"Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

З січня 2020 року прикарпатцям доведеться платити за перегляд супутникових каналів.

Чому за телебачення потрібно буде платити, як це відбуватиметься і для чого потрібні такі зміни, в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповів медіаексперт Ігор Маслов, пише Фіртка.

Як відомо, у 2018 році в Україні відключили аналогове телебачення за винятком місцевого мовлення і прикордонних з Росією областей. За словами Ігоря Маслова, це був перший етап переходу на європейський варіант мовлення.

«Ми перейшли на ефірне мовлення в цифрі - Т2. Воно було, є і буде безкоштовним, як і у всіх європейських країнах. Все інше телебачення: кабельне, IPTV, OTT та супутникове переходить на платну форму. Кабельне та IPTV і раніше були за оплату, а зараз ми підійшли до того, що буде кодуватися супутник», - пояснює Маслов.

Медіаесперт каже, що кодування супутникового сигналу має декілька етапів:

Перший – це кодування потоку цифрових каналів, які надходять на будь-яку вежу і потім транслюються в Т2 безкоштовно. До цього часу цей потік був безкоштовним і всі, хто має супутникову тарілку могли знімати його з супутника дивитися самому, чи пускати в мережу. Тепер «Зеонбуд» закодував свій потік, який надходить на вежі. Тепер його не можна дивитися просто так. Тільки спеціальне обладнання, яке стоїть на вежі його приймає, розкодовує і безкоштовно роздає людям.  

Другий етап розпочнеться в листопаді – це почергове кодування українських каналів на супутнику, щоб люди зрозуміли, що процес невідворотний. Канали на деякий період часу будуть кодувати сигнал. Люди побачать, що у них пропав 1+1, Інтер, 5 канал, Прямий, СТБ і будуть визначатися чи платити за супутник, чи шукати інші варіанти.

Третій етап - кодування каналів основних медіа груп. З 20 січня 2020 року приймати ці канали можна буде тільки через спеціальний тюнер. Він буде розкодувати канали. Тарілка залишається та сама, тільки треба буде докупити тюнер. З ним можна буде дивитися і платні і безкоштовні канали. Без тюнера можна буде дивитись тільки безкоштовні канали: 112, News1, Галичина, Суспільне, UA1, UA Культура, музичні канали, розважальні. Втім, з часом і їх можуть закодувати. Наразі ціна на тюнер ще не відома.

«Це не є українське ноу-хау. У всьому світі безкоштовним є виключно ефірне телебачення. Все інше - тільки на комерційній основі. В нас це буде певний соціальний експеримент. Адже щоб дивитися канали, треба буде заплатити гроші і виникає питання чи люди готові будуть платити», - розмірковує Маслов.

Медіаексперт зауважує, що кодування вплине і на кабельних провайдерів, адже з нового року підніметься ціна на трансляцію і для них. Відповідно очікується підняття цін для абонентів. Кожен провайдер, сам визначить ціни, але подорожчання буде відчуватися.

«Ми до цього йшли довго. Першим етапом було відключення аналогового. Потім, приблизно рік готувалися, щоб перейти на систему платного телебачення. Ми напевне були єдиною країною, де можна було на базарі купити супутникову тарілку, включити і дивитися. Такого більше ніде немає. Всюди принцип платного телебачення однаковий: купити тюнер і щомісячно оплачувати провайдеру за перегляд. Не заплатили – немає сигналу», - пояснює Маслов.

Окремо Ігор Маслов попереджає, щоб люди не думали, що розкодують канали за 100 грн і будуть дивитися. Адже ця система кодування дуже складна і не піддається розкодуванню.

«20 січня 2020 року ера безкоштовного телебачення закінчується. Ми все телебачення, окрім ефірного переводимо на платну форму. Це може змінити і сам ринок провайдерів. Хтось з людей вирішить, що кабельне буде вигідніше, або купить Т2. Інші будуть дивитися телебачення у смартфоні через ОТТ провайдерів, адже для цього потрібно тільки мобільний інтернет. Деякі провайдери самі зникнуть, бо стане не вигідно працювати», - підсумовує медіаексперт.


24.10.2019 20008 7
Коментарі (7)

РР 2019.10.24, 12:00

Купив собі тюнер "два в одному", там є супутниковий і T2 тюнери, а так як за Т2 платити не треба, то дивлюсь безкоштовно, це магазин навпроти музшколи, Галицька-64 здається.

Nikola 2019.10.24, 12:37

В Европі переважна більшість платних каналів без реклам. Український споживач за перегляд каналів, які містять рекламу, ще мають платити? Стоп!

Nikola 2019.10.24, 12:48

Не коректно!  Жодної халяви не було! Кодувати канали з комерційною рекламою, ну, ну...  Всі канали пускають комерційну рекламу! Яка халява, якщо канали пускають комерційну рекламу, за яку платять великі гроші...

Олег 2019.10.24, 14:10

І тепер люди, які живуть далеко від обласного центра позбавляться перегляду навіть основних державних каналів. Т2 там не ловить, а за супутник доведеться платити.

Олександр Ткаченко 2019.10.24, 14:15

Черговий дерибан гоошей. Яко канали "безкоштовно роздаються людям, то навіщо кодуваня-розкодуваня, це ж зайві витрати? Тобто у планах кодування і Т2 І ціа тюнера відома від1200 гривень + активувати на ХтраТб або Віасат. Плюс щомісячна абонплата. Люди  не просто так ставлять тарілки, а тому щл інакше немає прийому . Та нічого, проживемо і без Коломойського і Ахметова. До речі, про  кодування міжнародних  версій 1+1  та Інтер ніхто нічого не казав. Залишаться Прямий, 5, Еспресо, UA: перший, культура, закарпаття, ким, донбас - наразі про кодування анічичирк. І Ахмтівскі 34 і Донбас теж не входять у список кодування.невже 60 каналі буде мало?А там, дивись і Т2 зроблять нормальне покриття.б,

 

Роман 2019.10.24, 17:24

НЕ ЗНАЮ, ХТО ВИГРАЄ ЦИМ КОДУВАННЯМ ОСНОВНИХ КАНАЛІВ, АЛЕ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО НІХТО КУПУВАТИ НОВІ ТЮНЕРА НЕ БУДЕ, І ПЛАТИТИ АБОНПЛАТУ ТЕЖ НІХТО НЕ БУДЕ!!!!ЗНАЮ, ОДНЕ,ТЕПЕР ВСІ  БУДУТЬ ДИВИТИСЯ БЕЗКОШТОВНІ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ, БО ВОНИ КОДУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ...І ТЕПЕР БАБКА В ДАЛЕКОМУ СЕЛІ БУДЕ ВЗНАВАТИ НОВИНИ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ

Бандера 2019.10.24, 18:42

Наші олігархи скоро подавляться баблом. Відключать канали і всі перейдуть на російські канали, які ніхто і не думає кодувати.  Тоді ми точно "виграємо" інформаційну війну. Так тримати! Далі буде, бо лосі і придурки прийшли до влади... 

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1569
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1011
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1273 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3728 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33868
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2829

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

352

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

747

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1693

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1062
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

627
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

507
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

882
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1982
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12196
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1492
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1276
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

537
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

248
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

318
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

363
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1255