Кінаш і Анушкевичус маніпулюють Правим сектором та ветеранами, намагаючись протиправно перешкодити діяльності підприємця?

 

 

В конфлікті підприємця та виконкому громада, як видається, поставила крапку. Більшість мешканців не проти літньої тераси на вул. Страчених. Про це свідчать результати опитування в кількох групах у соціальній мережі Facebook.

 

Так, зокрема, у групі Типовий Франківськ, станом на ранок 27 квітня, понад 200 респондентів не заперечують проти встановлення літньої тераси поруч з готелем "Під Темплем", в той час як представників протилежної позиції - лише 27, повідомляє Шабля.

 

Схоже співвідношення і в інших групах: 

"Найкращі заклади харчування І-Ф області" - 136 / 7

"Франківчани" 116 / 17

"Тепле місто" 62 / 6

 

Варто зазначити, що на терасі будуть відсутні музика, телевізор та пивне/барне устаткування. Опорний план та графік роботи погоджено з релігійною громадою та мешканцями (відстань до пам'ятника - 20 метрів). Паспорт тераси погоджено в архітектурі та рекомендовано комісією міської ради на отримання погодження виконкому.

 

Хочеться вірити, що представники Івано-Франківського МВК, вже найближчим часом зроблять правильні висновки, адже аргументів проти розміщення тераси біля готелю "Під Темплем", фактично не залишилось.

 

Нагадаємо, що конфліктний літник планує встановити кафе "Цімес". Минулого року власники домоглися дозволу на встановлення літника лише у суді.

 

А вже в поточному році, 3 квітня, міська влада, як видається, «адресно» вирішила створити проблему саме власникам «Цімеса», винісши на громадські слухання проект нової редакції Положення "Про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в місті Івано-Франківську". Нова редакція Положення, запропонована управлінням торгівлі, передбачала встановлення нової заборони – на розміщення літніх торгових майданчиків поблизу культових споруд та пам’ятників. Проте громадські слухання відхилили таке нововведення.

 

І тоді Анушкевичус та Кінаш (як стверджує депутат Іван-Франківської міської ради Світлана Оришко), вдалися до спроб маніпуляції патріотичними силами та ветеранами визвольних змагань. Їх представники прибули на засідання міськвиконкому 23 квітня.

 

Лідер прикарпатського "Правого сектору" Василь Абрамів, свідомо чи не свідомо, добре вписавшись в роль, яку йому та іншим патріотам відвели Анушкевичус та Кінаш, заявив на засіданні Івано-Франківського міськвиконкому, нібито літнє кафе поряд з «Цимесом» - це ні більше ні менше - "наруга над нашою пам'яттю і нашою національною історією. Ми вважаємо, що ця вулиця взагалі має бути вулицею скорботи".

 

Депутат Івано-Франківської міської ради Світлана Оришко повідомила в Фейсбуці: «23 квітня,у нашому місті сталася цікава подія. На засідання виконавчого комітету був запрошений Правий Сектор. Вперше за цілу каденцію міського голови ,який у цей час "приймав іноземну делегацію". Засідання було зірвано, оскільки хлопці, які там працюють, раптом "здали свої позиції" та відступили! Може думали, що їх люструють? Хто запросив ПС? Відповідь:

 

 

Світлана Оришко продовжує, коментуючи події: «Я теж була присутня на цьому виконкомі.Було дивно, що Відповідати на запитання представника ПС ,щодо встановлення літнього майданчика на вул.Страчених націоналістів довелось мені ,жінці,дідусь,якої служив в УПА!Шанований ПС був використаний паном мером!Ним було зманіпульовано. Доручення мера виконав Кінаш. "Гросмейстери" з міськвиконкому втрачають свій вплив. Вибори наближаються. Але мені шкода,що заручниками мерської гри стали 30 підприємців нашого міста,які марно три тижні чекають дозволу на встановлення літників. Та всі інші підприємці, бізнесмени та громадяни, які марно чекають від виконавчого комітету вирішення своїх питань».

 

Добре поінформована івано-франківська журналістка Вероніка Шиманська також в Фейсбуці підтверджує та доповнює Світлану Оршикл: «Тут, мені видається, справа не в майданчику. Ігор Фріс довірена особа і помічник депутата Верховної ради О. Шевченка. Так?. Кому на виборах програв голова міст? Вірно - Шевченку. Тому тут ми бачимо не турботу про естетику міста, а намагання Віктора Андрюсовича хоч якось "насолити " Шевченку за свій програш. Не можу забрати Буковель - потріпаю нерви близьким до Шевченка людям. Далі - так магазин фактично утримує синагогу. Співставте площу і витрати на світло, опалення і т.д. В середині приміщення магазин нічого не змінив в структурі синагоги - стіни, стеля, вікна - все збережено. Якщо громаду це так обурює, я маю на увазі громаду ФБ, то чого не кричите що в Центрі європейської інтеграції і культурного діалогу, який відкрили поляки, торгують картами поляка? Це бізнес гірший за магазин.....І останнє - якщо не можна Фрісу- то не можна всім - і біля пам. першій Українській церкві, і біля пам. Пластунам і т.д. Бо тут вже проглядається вибірковість - кому можна, а кому ні ))))»

 

А відомий івано-франківський інтелектуал та політолог Ігор Ткач (Igor Y. Tkach) радить підприємцям звернутися до «компетентних рганів» із заявою про злочин: «А, взагалі, я б у такій ситуації напевно думав би про перспективи подання Заяви про злочин по ст 206 ККУ. Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності

1. Протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити и, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того. хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна за відсутності ознак вимагання,- караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна,- караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

3. Протидія законній господарській діяльності, вчинена організованою групою, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднана з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або така, що заподіяла велику шкоду чи спричинила інші тяжкі наслідки,- караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян».

 

Зауважимо, що підтримують ідею облаштування літнього кафе поряд з готелем «Під темплем» (зауважимо, на достатній відстані від «пам’ятників та культових споруд»), про свідчить голосування в Фейсбуці, такі відомі іванофранківці:

 

Екс-директор Філармонії Андрій Савка,

Лідер громадської ініціативи «Тепле місто» Юрій Филюк,

Депутат міськради Володимир Чорноус,

Керуючий партнер юркомпанії «Моріс Груп» , депутат облради Андрій Романчук,

Громадський активіст, політолог Тарас Случик,

Організатор Івано-Франківського студентського майдану-2014 Максим Кицюк,

Блогер Ростислав Шпук,

Преставник Нацради з питан ТБ і радіомовлення Ігор Маслов

та сотні інших відомих франківців.

 

Але рішення про дозвіл на встановлення літників буде приймати міськвиконком у вівторок, 28 квітня. Враховуючи, яку «ставку» в цій маніпулятивній грі зробило керівництво міста, можна передбачити, що тест на здоровий глузд воно не пройде і легкого рішення про дозвіл на встановлення літники "Цімесу" йому не дасться. Тому, не виключено, що історія матиме своє продовження в судах та правоохоронних органах. 

 

---------------------------------

 

Igor Y. Tkach: Глумитися над померлими - це забувати молитися за них і забувати прибирати їхні могили. Все решта - спекуляція. Біля Ратуші загинуло людей більше і всі мовчать - їдять морозиво?


27.04.2015 957 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

807
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2741
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1711 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3842
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5610
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1789

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

310

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

295

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

458

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

589
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

586
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

866
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2109
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

634
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

957
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1198
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

505 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

705
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807