Керівник “DTEK Західенерго” живе без доходів. Багатії та злидарі Івано-Франківської облради

 

 

Директор найбільшої в Західній Україні електростанції - найбідніший депутат обласної ради. Найбільшими статками володіє заступник голови облради Басараб.

 

Найбагатші депутати Івано-Франківської обласної ради

Найбагатшим депутатом Івано-Франківської обласної ради, за рівнем доходів у 2016 році став представник ВО “Батьківщина” Андрій Іваськів. Дохід депутата склав понад 5,5 млн грн, ще майже мільйон заробила дружина підприємницькою діяльністю. Іваськів володіє ТзОВ “Енергетик-Прикарпаття”  і задекларував 9 вантажних автомобілів. Дружина є одним із бенефіціарів ТзОВ “Любава”.

 

 

Другий щабель у рейтингу багатіїв облради посідає однопартієць Іваськіва Дмитро Грицюк. Його статки склали понад 2,5 млн грн. Депутат задекларував у власності 19 одиниць спецтехніки сільськогосподарського призначення. Основним місцем роботи депутат вказав ТОВ “Енергоінвест”, що зареєстроване у Вінниці.

 

Окрім того, є кінцевим бенефіціаром в ПП “Стомат-Снятин”,  де працює і його дружина. Також Грицюк задекларував дохід від підприємницької діяльності у ряді інших підприємств: ПП “Аронія”, ТОВ “Варто”, ТОВ “УПГ Агро”, ТОВ “Альянс-Агро”, ТОВ “Терра-Потічок”, ФГ Томаш Тетяни Вікторівни, ТОВ “Стройбудсервіс”. Цікаво, що в жодній з перерахованих фірм він не є ні співзасновником, ні бенефіціаром.

 

Дружина депутата отримала дохід від підприємницької діяльності ще у трьох фірмах - майже мільйон гривень у тому ж ТОВ “Терра-Потічок”, майже чверть мільйона у ТОВ “Конті”, і майже таку ж суму від Пася Юрія Володимировича.  Окрім того, дружина Петра Грицюка, згідно даним Youcontrol, є кінцевим бенефіціаром ТзОВ “Прут-Че”, яке в декларації не вказане.

 

"Я нічого не маю до перелічених підприємств. Просто співпрацював з ними. У мене різностороння діяльність - працюю по 6-7 напрямках. Я організовую бізнес. Надаю послуги фермерським господарствам, також маю своє фермерське господарство," - коментує Дмитро Грицюк.

 

Нагадаєм, що згідно аналітики руху ЧЕСНО, Дмитро Грицюк пропустив у 2016 році понад 55% засідань постійних комісій облради.

 

Третім у списку багатіїв облради став представник БПП “Солідарність” Юрій Голіней. Його дохід сягнув понад 1,5 млн грн. Депутат задекларував, що є власником і кінцевим бенефіціаром ТОВ “Прикарпатсервіс”.

 

Голова Івано-Франківської ОДА і депутат обласної ради від БПП “Солідарність” Олег Гончарук теж потрапив до списку багатіїв. Щоправда, основну частину доходу у понад мільйон гривень,  задекларувала дружина - Людмила Гончарук. Вона займається підприємницькою діяльністю.  Натомість дохід голови ОДА склав лише трохи більше 150 000 грн. Проте, це не завадило Олегу Гончаруку зробити дружині два подарунки у негрошовій формі на суму у 240 000 грн.

 

Список мільйонерів продовжує Богдан Станіславський - представник “Об’єднання “Самопоміч” з Коломийщини. Дохід сім’ї склав понад 1,1 млн грн. Майже мільйон заробила дружина, яка володіє ТзОВ “Станіславський”, сам депутат є співзасновником компанії “Обер-Буд”, також, разом з дружиною, депутат задекларував 20 одиниць спецтехніки - вантажівки, причіпи та самоскиди.

 

До списку багатіїв потрапив ще один представник “Самопомочі” Сергій Коцюр. Однак, ще у березні цього року він у коментарі Руху ЧЕСНО зазначив, що ТВК прийняла рішення про відкликання його як депутата облради через те, що він обіймає посаду заступника міського голови у Коломиї.

 

Однак, за таке рішення не проголосувала ще обласна рада. Наразі профайл Коцюра залишається у списку депутатів обласної ради на її офіційному сайті.

 

У розмові з журналістом Руху ЧЕСНО Коцюр зазначив, що питання про припинення ним депутатських повноважень на сесію обласної ради так і не виносилось. Тобто юридично він залишається депутатом. За 2016 рік він пропустив 83% засідань постійної комісії з питань захисту прав ветеранів АТО та 42% сесійних засідань.  

 

Сергій Коцюр задекларував річні доходи у понад мільйон гривень. 990 000 грн у сімейну скарбничку принесла дружина, яка займається підприємницькою діяльністю.

 

"Перш за все, ви повинні зрозуміти, що ті 990 тисяч, які заробила дружина - це і оборотні кошти в тому числі. Вона уже багато років веде підприємницьку діяльність. Зареєстрована як ФОП і займається рекламним бізнесом та продажем комп’ютерної техніки", - роз'яснив С.Коцюр.

 

Закриває рейтинг багатіїв депутат від БПП “Солідарність” Дмитро Лащук. Дохід депутата склав трохи більше мільйона гривень. Лащук є кінцевим бенефіціаром ТОВ “УБ-БТД”.

 

В лютому цього року, під час нарад з перевізниками у Печеніжинській ОТГ Дмитро Лащук, після словесної перепалки з журналістом Євгеном Гапичем вдарив останнього у живіт. За результатом конфлікту журналіст подав позов до суду на Лащука.

 

 

Чому керівник фірми Ахметова злидарює?

На відміну від Івано-Франківської міської ради, де “злиднів” виявилось п’ятеро, в обласній раді їх всього двоє.

 

 

Директор компанії “ДТЕК Західенерго” Андрій Шувар потрапляє до рейтингу злидарів. Депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО “Батьківщина” не задекларував жодних доходів за 2016 рік. У своїй декларації він не вказав ні заощаджень, ні доходів, виправлень та змін не вносив. Шувар є директором Бурштинської ТЕС - однієї з найбільших електростанцій в Західній Україні. Попри відсутність статків депутат в 2016 році придбав авто Lexus NX 300 2016 року випуску. Таке авто коштує 47 000 доларів США.

 

У 2016 році згідно декларації, Шувар придбав житловий будинок на 437 кв. м у місті Донецьку. Вартість будинку склала 148 000 грн.

 

На дзвінки активістів Руху ЧЕСНО Андрій Шувар не відповідав. Нагадаємо, що у 2016 році Андрій Шувар пропустив 88% засідань комісїї з питань ЖКГ в обласній раді.

 

У списку злиднів виявилась депутат від партії “Воля” Марія Рудик. Сукупний дохід сім’ї депутата склав 28 383 грн. В декларацію вона внесла також чоловіка та дочку. Працює депутат у благодійному фонді  нардепа Юрія Дерев’янка.

 

"Так трапилось, що у мого чоловіка стався інфаркт в 2016 році, і він працювати більше не міг. Саме тому такий рівень доходів. Раніше працював на будівництві і міг заробляти кошти. У 2016 році ми продали автомобілі для того, щоб продовжити лікування," - прокометувала Рудик.

 

 

Хто в обласній раді володіє найбільшими статками?

 

Найбільшими статками серед депутатів облради володіє Сергій Басараб. Він є членом фракції БПП “Солідарність”. Майже рік тому він був обраний заступником голови обласної ради. До того більше року займав посаду першого заступника голови Івано-Франківської ОДА. Статки Сергія Басараба складають понад 15,3 млн грн. З них понад 1,5 млн грн депутат тримає готівкою, а решта - позичені третім особам.

 

 

На другому місці за рівнем статків представниця ВО “Батьківщина” Орися Книшук. Вона володіє капіталом у понад 11,2 млн грн. 10 000 000 грн - це статутний капітал фермерського господарства “Прометей”, де Книшук є єдиним бенефіціаром. Решта статків - це дохід від підприємницької діяльності, та частка статутного капіталу ТзОВ “Прут-Генетик”, яким володіє чоловік Орисі Книшук, також депутат обласної ради від “Батьківщини” Петро Книшук.

 

"Ми займаємось повним спектром сільськогосподарських робіт. І ті 10 мільйонів у статутному капіталі - це обладнання і техніка, куплені свого часу у валюті," - пояснює свої статки Орися Книшук.

 

На третьому місці в рейтингу керівник фракції “Об’єднання “Самопоміч” в облраді Тарас Виноградник. Його статки складають понад 9,8 млн грн. Депутат є співвласником двох великих компаній, які працюють у сфері енергетики - ТОВ “Альтернативні Енергетичні  Технології” та ТОВ “Агроенерготехнології” а також ТОВ “Арсенал-Сіті”.

 

Цікаво, що одним із співзасновників перших підприємств є народний депутат від БПП “Солідарність” Михайло Довбенко.

 

"Альтернативні Енергетичні Технології” та “Агроенерготехнології” засновувались уже давно. Передбачалось, що займатимемось видобутком біогазу. Але виникли проблеми на митниці - нам не дозволили ввезти обладнання. 5 років тривали судові процеси з митницею, в результаті ми їх виграли. Але за ці 5 років інвестори та партнери зневірились в перспективі і підприємство так і не запустилось. Я не приховую, що Михайло Довбенко був одним із співзасновників підприємств, однак він давно вийшов з нього. А згодом вийшов і я. Наразі я керую підприємством “Арсенал-Сіті” - ми є девелоперською компанією і організовуєм будівництво на вулиці Національної Гвардії," - говорить Виноградник.

 

УКРОПівець Дмитро Сіреджук, який потрапив до рейтингу багатіїв за рівнем доходів у 2016 році, володіє капіталом у понад 6,9 млн. грн.

 

Закриває рейтинг найбагатших депутатів Івано-Франківської обласної ради депутат від БПП “Солідарність” Іван Приймак. Його статки сягають більше 6,7 млн грн.

 

Депутат володіє агрофірмою “Вільхівці”, статутний капітал якої складає 5 000 000 грн. Все решта - зароблені підприємницькою діяльністю та заощаджені кошти.


25.05.2017 2551 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1892
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1827
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5375 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

749

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1726
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3644
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10217
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10144 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7683
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1246
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048