Кіно буде

 

 

«Кіно, крім французького, правди не потребує» - відносно давня напівжартівлива  приказка кінокритиків.  З нею можна і потрібно сперечатися, і необов’язково лише кінокритикам, та неможна, як би це категорично не звучало, сперечатися, коли кіно – російське-сучасне, геть безбоязно і безболісно  протягнуло трубу на чужу територію, яку, нетаємниця, ніяк такою не визнає, попри поки що іншого роду трубу.., і рясно заливає стічними водами зі своєї здоровенної фабричної клоаки.   Тут потрібно бути  до атома однозначним.  

 

Перший «брігадір» снГ Сєргєй Бєзрукав і на цьому тижні у всіх кінотеатрах країни вам розповість, як треба родіну любіть і кого нєнавідєть, кромє нємцав, і за шо умєрать, а малий Ступка, колишній  львівський тихий батяр, йому в цьому добротно підіграє, тому  не звикати до таких «почестей», типу злісним упівцем розстріляти з кулемета хароших савєтскіх салдат чи з жовто-блакитною пов’язкою на руці совєршать ачєрідниє атступнічэскіє прєступлєнія.  Продюсер цього «шедевру» на ймення «Матч» такий собі масквіч гаспадін Куліков, філолог тире філософ  за освітою, психолог за покликанням, колишній (а активно подейкують, що й теперішній-майбутній) головний імідж-мейкер крутого зараз пацанчика (до першого брігадіра тіпа Сєрьожка Б. ще далеко, бо є, як знаєте, Віть-ок Я.), який наразі начебто став трохи бютіфульним, не закривши на колодку свою канторку імені «Фронда Змін» - ну той, шо так хтів зреформувати українське село, шо два роки тому аж осідлав в хакі із замурзаною пикою танк,  та й на, хто б подумав, дурнішу за кацапстанську голову проїхався по славних дорогах вітчизняного села, думав, що асфальт під ним трісне, а він дійсно тріснув, коли взяв та й «несподівано» пукнув під щебенем колективного сміху.

 


Тепер очевидно, чому в нашій країні настільки туго з вітчизняним кіно  (кажуть, що непристосований до ринкової економіки). Ще б пак,  нафіга і навіщо вам дивитися на те, як наш «обмаскультчений» мазепинець рятує країну від злих недалеко іноземних терористів на кшталт героїв якогось брюса вілліса, коли з регулярністю раз в штири і  п’ять років можна переглянути не один фільмець з героями, закулісна назва якого «Міцний грішок», всякому брюсу до яких недотягти, а щовечора по-тєліку, крім славних  бійців общої історії» з разобщєннимі чєчєнами, можна спостерігати, як наші воїни-камідзе воють  з раз-общімі чєчєтовими, самогубцями трохи іншого типу, більш наразі, перепрошую, «елітарного», що ніяк не дадуть сєбя в абіду – вони ж найуспішніше за весь час незалежності країни не-кінематографічне  втілення серіалу «Брігада».

 

Нас з Індією, крім кастовості, разючих контрастів серед населення,  єднає ще одна прикметна річ: в нас дуже специфічний «кінематограф». Так, танці, співи, неоковирні бійки в фільмах, це все присутнє, та чого не знайти навіть в дивовижній Індії, так це того, що в нас глядачі не платять за перегляд народних кінофільмів, навпаки – їм платять, раз в чотири-п’ять років. Як наслідок постійні глядачі – платять згодом, непорівнянно більше, ніж їм заплатили. В нас популярні тюремні драми, а десь так з минулого тижня(хай живе, оживає  і процвітає чорно-біле короткометражне кіно !) ще й мелодрами.  Не так дивує, чому на російських телеканалах відсутнє «ігрове кіно» штибу «демократичних» ток-шоу у прямій трансляції, замість яких процвітає гебістська мочіловка і геббельсівська дибилівка для ніжніших  зі всякими «сватами» і «глухарями», як те, чому в нас – з різними live ток-шоу і геб-дибилівками-мочіловками стовідсотково російського стандарту – нікчемніють наші провідні актори із ток-шоу, поступаються конкретно найближчими конкурентам по кнопках культу дистанційного управління. Простий народ  все менше прагне крізь пальці дивитися на  героїв у танках і мерседесах з пижиків і спиртовозок, бо ті не мають слова, ті за базар не атвєчают на противагу  улюбленому героєві з калашем ввечері по їнтеру. У  цьому великому світі на ймення «телевізор» вітчизняний політичний актор програшно дисонує з прастим кал-хозним і баєвим паріньком чи вічно заплаканою домогосподаркою. І хибна думка, що такий «катарсис» покликаний амортизувати депресію та гнів народу – до пори, до часу, а час, як відомо, має особливість закінчуватися, як у таких кіно, на найбільш цікавіших моментах, щоб нові серії починалися з монотонного повторення старих епізодів і прогнозованим фіналом. Чи не прогнозованим.

 

Катя Осадча(в майбутньому з рук якогось «новонародного» президента, чи сатрапа.., ця екс-моделька обов’язково повинна отримати звання героя) після «голосистої країни» невигадливо доскіпливо  випитує у топових чинушів і політиканів про ціни їхніх гардеробів, автівок і теде,  ті напідпитку хвалькувато ріжуть правду матку, а потім оприлюднюють свої несумірні ні з життям, ні зі смертю декларації про доходи – ні, не комп’ютер зробить майбутню революцію, а старий добрий ящик, храни його електрика!

 

 Сьогоднішній телесеріал «Брігада», що триває вже два роки, стрімко втрачаючи глядацькі симпатії навіть там, де за ідеєю жанрово користується найбільшим попитом, рано чи пізно закінчиться – погано для головного прототипа Сані Бєлого. Бо на відміну від кіношних задумів, невидимі сценаристи світу сього не гребують різкими віражами у випадку чого. Головний герой гине, а другорядні, свита, чи дехто зі свити,  залишається – такий реалізм нового українського кіно ? І тут всупереч тезі про не-ринковість, діють якраз закони ринків, не без ідеологічної складової, цього п’янкого аромату для вмираючих романтиків різновеликих калібрів. 

 

Наші «актори» обрали, як завше, легший і економніший хліб (хоч можна заперечити звісно), який не потребує смисленного  креативу для аудиторії.  Може в них «фокус-група» теж із Росії ? Негоже бути Касандрою, але ще кілька фокусів з цілою групою «держава-країна», тоді  вислів «іноземні політтехнологи» буде виглядати справді надумано, не буде ніяких «іноземних», можливо навіть і політтехнологів не буде. Та й справді, якщо міркувати розважливо, нащо вони здалися..? 

 

А ти малий і великий патріоте-бандерівцю-не-акторе-і-акторе-другого-плану  не віднікуйся, що йшов на «Матч» заради того, аби лиш похулити ту кінострічку. Ти йшов туди ще й тому, що ти знаєш як застосувати свою двацєтку-трицєтку, ти трохи нераціональна істота, тобі западло нахаляву скачувати в піратів і ти дуже раціональна… - тобі невигода купувати книжечки, дорожчі за твою трицєтку. Ти хоч в меншому, але все одно  мейнстрімі, як і ті, кого ти так яро нібито ненавидиш, тому не переживай, не парся. Але ти зробив добре, що пішов на той фільм, якщо ти протягом перегляду менше уваги звертав на двоколірні лєнточки, впізнавану говірку і іншу 25-кадрову байду, а більше на основне – м’яч круглий. 

 


03.05.2012 Яв Назар 1562 0
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

287
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

428
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2288
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1623

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

503
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7432
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2697
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432