"Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

З січня 2020 року прикарпатцям доведеться платити за перегляд супутникових каналів.

Чому за телебачення потрібно буде платити, як це відбуватиметься і для чого потрібні такі зміни, в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповів медіаексперт Ігор Маслов, пише Фіртка.

Як відомо, у 2018 році в Україні відключили аналогове телебачення за винятком місцевого мовлення і прикордонних з Росією областей. За словами Ігоря Маслова, це був перший етап переходу на європейський варіант мовлення.

«Ми перейшли на ефірне мовлення в цифрі - Т2. Воно було, є і буде безкоштовним, як і у всіх європейських країнах. Все інше телебачення: кабельне, IPTV, OTT та супутникове переходить на платну форму. Кабельне та IPTV і раніше були за оплату, а зараз ми підійшли до того, що буде кодуватися супутник», - пояснює Маслов.

Медіаесперт каже, що кодування супутникового сигналу має декілька етапів:

Перший – це кодування потоку цифрових каналів, які надходять на будь-яку вежу і потім транслюються в Т2 безкоштовно. До цього часу цей потік був безкоштовним і всі, хто має супутникову тарілку могли знімати його з супутника дивитися самому, чи пускати в мережу. Тепер «Зеонбуд» закодував свій потік, який надходить на вежі. Тепер його не можна дивитися просто так. Тільки спеціальне обладнання, яке стоїть на вежі його приймає, розкодовує і безкоштовно роздає людям.  

Другий етап розпочнеться в листопаді – це почергове кодування українських каналів на супутнику, щоб люди зрозуміли, що процес невідворотний. Канали на деякий період часу будуть кодувати сигнал. Люди побачать, що у них пропав 1+1, Інтер, 5 канал, Прямий, СТБ і будуть визначатися чи платити за супутник, чи шукати інші варіанти.

Третій етап - кодування каналів основних медіа груп. З 20 січня 2020 року приймати ці канали можна буде тільки через спеціальний тюнер. Він буде розкодувати канали. Тарілка залишається та сама, тільки треба буде докупити тюнер. З ним можна буде дивитися і платні і безкоштовні канали. Без тюнера можна буде дивитись тільки безкоштовні канали: 112, News1, Галичина, Суспільне, UA1, UA Культура, музичні канали, розважальні. Втім, з часом і їх можуть закодувати. Наразі ціна на тюнер ще не відома.

«Це не є українське ноу-хау. У всьому світі безкоштовним є виключно ефірне телебачення. Все інше - тільки на комерційній основі. В нас це буде певний соціальний експеримент. Адже щоб дивитися канали, треба буде заплатити гроші і виникає питання чи люди готові будуть платити», - розмірковує Маслов.

Медіаексперт зауважує, що кодування вплине і на кабельних провайдерів, адже з нового року підніметься ціна на трансляцію і для них. Відповідно очікується підняття цін для абонентів. Кожен провайдер, сам визначить ціни, але подорожчання буде відчуватися.

«Ми до цього йшли довго. Першим етапом було відключення аналогового. Потім, приблизно рік готувалися, щоб перейти на систему платного телебачення. Ми напевне були єдиною країною, де можна було на базарі купити супутникову тарілку, включити і дивитися. Такого більше ніде немає. Всюди принцип платного телебачення однаковий: купити тюнер і щомісячно оплачувати провайдеру за перегляд. Не заплатили – немає сигналу», - пояснює Маслов.

Окремо Ігор Маслов попереджає, щоб люди не думали, що розкодують канали за 100 грн і будуть дивитися. Адже ця система кодування дуже складна і не піддається розкодуванню.

«20 січня 2020 року ера безкоштовного телебачення закінчується. Ми все телебачення, окрім ефірного переводимо на платну форму. Це може змінити і сам ринок провайдерів. Хтось з людей вирішить, що кабельне буде вигідніше, або купить Т2. Інші будуть дивитися телебачення у смартфоні через ОТТ провайдерів, адже для цього потрібно тільки мобільний інтернет. Деякі провайдери самі зникнуть, бо стане не вигідно працювати», - підсумовує медіаексперт.


24.10.2019 20135 7
Коментарі (7)

РР 2019.10.24, 12:00

Купив собі тюнер "два в одному", там є супутниковий і T2 тюнери, а так як за Т2 платити не треба, то дивлюсь безкоштовно, це магазин навпроти музшколи, Галицька-64 здається.

Nikola 2019.10.24, 12:37

В Европі переважна більшість платних каналів без реклам. Український споживач за перегляд каналів, які містять рекламу, ще мають платити? Стоп!

Nikola 2019.10.24, 12:48

Не коректно!  Жодної халяви не було! Кодувати канали з комерційною рекламою, ну, ну...  Всі канали пускають комерційну рекламу! Яка халява, якщо канали пускають комерційну рекламу, за яку платять великі гроші...

Олег 2019.10.24, 14:10

І тепер люди, які живуть далеко від обласного центра позбавляться перегляду навіть основних державних каналів. Т2 там не ловить, а за супутник доведеться платити.

Олександр Ткаченко 2019.10.24, 14:15

Черговий дерибан гоошей. Яко канали "безкоштовно роздаються людям, то навіщо кодуваня-розкодуваня, це ж зайві витрати? Тобто у планах кодування і Т2 І ціа тюнера відома від1200 гривень + активувати на ХтраТб або Віасат. Плюс щомісячна абонплата. Люди  не просто так ставлять тарілки, а тому щл інакше немає прийому . Та нічого, проживемо і без Коломойського і Ахметова. До речі, про  кодування міжнародних  версій 1+1  та Інтер ніхто нічого не казав. Залишаться Прямий, 5, Еспресо, UA: перший, культура, закарпаття, ким, донбас - наразі про кодування анічичирк. І Ахмтівскі 34 і Донбас теж не входять у список кодування.невже 60 каналі буде мало?А там, дивись і Т2 зроблять нормальне покриття.б,

 

Роман 2019.10.24, 17:24

НЕ ЗНАЮ, ХТО ВИГРАЄ ЦИМ КОДУВАННЯМ ОСНОВНИХ КАНАЛІВ, АЛЕ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО НІХТО КУПУВАТИ НОВІ ТЮНЕРА НЕ БУДЕ, І ПЛАТИТИ АБОНПЛАТУ ТЕЖ НІХТО НЕ БУДЕ!!!!ЗНАЮ, ОДНЕ,ТЕПЕР ВСІ  БУДУТЬ ДИВИТИСЯ БЕЗКОШТОВНІ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ, БО ВОНИ КОДУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ...І ТЕПЕР БАБКА В ДАЛЕКОМУ СЕЛІ БУДЕ ВЗНАВАТИ НОВИНИ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ

Бандера 2019.10.24, 18:42

Наші олігархи скоро подавляться баблом. Відключать канали і всі перейдуть на російські канали, які ніхто і не думає кодувати.  Тоді ми точно "виграємо" інформаційну війну. Так тримати! Далі буде, бо лосі і придурки прийшли до влади... 

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

470
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1262
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2190 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2988
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2938
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1588