Клей та фуга для плитки: як обирати?

Плитка – обов’язкова частина ремонту, незалежно від того, обрано класичний чи помпезний інтер’єр, і відноситься приміщення до житлових чи комерційних. В будь-якій будівлі знайдеться місце естетичній кераміці, і закріплена вона має бути на роки й десятиліття. За це відповідають надійний клей для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/kleyi-dlya-plytky та багатофункціональна фуга для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/zapovnyuvachi-shviv. Трішки більше про правила їхнього вибору ви дізнаєтеся з нашої статті.

На що звертати увагу при виборі клею для плитки?

Зважаючи на те, що кахлі бувають габаритними та дрібними, легкими та масивними – варто купити клей для плитки, який підходить саме для вашої плитки та основи – стін чи підлоги. На що іще варто звертати увагу при виборі суміші?

  • На вологість у приміщенні при експлуатації: наприклад, у кухні чи ванній кімнаті квартири лише періодично виникає висока вологість, а в душовій фітнес-центру волого завжди.
  • Наявність перепадів температур: знову ж таки, у ванній кімнаті перепади будуть лише періодичними й незначними (наприклад, з 20 до 40 градусів), а в сауні температури можуть більш відчутно відрізнятися.
  • На масу та форму оздоблювального матеріалу, тобто, навантаження, що припадає на клейовий шар.
  • На матеріал оброблюваної поверхні: бетон, цеглу, гіпсокартон тощо.

Говорячи про особливості приміщення, варто розділити види плиткових клеїв на три групи матеріалів:

  • Дисперсійні однокомпонентні – мають хорошу адгезію та синтетичні смоли у складі, підходять для кріплення плитки на гіпсокартоні.
  • Цементні клеї є універсальними, недорогими, підходять для різних типів поверхонь, на які не планується тиск чи інші механічні впливи після укладання плитки.
  • Реактивні – для максимально високого зчеплення з такими різноманітними поверхнями, як метал, дерево та пластик, і для приміщень зі значними перепадами температур.

На що звертати увагу при виборі фуги?

Замазка для плитки призначена для заповнення швів між укладеними плитками на фінішному етапі ремонту. Фуга, як ще називають замазку, має безліч функцій:

  • захищає основу від вологи;
  • запобігає забрудненню стиків;
  • запобігає появі плісняви;
  • служить декоративним елементом завдяки можливості підібрати різні відтінки фуги.

Основними критеріями, на які спираються фахівці при виборі замазки для плитки, є:

  • однорідність та еластичність;
  • колір та тип;
  • виробник (бренд) і вартість.

Наприклад, при виборі кольору можна орієнтуватися на власні смаки та рекомендації дизайнерів: для темної плитки обирати темну чи контрастну світлу фугу, для кольорових – світлішу на кілька тонів чи білу.

Види замазок для плитки залежать від складу суміші:

  • Цементні – з основою із цементу, спеціальними добавками-пластифікаторами та колірними пігментами. Це найбільш універсальна та доступна за вартістю фуга. Вона міцна, довговічна, зручна в роботі навіть для аматора, і єдиний її мінус – схильність до появи плісняви.
  • Епоксидні – з епоксидної смоли та затверджувача. Реалізується суміш готовою, швидко застигає, є дуже стійкою до вологи та зберігає свій первозданний вигляд більше десятка років.
  • Полімерні – силікатні та силіконові. Їх легко змивати при неправильному нанесенні, а ще вони створюють ефективну брудовідштовхувальну поверхню.

Сухі суміші мають витрачаються економічне й коштують менше, зате готові фуги мають переваги для новачків у ремонтній справі та дозволяють зберегти час.

Ну, то як щодо впевненості перед укладанням плитки? Сподіваємося, її значно додалося!

Партнерський матеріал


08.05.2023 755
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1290
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1611

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

567
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1476
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

532
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

503