Хто має право отримати виплати за загиблих воїнів та як це зробити. Пояснення від громадської організації

Смерть кожного захисника чи захисниці це велика втрата для України та родини.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Центр спільних дій.

Тому ще 28 лютого Уряд прийняв рішення про виплату допомоги родинам загиблих, щоб принаймні зняти з них можливий фінансовий тягар. Однак велика кількість громадян та громадянок все ще не знає про те, як отримати допомогу від держави, або ж губиться на бюроктратичному шляху. Громадська організація “Центр спільних дій” пояснює як отримати виплату від держави і хто має на це право.

На що можуть розраховувати члени сім’ї військовослужбовців, які загинули у війні? Їм виплачується одноразова допомога – 15 мільйонів гривень. Одноразова виплата розподіляється порівну між батьками, одним із подружжя, неповнолітніми дітьми та утриманцями загиблого захисника чи захисниці України. 

Сім’я має право на отримання допомоги з моменту загибелі військовослужбовця. Для цього потрібно отримати свідоцтво про смерть, а також декілька документів від командира частини: витяг про виключення загиблого з особового складу військової частини; довідку про причини та обставини загибелі; також витяг про склад сім'ї військовослужбовця.

З цими документами член сім’ї загиблого пише заяву на виплату одноразової допомоги у найближчому військкоматі. Окрім документів, отриманих від командира частини, до заяви додаються копії свідоцтва про смерть загиблого, власних паспортних даних та ідентифікаційного коду. Якщо на отримання допомоги претендує дружина або чоловік загиблого, потрібна копія свідоцтва про шлюб. Якщо мати або батько - додають копію свідоцтва про народження загиблого. Якщо заявником є дитина, подає копію свого свідоцтва про народження. А якщо це особа, яка перебувала на утриманні, то додає рішення суду про утримання. 

Ці документи військкомат передає на Міноборони і вже там спеціальна комісія впродовж 30 днів ухвалює рішення про виплату допомоги. Його затверджує міністр і вже тоді починають нараховувати кошти членам родини загиблого чи загиблої. 

Чи мають право на отримання допомоги, наприклад, цивільна дружина чи чоловік загиблого або ж загиблої? А брат чи сестра? Дідусь або бабуся? Юристи стверджують, що так, якщо через суд вдасться довести спільне проживання та побут. Такі випадки є – Верховний суд виносив щонайменше два таких вироки: на користь рідної сестри загиблого і на користь повнолітнього сина. 

Якщо військовослужбовець чи військовослужбовиця зникли безвісти, то їх через суд можна визнати загиблим і подавати запит на отримання одноразової допомоги. Але тільки через пів року відтоді як людина зникла. Цей термін відраховується з моменту отримання офіційного документу у військовій частині. 

Ще одна допомога, яку можуть отримати родини - це кошти на поховання загиблих. Місцева рада зобов’язана виділити на це п’ять прожиткових мінімумів. З першого грудня ця сума складатиме 13 420 гривень. Для цього потрібно написати заяву, подати паспортні дані та ідентифікаційний код, свідоцтво про смерть військового чи військової, а також копію документа, що підтверджує участь в бойових діях. 

Жодні виплати не замінять піклування батька або матері, любові чоловіка чи дружини, підтримки брата чи сестри. Але держава готова дбати про родини загиблих військовослужбовців. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


03.12.2022 Іван Муканик 839
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12162 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1423
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

761
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5904
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1624
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1477

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

546

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1368

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1183

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1086
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

436
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

549
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1474
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

511
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

781
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5822
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12550
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

415
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

399
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

716 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1166