Холодні дзвінки: секрети та техніки

Холодними дзвінками називають комунікацію з потенційним клієнтом, який ще не мав справи з певною компанією.

Мета телефонної розмови — продаж товару. Він може бути прямим чи не прямим. Йде мова про купівлю, використання безплатного промокоду, запрошення на презентацію продукту тощо.

Холодні дзвінки є найскладнішим типом залучення клієнтів, їхнє проведення має чимало особливостей. За посиланням https://online.novaposhta.education/ ви можете записатися на повний курс з маркетингу в «Школі бізнесу Нової пошти», де дізнаєтесь все про успішні холодні дзвінки, зможете будувати діалог за усіма правилами та досягати головної цілі — отримання нових клієнтів.

Як розмовляти з людьми, щоб вони ставали клієнтами

Є способи зробити холодні дзвінки ефективними та приємними для обох сторін. Менеджерам бажано проходити навчання, аби зрозуміти, як це працює, що потрібно для досягнення поставлених цілей.

Холодний дзвінок можна перетворити на «гарячий лід», але щоб не чути після вітання фразу «мені це не цікаво», менеджер має вміти працювати зі скриптами — алгоритмами чи сценаріями розмови, які націлені на підвищення ефективності переговорів.

Техніка продажу

У кожного продавця є свої секрети та підходи до розв'язання задач. Ставку можна робити на харизму чи ораторське мистецтво. Завжди звертайте увагу на такі речі:

  • Під час телефонної розмови важливе кожне слово. Людей може не хвилювати, що саме ви продаєте, але вони точно зацікавлені в собі. Умієте привертати увагу, знаходити правильні теми та коректно презентувати їх — отримаєте увагу майбутнього клієнта.
  • Підготуйтесь до дзвінка, зберіть дані про людину. Персоналізація завжди працює.
  • Телефонуйте в хорошому настрої, посміхайтесь (це відчувається навіть тоді, коли ми не бачимо співрозмовника).

Техніка холодних дзвінків будується на психологічних прийомах. Менеджер має бути ввічливим, доброзичливим, використовувати зрозумілі розбірливі слова, не тиснути на співрозмовника.

Якщо абонент не хоче спілкуватись з вами, поважайте його бажання — зупиніть розмову. Не сприймайте відмови на свій рахунок. Людині пропозиція може бути нецікавою за різними причинами, які відбуваються без вашої участі. 

Сценарій холодного дзвінка передбачає реалізацію таких етапів:

  • Самопрезентація.
  • Коротка інформація про клієнта.
  • Приклади вигоди.
  • Відповіді на питання.

Не тягніть час і будьте лаконічними — у вас є приблизно 10 секунд для привернення уваги співрозмовника.

Як перетворювати дзвінки в дії

Холодні дзвінки, про які ви можете детальніше почитати за посиланням https://online.novaposhta.education/blog/sekreti-efektivnih-holodnih-dzvinkiv, можуть призводити до цілі або нічим не завершуватись. Техніка продажів вважається холодною, бо:

  • Дзвінок йде клієнту, який на нього не чекав, не замовляв, можливо, просто не є зацікавленим.
  • Продавець думає, що абонент належить до цільової групи, але знати про це напевно не може.
  • Навіть якщо людина належить до ЦА, не факт, що вона хоче скористатись послугою чи купити продукцію зараз або взагалі.
  • Клієнт може погодитись на щось, а потім зникнути — це не рідкість.

За даними статистики, зі 100 холодних абонентів покупцями стають лише 1–3. Так, мало, але це специфіка такого способу організації продаж, розширення цільової аудиторії.

Спочатку визначте об'єкти, що є пріоритетними. Не треба телефонувати всім підряд. Для отримання найкращого ефекту дані пошуку звужують. Обирайте людей, які з найбільшою ймовірністю зацікавляться вашою пропозицією. Коли зробите програму за типом «максимум», займіться невеличкими цілями. Зберіть відомості про важливих потенційних клієнтів. Підготовка збереже час дзвінків та збільшить шанси на отримання ствердної відповіді.

Подумайте, як можете привернути увагу людини. Якщо вийде зробити це, абонент не покладе слухавку. У вас кілька секунд, тож діяти треба без вагань. Пропонуйте вигоди, дійте тонко, відмовтесь від пресингу, тієї настирливості, що відштовхує. Не просто рекламуйте, а пропонуйте розв'язання проблем. У комплексі це спрацює.

Партнерський матеріал


04.10.2021 2225
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

754
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14129 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6237

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1616
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13801
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2