Кіно буде

 

 

«Кіно, крім французького, правди не потребує» - відносно давня напівжартівлива  приказка кінокритиків.  З нею можна і потрібно сперечатися, і необов’язково лише кінокритикам, та неможна, як би це категорично не звучало, сперечатися, коли кіно – російське-сучасне, геть безбоязно і безболісно  протягнуло трубу на чужу територію, яку, нетаємниця, ніяк такою не визнає, попри поки що іншого роду трубу.., і рясно заливає стічними водами зі своєї здоровенної фабричної клоаки.   Тут потрібно бути  до атома однозначним.  

 

Перший «брігадір» снГ Сєргєй Бєзрукав і на цьому тижні у всіх кінотеатрах країни вам розповість, як треба родіну любіть і кого нєнавідєть, кромє нємцав, і за шо умєрать, а малий Ступка, колишній  львівський тихий батяр, йому в цьому добротно підіграє, тому  не звикати до таких «почестей», типу злісним упівцем розстріляти з кулемета хароших савєтскіх салдат чи з жовто-блакитною пов’язкою на руці совєршать ачєрідниє атступнічэскіє прєступлєнія.  Продюсер цього «шедевру» на ймення «Матч» такий собі масквіч гаспадін Куліков, філолог тире філософ  за освітою, психолог за покликанням, колишній (а активно подейкують, що й теперішній-майбутній) головний імідж-мейкер крутого зараз пацанчика (до першого брігадіра тіпа Сєрьожка Б. ще далеко, бо є, як знаєте, Віть-ок Я.), який наразі начебто став трохи бютіфульним, не закривши на колодку свою канторку імені «Фронда Змін» - ну той, шо так хтів зреформувати українське село, шо два роки тому аж осідлав в хакі із замурзаною пикою танк,  та й на, хто б подумав, дурнішу за кацапстанську голову проїхався по славних дорогах вітчизняного села, думав, що асфальт під ним трісне, а він дійсно тріснув, коли взяв та й «несподівано» пукнув під щебенем колективного сміху.

 


Тепер очевидно, чому в нашій країні настільки туго з вітчизняним кіно  (кажуть, що непристосований до ринкової економіки). Ще б пак,  нафіга і навіщо вам дивитися на те, як наш «обмаскультчений» мазепинець рятує країну від злих недалеко іноземних терористів на кшталт героїв якогось брюса вілліса, коли з регулярністю раз в штири і  п’ять років можна переглянути не один фільмець з героями, закулісна назва якого «Міцний грішок», всякому брюсу до яких недотягти, а щовечора по-тєліку, крім славних  бійців общої історії» з разобщєннимі чєчєнами, можна спостерігати, як наші воїни-камідзе воють  з раз-общімі чєчєтовими, самогубцями трохи іншого типу, більш наразі, перепрошую, «елітарного», що ніяк не дадуть сєбя в абіду – вони ж найуспішніше за весь час незалежності країни не-кінематографічне  втілення серіалу «Брігада».

 

Нас з Індією, крім кастовості, разючих контрастів серед населення,  єднає ще одна прикметна річ: в нас дуже специфічний «кінематограф». Так, танці, співи, неоковирні бійки в фільмах, це все присутнє, та чого не знайти навіть в дивовижній Індії, так це того, що в нас глядачі не платять за перегляд народних кінофільмів, навпаки – їм платять, раз в чотири-п’ять років. Як наслідок постійні глядачі – платять згодом, непорівнянно більше, ніж їм заплатили. В нас популярні тюремні драми, а десь так з минулого тижня(хай живе, оживає  і процвітає чорно-біле короткометражне кіно !) ще й мелодрами.  Не так дивує, чому на російських телеканалах відсутнє «ігрове кіно» штибу «демократичних» ток-шоу у прямій трансляції, замість яких процвітає гебістська мочіловка і геббельсівська дибилівка для ніжніших  зі всякими «сватами» і «глухарями», як те, чому в нас – з різними live ток-шоу і геб-дибилівками-мочіловками стовідсотково російського стандарту – нікчемніють наші провідні актори із ток-шоу, поступаються конкретно найближчими конкурентам по кнопках культу дистанційного управління. Простий народ  все менше прагне крізь пальці дивитися на  героїв у танках і мерседесах з пижиків і спиртовозок, бо ті не мають слова, ті за базар не атвєчают на противагу  улюбленому героєві з калашем ввечері по їнтеру. У  цьому великому світі на ймення «телевізор» вітчизняний політичний актор програшно дисонує з прастим кал-хозним і баєвим паріньком чи вічно заплаканою домогосподаркою. І хибна думка, що такий «катарсис» покликаний амортизувати депресію та гнів народу – до пори, до часу, а час, як відомо, має особливість закінчуватися, як у таких кіно, на найбільш цікавіших моментах, щоб нові серії починалися з монотонного повторення старих епізодів і прогнозованим фіналом. Чи не прогнозованим.

 

Катя Осадча(в майбутньому з рук якогось «новонародного» президента, чи сатрапа.., ця екс-моделька обов’язково повинна отримати звання героя) після «голосистої країни» невигадливо доскіпливо  випитує у топових чинушів і політиканів про ціни їхніх гардеробів, автівок і теде,  ті напідпитку хвалькувато ріжуть правду матку, а потім оприлюднюють свої несумірні ні з життям, ні зі смертю декларації про доходи – ні, не комп’ютер зробить майбутню революцію, а старий добрий ящик, храни його електрика!

 

 Сьогоднішній телесеріал «Брігада», що триває вже два роки, стрімко втрачаючи глядацькі симпатії навіть там, де за ідеєю жанрово користується найбільшим попитом, рано чи пізно закінчиться – погано для головного прототипа Сані Бєлого. Бо на відміну від кіношних задумів, невидимі сценаристи світу сього не гребують різкими віражами у випадку чого. Головний герой гине, а другорядні, свита, чи дехто зі свити,  залишається – такий реалізм нового українського кіно ? І тут всупереч тезі про не-ринковість, діють якраз закони ринків, не без ідеологічної складової, цього п’янкого аромату для вмираючих романтиків різновеликих калібрів. 

 

Наші «актори» обрали, як завше, легший і економніший хліб (хоч можна заперечити звісно), який не потребує смисленного  креативу для аудиторії.  Може в них «фокус-група» теж із Росії ? Негоже бути Касандрою, але ще кілька фокусів з цілою групою «держава-країна», тоді  вислів «іноземні політтехнологи» буде виглядати справді надумано, не буде ніяких «іноземних», можливо навіть і політтехнологів не буде. Та й справді, якщо міркувати розважливо, нащо вони здалися..? 

 

А ти малий і великий патріоте-бандерівцю-не-акторе-і-акторе-другого-плану  не віднікуйся, що йшов на «Матч» заради того, аби лиш похулити ту кінострічку. Ти йшов туди ще й тому, що ти знаєш як застосувати свою двацєтку-трицєтку, ти трохи нераціональна істота, тобі западло нахаляву скачувати в піратів і ти дуже раціональна… - тобі невигода купувати книжечки, дорожчі за твою трицєтку. Ти хоч в меншому, але все одно  мейнстрімі, як і ті, кого ти так яро нібито ненавидиш, тому не переживай, не парся. Але ти зробив добре, що пішов на той фільм, якщо ти протягом перегляду менше уваги звертав на двоколірні лєнточки, впізнавану говірку і іншу 25-кадрову байду, а більше на основне – м’яч круглий. 

 


03.05.2012 Яв Назар 1581 0
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273