Клей та фуга для плитки: як обирати?

Плитка – обов’язкова частина ремонту, незалежно від того, обрано класичний чи помпезний інтер’єр, і відноситься приміщення до житлових чи комерційних. В будь-якій будівлі знайдеться місце естетичній кераміці, і закріплена вона має бути на роки й десятиліття. За це відповідають надійний клей для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/kleyi-dlya-plytky та багатофункціональна фуга для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/zapovnyuvachi-shviv. Трішки більше про правила їхнього вибору ви дізнаєтеся з нашої статті.

На що звертати увагу при виборі клею для плитки?

Зважаючи на те, що кахлі бувають габаритними та дрібними, легкими та масивними – варто купити клей для плитки, який підходить саме для вашої плитки та основи – стін чи підлоги. На що іще варто звертати увагу при виборі суміші?

  • На вологість у приміщенні при експлуатації: наприклад, у кухні чи ванній кімнаті квартири лише періодично виникає висока вологість, а в душовій фітнес-центру волого завжди.
  • Наявність перепадів температур: знову ж таки, у ванній кімнаті перепади будуть лише періодичними й незначними (наприклад, з 20 до 40 градусів), а в сауні температури можуть більш відчутно відрізнятися.
  • На масу та форму оздоблювального матеріалу, тобто, навантаження, що припадає на клейовий шар.
  • На матеріал оброблюваної поверхні: бетон, цеглу, гіпсокартон тощо.

Говорячи про особливості приміщення, варто розділити види плиткових клеїв на три групи матеріалів:

  • Дисперсійні однокомпонентні – мають хорошу адгезію та синтетичні смоли у складі, підходять для кріплення плитки на гіпсокартоні.
  • Цементні клеї є універсальними, недорогими, підходять для різних типів поверхонь, на які не планується тиск чи інші механічні впливи після укладання плитки.
  • Реактивні – для максимально високого зчеплення з такими різноманітними поверхнями, як метал, дерево та пластик, і для приміщень зі значними перепадами температур.

На що звертати увагу при виборі фуги?

Замазка для плитки призначена для заповнення швів між укладеними плитками на фінішному етапі ремонту. Фуга, як ще називають замазку, має безліч функцій:

  • захищає основу від вологи;
  • запобігає забрудненню стиків;
  • запобігає появі плісняви;
  • служить декоративним елементом завдяки можливості підібрати різні відтінки фуги.

Основними критеріями, на які спираються фахівці при виборі замазки для плитки, є:

  • однорідність та еластичність;
  • колір та тип;
  • виробник (бренд) і вартість.

Наприклад, при виборі кольору можна орієнтуватися на власні смаки та рекомендації дизайнерів: для темної плитки обирати темну чи контрастну світлу фугу, для кольорових – світлішу на кілька тонів чи білу.

Види замазок для плитки залежать від складу суміші:

  • Цементні – з основою із цементу, спеціальними добавками-пластифікаторами та колірними пігментами. Це найбільш універсальна та доступна за вартістю фуга. Вона міцна, довговічна, зручна в роботі навіть для аматора, і єдиний її мінус – схильність до появи плісняви.
  • Епоксидні – з епоксидної смоли та затверджувача. Реалізується суміш готовою, швидко застигає, є дуже стійкою до вологи та зберігає свій первозданний вигляд більше десятка років.
  • Полімерні – силікатні та силіконові. Їх легко змивати при неправильному нанесенні, а ще вони створюють ефективну брудовідштовхувальну поверхню.

Сухі суміші мають витрачаються економічне й коштують менше, зате готові фуги мають переваги для новачків у ремонтній справі та дозволяють зберегти час.

Ну, то як щодо впевненості перед укладанням плитки? Сподіваємося, її значно додалося!

Партнерський матеріал


08.05.2023 723
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2008
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14422 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14079
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2