптимізація запасів. Зменшення їх обсягів дозволяє підприємствам зменшити витрати на утримання (зберігання, страхування та організація складського простору).
Також цей процес дозволяє уникнути зайвого зв'язування капіталу в товарах і перетворює його на ліквідні кошти, які можуть бути використані для інших інвестицій чи потреб підприємства.
Забезпечення належного рівня запасів допомагає вчасно задовольняти попит клієнтів, підвищуючи рівень обслуговування та їх задоволеність . Крім того, буде покращено управління ланцюгом постачання, оскільки підприємство зможе точно прогнозувати потреби та мінімізувати час доставки.
Не забуваємо про мінімізацію ризиків, пов'язаних з змінами вартості товарів, термінами придбання та іншими негативними впливами на ринку.
Сучасні програмні рішення
Для ведення ефективного бізнесу в управлінні запасами допоможуть сучасні програмні рішення. По-перше, ПЗ для управління запасами допомагають підприємствам відстежувати рівень наявності запасів у реальному часі.
По-друге, в будь-який час можна апелювати реальними показниками щодо кількості запасів для задоволення попиту. Також це дасть можливість уникнути ситуацій їх надлишку для запобігання непотрібних витрат.
Якісні програми допоможуть визначити, коли й скільки запасів потрібно замовити, щоб задовольнити попит. Це унеможливить дефіцит, який може призвести до втрат продажів, і надмірної кількості товарів на залишку.
Якщо ви власник малого або середнього бізнесу, програмне рішення для управління запасами та складським обліком є цінною інвестицією.
Реклама