Сьогодні, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), кількість українців, офіційно зареєстрованих для отримання тимчасового захисту в країнах Європи, сягає майже 4,8 млн осіб.
Про це повідомляє ГО «Європа Без Бар'єрів», передає Фіртка.
При тому, що і Європейський союз загалом, і кожна з країн Європи зокрема продовжують надавати всебічну підтримку українським громадянам, надаючи доступ до житла, ринку праці, медичних послуг, освіти, а також соціальну допомогу у вигляді виплат, передбачається, що після певного періоду перебування в країнах ЄС українці почнуть забезпечувати себе самостійно.
Адже суть тимчасового захисту полягає не стільки в утриманні українців, скільки в наданні першочергової допомоги для максимально комфортної інтеграції їх в нові суспільства, їхньої адаптації до роботи/навчання й отримання фінансової незалежності.
З огляду на це, в аналітичному центрі «Європа Без Бар’єрів» з’ясували скільки коштуватиме українцям прогодувати себе самотужки та наскільки дорожчим є харчування в Європейських країнах у порівнянні з Україною.
Дослідження включало аналіз вартості ідентичних за змістом і ваговою структурою наборів продуктів та розрахунок орієнтованої середньомісячної вартості «продовольчого кошика» – набору їжі, що характеризує типовий рівень і структуру місячного харчування однієї працездатної людини в Україні та країнах Східної та Західної Європи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!