Хресна Дорога Центру паломника «Симеон Лукач» бере участь у Всеукраїнському конкурсі з ландшафтної архітектури та садового дизайну.

Захід присвячено 30-річчю Незалежності України. Він проходитиме у Києві вкінці серпня.

Цими днями проєкт Хресної Дороги, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» офіційно зареєстрували для участі в Першій Українській Національній премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну. Проєкт братиме участь в номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору».

Про це повідомляє Фіртка із посиланням на Центр паломника «Симеон Лукач».

Дана премія присуджується за підсумками роботи професійного незалежного журі на Фестивалі «Українська національна премія з ландшафтної архітектури та дизайну», що відображає сучасні досягнення України в галузі ландшафтної архітектури, міського планування, ландшафтного будівництва і садово-паркового мистецтва.

В цьому році захід присвячено 30-річчю Незалежності України, а його головною темою стала «Україна. Місто. Сад».

В Премії можуть брати участь ландшафтні архітектори, дизайнери, архітектори, управління зеленого господарства міст, громадські об’єднання, некомерційні організації, комерційні компанії, що представляють концептуальні об’єкти згідно з номінаціями даного Положення. Премія має статус високої української професійної нагороди національного значення в галузі ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва, ландшафтного будівництва, благоустрою та озеленення.

«Декрети Апостольського Престолу» в Римі від 24 квітня 2001 року відкрили шлях до беатифікації тридцяти українських подвижників (29 греко-католиків і 1 римо-католик). Серед них – єпископ Симеон Лукач.

Центр паломника “Симеон Лукач” діє при парафії св. апостолів Петра і Павла в мальовничому куточку с. Старуня, Богородчанського району Івано-Франківської області.

Ідея спорудження Хресної дороги зародилась давно та перейшла в стадію активного розвитку у 2020 році, коли й була запроєктована та споруджена 1-а черга комплексу. Архітектурний ансамбль розміщено на схилі пагорба, рельєф якого було видозмінено для формування композиції у вигляді серпантинного ходу між Стаціями Хресної дороги з поступовим підйомом вгору. На вході до Хресної дороги влаштовано Вхідну групу, котра розкриває лінійну перспективу на Каплицю з Джерелом, Гріб Господній та Хрест на вершині. Каплицю з чашею для освячення води запроєктовано в місці діючого природного джерела з власною історією, яку було вирішено продовжити в утвореному вигляді. Серпантин Хресної дороги побудовано таким чином, що за прикладом гнуття виноградної лозини звивається пагоном вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а Стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів.

Акцентом композиції комплексу “Хресної дороги” є Хрест на вершині пагорбу, який має висоту 25 м і був запроєктований у вигляді металевої конструкції з перфорованою обшивкою, комплексним підсвіченням, а в основі влаштовано Каплицю Святої Родини, котра виконана з прозорими скляними стінками та куполом, доповнюючи ледь помітний силует Хреста.

В найближчій перспективі – проєктування і спорудження храмового комплексу, автостоянки та побутових приміщень для паломників.

Додамо, що конкурс проходитиме 27-29 серпня 2021 року в ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна (Київ).

Більше інформації за посиланням – http://lad.laburo.com.ua/


Читайте також:

У Старуні відбулася проща до дня Зіслання Святого Духа (ФОТО)

В селі Старуня створять унікальну мозаїку Гробу Господнього (ВІДЕО)

У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбудеться перша у Великому Пості Хресна Дорога

Фотогалерея


06.08.2021 1427
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

479
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1394
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3563
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1699

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

506

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1142

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1313
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

430
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

505
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

452
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1513
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5270
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1550 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

619
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

530