В Івано-Франківську цьогоріч зросла кількість безпритульних тварин.
Це при тому, що в місті успішно діє КП "Полігон ТПВ", яке займається виловом, стерилізацією та утриманням безпритульних тварин, розповідає журналістці Фіртки волонтерка та працівниця прихистку "Рудий пес" Любов Філь.
"Також, є бюджетні стерилізації на державній "ветеринарці" та й загалом всі клініки роблять стерилізації.
Просто це ще проблема у свідомості наших людей. Хтось з необізнаності не робить стерилізацію, а хтось — з власних упереджень. Але особисто я не знаю мінусів, тому, що це процедура, яка робиться раз на все життя.
Тварина — це не людина, у неї нема такого відчуття нібито "я повинна народити дитину, маю дати продовження свого роду". Тому можна сміливо стерилізувати тварину".
Волонтерка ділиться, не раз чула від людей:
"Тварина має пізнати материнство".
Втім, продовжує Любов Філь, у тварин немає думок про те, що вони хочуть це відчути. У них є гормони, якими вони керуються.
"Так, звісно, тварини все відчувають, вони є дуже розумні. Але коли стається період тічки, тварина хоче спарюватися. Ось і все. Після того вона вагітніє і народжує.
Нехай вагітність в неї триває два місяці, ще до місяця часу вона опікується тими цуциками, своїми дітьми, а далі — забуває. Цуценята ж залишаються.
І я не бачу гуманності, коли господарі не стерилізують тварину, потім її викидають або, ще гірше, топлять дитинчат, керуючись тим, що воно "сліпе, не бачить". Але це вже жива істота, в якої вже б'ється серце.
Люди часто порівнюють зі своїми почуттями, коли це стосується стерилізації тварини, але не відносяться так само до новонароджених створінь".
Разом з тим, чимало людей вважають, що тварина почне хворіти після стерилізації.
"По-перше, стерилізують тварину до першої тічки. Деякі ветеринари рекомендують це зробити після першої — але тоді у тварини вже стається гормональний збій. Тому робити варто все ж до, у віці п’яти-шести місяців.
Якщо ж пішла перша тічка, то це теж не критично і варто зробити стерилізацію, коли вона закінчиться.
По-друге, в Європі, до прикладу, стерилізують вже навіть з трьох-чотирьох місяців. Але, мені здається, це навіть трішки зарано.
Що робить насправді стерилізація? У тварини тоді немає ніяких гормональних збоїв, тобто ми маємо абсолютно нормальну собаку чи кішку.
Адже коли гормональний збій, у них навіть бувають зміни в поведінці. Можлива агресія, спроби втечі, тварини перегризають паркан та втікають", — каже Любов Філь.
Більше читайте у матеріалі: "Щастя не має породи": як на Івано-Франківщині функціонує притулок для тварин "Рудий пес"?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"У кожної — свій характер": на що варто звернути увагу, беручи тварину з притулку