Останні дослідження показали, що антитіла до Covid-19 можуть зникати вже через кілька місяців. Однак, можливо, імунітет від цієї хвороби формують зовсім не вони, а загадкові Т-клітини. Нові висновки вчених дають надію.
Ключі до цієї загадки виникали потроху. Спочатку дослідники виявили пацієнтів, які одужали від Covid-19, але дивним чином не мали до неї антитіл. Далі з'ясувалося, що таких людей може бути чимало, пише Фіртка з посилання на ВВС Україна.
Потім стало відомо, що багато у кого антитіла спочатку з'явилися, але за кілька місяців зникли.
Іншими словами, хоча антитіла й допомагають відстежити поширення пандемії, вочевидь, вони не відіграють такої важливої ролі в імунітеті, як ми вважали раніше.
Поки весь світ був зайнятий антитілами, дослідники почали усвідомлювати, що існує інша форма імунітету, яка роками ховається в нашому організмі.
Йдеться про доволі загадкові Т-лімфоцити, які можуть зіграти вирішальну роль у нашій боротьбі з Covid-19.
Це імунні клітини, головне завдання яких - виявляти та знешкоджувати збудників, які потрапили до клітин або знищувати самі інфіковані клітини. Білки на поверхні Т-клітин з'єднуються з білками на поверхні непрошених гостей в організмі, руйнуючи їх таким чином.
Т-клітини мають трильйони можливих версій поверхневих білків, кожен з яких розпізнає різні мішені. Оскільки Т-клітини залишаються в крові протягом багатьох років після перенесеної інфекції, вони також сприяють "довготривалій пам'яті" імунної системи й дозволяють їй швидше та ефективніше реагувати, коли вона знову стикається зі старим ворогом.
Кілька досліджень показали, що у людей, які перехворіли Covid-19, залишаються Т-клітини, здатні розпізнавати вірус, незалежно від того, чи відчувають вони симптоми хвороби.
Це зрозуміло. Втім, нещодавно вчені виявили більш загадковий нюанс. З'ясувалося, що у деяких людей тест на антитіла до Covid-19 може бути негативним, а на Т-клітини, які здатні розпізнати вірус, - позитивним.
Це змусило припустити, що певний рівень імунітету проти захворювання може бути вдвічі поширенішим, ніж вважалося раніше.
Однак найбільшою загадкою став той факт, що вчені виявили специфічні до Covid-19 Т-клітини у зразках крові, взятих за роки до початку пандемії.
Виходить, що деякі люди вже мали певний ступінь імунітету до коронавірусу, ще до того як ним захворіла перша людина.
Як з'ясувалося, напрочуд багато людей, 40-60% з тих, хто ніколи не контактував із вірусом, мають такі Т-клітини.
Схоже, що Т-клітини і є таємним джерелом імунітету до Covid-19.
Нагадаємо, що станом на сьогодні в Україні за минулу добу 5 397 підтверджених випадків COVID-19. Загалом вже 244 734 українці захворіли на коронавірус.
Читайте також:
Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус
На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19
Там, де лікують інфікованих COVID-19: репортаж з реанімації франківської лікарні (ВІДЕО)
Чому Івано-Франківськ має бути схожим на Італію, - Зеленський звинувачує мерів-бунтарів у популізмі
Як лікують пацієнтів з COVID-19 у Франківську і чи достатньо місць для хворих (ВІДЕО)